Bruksortssprinten Etapp 2 - D12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Emma Ling
|
Jönköpings OK |
00:12:22 |
63,24 |
|
2 |
Klara Åkerman Sjöström
|
Västerås SOK |
00:12:28 |
64,22 |
|
3 |
Alma Hjertberg
|
Hestra IF |
00:13:57 |
78,76 |
|
4 |
Irma Svensson
|
OK Klyftamo |
00:13:59 |
79,08 |
|
5 |
Moa Skoog
|
IF Hagen |
00:14:18 |
82,19 |
|
6 |
Malin Olofsson-Bierfeldt
|
Ärla IF |
00:14:19 |
82,35 |
|
7 |
Klara Persson
|
Halmstad OK |
00:14:27 |
83,66 |
|
8 |
Therese Nilsson
|
OK Österåker |
00:14:32 |
84,47 |
|
9 |
Elsa Sonesson
|
Falköpings AIK OK |
00:14:47 |
86,92 |
|
10 |
Clara Johansson
|
OK Skärmen |
00:14:48 |
87,08 |
|
11 |
Alva Pleiner
|
Täby OK |
00:15:03 |
89,53 |
|
12 |
Ida Larsson
|
Västerås SOK |
00:15:12 |
91,00 |
|
13 |
Erica Bogren
|
IF Hagen |
00:15:13 |
91,17 |
|
14 |
Erika Åkesson
|
Markbygdens OK |
00:15:42 |
95,90 |
|
15 |
Rebecca Harden
|
FK Boken |
00:15:45 |
96,39 |
|
16 |
Kristina Lindgren
|
Västerås SOK |
00:15:59 |
98,68 |
|
17 |
Eira Hertin
|
Västerviks OK |
00:16:13 |
100,96 |
|
18 |
Alice Thornell
|
Västerås SOK |
00:16:29 |
103,58 |
|
19 |
Thea Karlsson
|
Ryda SK |
00:16:44 |
106,03 |
|
20 |
Åsa Döscher
|
GOIF Tjalve |
00:17:04 |
109,29 |
|
21 |
Frida Johansson
|
OK Skärmen |
00:17:46 |
116,15 |
|
22 |
Sanna Hedberg
|
OK Södertörn |
00:17:52 |
117,13 |
|
23 |
Agnes Olsson
|
OK Tor |
00:17:53 |
117,29 |
|
24 |
Ingrid Olsson
|
OK Tor |
00:18:07 |
119,58 |
|
25 |
Sofia Rask
|
Kungälvs OK |
00:18:08 |
119,74 |
|
26 |
Amanda Hall
|
Västerås SOK |
00:18:10 |
120,07 |
|
27 |
Jonna Sandberg
|
Köping-Kolsva OK |
00:18:35 |
124,15 |
|
28 |
Ella Stenils
|
OK Hällen |
00:19:06 |
129,21 |
|
29 |
Anna Svensson
|
Tenhults SOK |
00:19:30 |
133,13 |
|
30 |
Mirjam Inemyr
|
Istrums SK |
00:19:55 |
137,22 |
|
31 |
Vera Pettersson
|
Falköpings AIK OK |
00:20:33 |
143,42 |
|
32 |
Tilda Wiklund
|
Falköpings AIK OK |
00:20:56 |
147,18 |
|
32 |
Ester Andersson
|
OK Södertörn |
00:20:56 |
147,18 |
|
34 |
Elvira Skarstedt
|
Tenhults SOK |
00:21:22 |
151,42 |
|
35 |
Vera Carlsson
|
OK Hällen |
00:21:36 |
153,71 |
|
36 |
Elna Olsson
|
Ulricehamns OK |
00:22:37 |
163,67 |
|
37 |
Tindra Bedoire
|
Sala OK |
00:22:41 |
164,32 |
|
38 |
Felicia Sahlén
|
Västerås SOK |
00:23:05 |
168,24 |
|
39 |
Malin Kindbom
|
IF Hagen |
00:23:13 |
169,55 |
|
40 |
Malva Tatti
|
OK Älgen |
00:23:33 |
172,81 |
|
41 |
Tova Jansson
|
Vänersborgs SK |
00:23:34 |
172,98 |
|
42 |
Lisa Olm
|
Kils OK |
00:26:52 |
205,31 |
|
43 |
Elin Risberg
|
Skattkärrs IF |
00:27:59 |
216,25 |
|
44 |
Alice Andell
|
Tenhults SOK |
00:30:22 |
239,60 |
|
45 |
Alma Appelgren
|
Trollhättans SOK |
00:31:22 |
249,40 |
|
46 |
Maja Axelsson
|
Gamleby OK |
00:33:27 |
269,81 |
|
47 |
Frida Bäckström
|
OK Tisaren |
00:35:42 |
291,86 |
|
48 |
Ellen Olovsson
|
Gamleby OK |
00:47:30 |
300,00 |
|
49 |
Tove Erlandsson
|
OK Södertörn |
01:12:12 |
300,00 |
|
|
Lisa Åkesson
|
Markbygdens OK |
|
|
|
|
Sofia Elverlind
|
OK Tranan |
|
|
|
|
Ebba Edensvärd
|
Vänersborgs SK |
|
|