Svenska Orienteringsförbundet

Bruksortssprinten Etapp 1 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:12:31 62,52
2 Irma Svensson OK Klyftamo 00:13:37 73,11
3 Emma Ling Jönköpings OK 00:13:48 74,87
4 Malin Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:13:57 76,31
5 Moa Skoog IF Hagen 00:14:29 81,44
6 Therese Nilsson OK Österåker 00:14:36 82,57
7 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 00:14:37 82,73
8 Sofia Rask Kungälvs OK 00:15:23 90,11
9 Amanda Hall Västerås SOK 00:15:35 92,03
10 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:15:50 94,44
11 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:16:04 96,68
12 Ingrid Olsson OK Tor 00:16:14 98,28
13 Erica Bogren IF Hagen 00:16:17 98,77
14 Alma Hjertberg Hestra IF 00:16:43 102,94
15 Rebecca Harden FK Boken 00:16:50 104,06
16 Clara Johansson OK Skärmen 00:17:27 109,99
17 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:17:42 112,40
18 Lisa Olm Kils OK 00:17:57 114,80
19 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:18:00 115,28
20 Eira Hertin Västerviks OK 00:18:04 115,93
21 Anna Svensson Tenhults SOK 00:18:05 116,09
22 Elna Olsson Ulricehamns OK 00:18:11 117,05
23 Ida Larsson Västerås SOK 00:18:16 117,85
24 Agnes Olsson OK Tor 00:18:22 118,81
25 Kristina Lindgren Västerås SOK 00:18:27 119,61
26 Klara Persson Halmstad OK 00:18:31 120,26
27 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:18:44 122,34
28 Alva Pleiner Täby OK 00:18:49 123,14
29 Ester Andersson OK Södertörn 00:19:00 124,91
30 Tindra Bedoire Sala OK 00:19:03 125,39
31 Alice Thornell Västerås SOK 00:19:04 125,55
32 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:19:10 126,51
33 Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 00:20:17 137,26
34 Frida Johansson OK Skärmen 00:20:34 139,98
35 Malin Kindbom IF Hagen 00:20:41 141,10
36 Vera Carlsson OK Hällen 00:20:48 142,23
37 Sofia Elverlind OK Tranan 00:23:08 164,68
38 Ella Stenils OK Hällen 00:23:15 165,80
39 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:26:10 193,87
40 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:26:42 199,00
41 Alice Andell Tenhults SOK 00:26:47 199,80
42 Elin Risberg Skattkärrs IF 00:27:34 207,34
43 Maja Axelsson Gamleby OK 00:29:59 230,59
44 Frida Bäckström OK Tisaren 00:32:01 250,16
45 Ebba Edensvärd Vänersborgs SK 00:32:30 254,81
46 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:32:56 258,98
47 Malva Tatti OK Älgen 00:37:14 300,00
48 Mirjam Inemyr Istrums SK 00:37:42 300,00
49 Tove Erlandsson OK Södertörn 00:51:45 300,00
Thea Karlsson Ryda SK
Åsa Döscher GOIF Tjalve
Elvira Skarstedt Tenhults SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF