Svenska Orienteringsförbundet

SM Lång final - H21 C-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Engstrand IFK Göteborg 01:16:09 4,79
2 Oskar Daniels Attunda OK 01:20:01 8,78
3 Peter Eriksson Linköpings OK 01:20:49 9,60
4 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:22:32 11,37
5 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 01:23:01 11,87
6 Erik Tengvall Vänersborgs SK 01:23:44 12,61
7 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 01:24:40 13,57
8 Hans Persson Gävle OK 01:24:45 13,66
9 Mattias Andersson OK Tisaren 01:25:12 14,12
10 Karl Levin Sävedalens AIK 01:25:51 14,79
11 Johan Sjögren OK Tyr 01:26:38 15,60
12 Patrik Lind Ärla IF 01:26:47 15,76
13 Tommy Söderberg OK Hällen 01:27:31 16,51
14 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:27:40 16,67
15 Joel Käll-Karlsson Linköpings OK 01:28:05 17,10
16 Oscar Vångell Ärla IF 01:29:07 18,16
17 Kristian Dahlström IFK Moras OK 01:29:36 18,66
18 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:29:52 18,94
19 Johan Wikström OK Tyr 01:29:57 19,02
20 Anders Håkansson OK Linné 01:29:59 19,06
21 Jesper Lysell Rehns BK 01:30:07 19,20
22 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:30:58 20,07
23 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:30:59 20,09
24 Mattias Karlsson Växjö OK 01:31:16 20,38
25 Jacob Lindstam OK Ravinen 01:31:44 20,86
26 Erik Lind IFK Umeå 01:31:51 20,98
27 Tobias Lindell Vänersborgs SK 01:32:05 21,22
28 Markus Adolfsson Tullinge SK 01:32:57 22,12
29 Björn Arnesson Ulricehamns OK 01:33:55 23,12
30 Josh Blatchford Göteborg-Majorna OK 01:35:13 24,46
31 Benjamin Edlund IK Ymer 01:36:52 26,16
32 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 01:37:10 26,47
33 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 01:37:59 27,31
34 Simon Sanderi Hagaby GOIF 01:39:29 28,86
35 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 01:40:01 29,41
36 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 01:42:27 31,92
37 Josh Beech OK Södertörn 01:42:58 32,45
38 Ross Smith OK Linné 01:44:47 34,33
39 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 01:49:07 38,80
40 Erik Fernlund Säterbygdens OK 01:49:17 38,97
40 Jonatan Larsson Uddevalla OK 01:49:17 38,97
42 Hirokazu Osaki Göteborg-Majorna OK 01:50:00 39,71
43 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 01:55:10 45,04
44 Andreas Nilsson Markaryds FK 01:55:27 45,33
45 Dag Stridh Umeå OK 01:55:42 45,59
46 Ola Hultin OK Roslagen 01:55:43 45,60
47 John Kumlin IK Ymer 02:02:44 52,84
Fredrik Persson IFK Göteborg
Henrik Tosteberg Linköpings OK
Martin Ivarsson OK Skogshjortarna
Andreas Calleberg Rehns BK
Björn Hellrup Helsingborgs SOK
Gustav Eklöf Ulricehamns OK

Annonser