Svenska Orienteringsförbundet

Bruksortssprinten Etapp 1 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Harden FK Boken 00:12:20 37,68
2 Lukas Olm Kils OK 00:12:37 40,22
3 Daniel Bogren IF Hagen 00:12:43 41,12
4 Joar Hertin Västerviks OK 00:12:55 42,91
5 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:13:03 44,11
6 Marcus Carlsson IF Hagen 00:13:04 44,26
7 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:13:12 45,46
8 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:13:32 48,45
8 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:13:32 48,45
10 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:13:41 49,79
11 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:13:47 50,69
12 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:13:59 52,49
13 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:14:11 54,28
14 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:14:16 55,03
15 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:14:22 55,93
16 Oscar Roos SOK Träff 00:14:45 59,37
17 Erik Eriksson OK Älgen 00:14:52 60,41
18 Klas Johansson OK Tranan 00:15:02 61,91
19 Erik Lindström OK Tranan 00:15:05 62,36
19 Gustav Östensson OK Tranan 00:15:05 62,36
21 Hugo Setthagen OK Tranan 00:15:09 62,96
22 Joel Plumppu Bredareds IF 00:15:23 65,05
23 Noa Sjöstrand Västerås SOK 00:15:41 67,74
24 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:15:57 70,13
25 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:16:01 70,73
26 Hugo Håkansson IK Ymer 00:16:06 71,48
27 Per Hedman IF Hagen 00:16:25 74,32
28 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:16:26 74,47
29 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:16:28 74,77
30 Anton Karlsson Mariestads FK 00:16:30 75,07
31 Andreas Skeppling OK Södertörn 00:16:45 77,31
32 Johan Holmberg IF Hagen 00:17:13 81,50
33 Oskar Källman OK Hällen 00:17:27 83,60
34 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:17:33 84,49
35 Frank Sandgren OK Klyftamo 00:17:38 85,24
36 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:17:39 85,39
37 Assar Johansson GOIF Tjalve 00:17:56 87,93
38 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:18:07 89,58
39 Erik Axelsson Gamleby OK 00:18:12 90,33
40 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:18:33 93,47
41 Jacob Enberg Halmstad OK 00:18:48 95,71
42 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:18:50 96,01
43 Nore Ring OK Tisaren 00:19:14 99,60
44 Linus Björk OK Älgen 00:19:39 103,34
45 Markus Delin Ryda SK 00:20:41 112,61
46 Karl Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:21:42 121,73
47 Clas Bäckström OK Tisaren 00:21:52 123,23
48 Elliot Larson Sävedalens AIK 00:23:15 135,64
49 Casper Hedar OK Tor 00:30:29 200,55
50 Oscar Nyquist Säffle OK 00:33:30 227,62
Lukas Katvala OK Älgen
Filip Johansson Trollhättans SOK
Oskar Carlsson Kvillebyns SK
Daniel Holmgren Sävedalens AIK
Kalle Kjellberg Västerås SOK
Adrian Grönlund OK Älgen

Annonser