Svenska Orienteringsförbundet

Bruksortssprinten Etapp 2 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:13:17 92,62
2 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:13:45 98,44
3 Gustav Ohlin OK Tranan 00:13:49 99,27
4 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:14:04 102,39
5 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:14:18 105,30
6 Rasmus Fjordside Sävedalens AIK 00:14:31 108,00
7 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:15:05 115,07
8 Anton Carlsson IF Hagen 00:15:20 118,18
9 Felix Drejmo OK Landehof 00:15:21 118,39
10 Albin Persson Halmstad OK 00:15:48 124,00
11 Emil Ahlström Västerås SOK 00:16:12 128,99
12 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:16:30 132,73
13 Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:16:39 134,60
14 Hugo Kindborn OK Hällen 00:16:51 137,09
15 Erik Ling Jönköpings OK 00:17:01 139,17
16 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:17:05 140,00
17 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:17:17 142,50
18 Joel Aristondo Magnusson OK Tor 00:17:18 142,71
19 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:17:30 145,20
20 Valter Pettersson OK Tisaren 00:17:43 147,90
21 Olle Elfström OK Orinto 00:17:54 150,19
22 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:18:50 161,82
23 Tyrone Bedoire Sala OK 00:18:56 163,07
24 Johan Vestin OK Tor 00:19:35 171,17
25 Isak Olsson Stigsökarna 00:20:20 180,53
26 Tobias Lindqvist Västerås SOK 00:20:28 182,19
27 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:20:29 182,40
28 Valter Fredriksson GOIF Tjalve 00:21:18 192,58
29 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:21:33 195,70
30 Theodor Wall OK Älgen 00:21:51 199,44
31 Hjalmar Käll IK Gandvik 00:21:53 199,85
32 Fabian Wallerius Gamleby OK 00:22:14 204,22
33 Mathias Ohlsson Ärla IF 00:22:23 206,09
34 Lucas Efraimsson Ulricehamns OK 00:23:06 215,02
35 Noah Andertoft Västerås SOK 00:23:08 215,44
36 Olle Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:23:12 216,27
37 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:25:06 239,96
38 Lucas Ahlström Västerås SOK 00:25:48 248,69
39 Kalle Inemyr Istrums SK 00:27:20 267,80
40 Oskar Björk OK Älgen 00:27:55 275,08
41 Gustav Norberg OK Hällen 00:28:03 276,74
42 Oscar Hasselberg Sävedalens AIK 00:28:32 282,77
43 Gustav Bohman OK Orinto 00:28:54 287,34
44 Albin Eliasson Tenhults SOK 00:30:02 300,00
45 Mattis Sandén OK Södertörn 00:30:34 300,00
46 Holger Patriksson OK Klyftamo 00:30:40 300,00
47 Hugo Emmes Tenhults SOK 00:30:47 300,00
48 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:31:23 300,00
49 Philip Wiberg Ryda SK 00:34:32 300,00
50 Isak Tellman Gamleby OK 00:40:50 300,00
51 Niklas Lönnqvist Ärla IF 00:43:21 300,00
Hugo Frisk Västerås SOK
Martin Söderbom Ärla IF

Annonser

Bagheera