Svenska Orienteringsförbundet

Bruksortssprinten Etapp 2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lukas Olm Kils OK 00:16:18 38,04
2 Simon Harden FK Boken 00:16:28 39,17
3 Joar Hertin Västerviks OK 00:16:46 41,22
4 Daniel Bogren IF Hagen 00:16:59 42,69
5 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:17:06 43,49
6 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:17:22 45,30
7 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:17:24 45,53
8 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:17:29 46,10
9 Lukas Katvala OK Älgen 00:17:51 48,59
10 Hugo Setthagen OK Tranan 00:18:11 50,86
11 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:18:13 51,09
12 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:18:19 51,77
13 Erik Lindström OK Tranan 00:18:27 52,68
14 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:18:46 54,84
15 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:19:33 60,17
16 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:19:34 60,29
17 Joel Plumppu Bredareds IF 00:19:45 61,54
18 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:19:51 62,22
19 Marcus Carlsson IF Hagen 00:19:55 62,67
20 Klas Johansson OK Tranan 00:19:59 63,13
21 Oscar Roos SOK Träff 00:20:02 63,47
22 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:20:28 66,42
23 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:20:36 67,33
24 Gustav Östensson OK Tranan 00:20:39 67,67
25 Erik Eriksson OK Älgen 00:20:57 69,71
26 Oskar Carlsson Kvillebyns SK 00:21:23 72,66
27 Hugo Håkansson IK Ymer 00:21:28 73,23
28 Andreas Skeppling OK Södertörn 00:21:41 74,71
29 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:22:12 78,23
30 Anton Karlsson Mariestads FK 00:22:14 78,45
31 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:22:28 80,04
32 Frank Sandgren OK Klyftamo 00:22:45 81,97
33 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:22:55 83,11
34 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:23:09 84,70
35 Erik Axelsson Gamleby OK 00:23:12 85,04
36 Oskar Källman OK Hällen 00:23:21 86,06
37 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:23:47 89,01
38 Assar Johansson GOIF Tjalve 00:23:53 89,69
39 Per Hedman IF Hagen 00:23:55 89,92
40 Karl Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:24:01 90,60
41 Johan Holmberg IF Hagen 00:24:07 91,28
41 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:24:07 91,28
43 Linus Björk OK Älgen 00:25:31 100,82
44 Noa Sjöstrand Västerås SOK 00:25:43 102,18
45 Clas Bäckström OK Tisaren 00:25:59 104,00
46 Kalle Kjellberg Västerås SOK 00:26:16 105,93
47 Nore Ring OK Tisaren 00:27:28 114,10
48 Markus Delin Ryda SK 00:28:47 123,07
49 Jacob Enberg Halmstad OK 00:31:36 142,26
50 Adrian Grönlund OK Älgen 00:31:56 144,53
51 Elliot Larson Sävedalens AIK 00:34:30 162,01
52 Casper Hedar OK Tor 00:34:48 164,05
53 Oscar Nyquist Säffle OK 00:38:25 188,69
William Lundstedt Mullsjö SOK
Joar Tryggö Trollhättans SOK
Daniel Holmgren Sävedalens AIK

Annonser