Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars Etapp 1 - H21L

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Nordström Halden SK 00:28:07 6,29
2 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:29:28 10,08
3 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:30:20 12,52
4 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:30:46 13,73
5 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:30:50 13,92
6 Albin Andersson Markbygdens OK 00:30:57 14,25
7 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:31:10 14,86
8 Marcus A Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:31:27 15,65
9 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:32:27 18,46
10 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 00:32:41 19,12
11 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:32:58 19,92
11 Aaron Prince Sävedalens AIK 00:32:58 19,92
13 Mikael Andersson Göteborg-Majorna OK 00:33:09 20,43
14 Johan Hellman Vänersborgs SK 00:33:19 20,90
16 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:33:45 22,12
17 Johan Levin Sävedalens AIK 00:33:59 22,77
18 Johannes Henriksson Helsingborgs SOK 00:34:17 23,62
19 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:34:21 23,80
20 Emil Jönsson OK Denseln 00:34:32 24,32
21 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:34:33 24,36
22 Erik Gustafsson NTNUI 00:34:34 24,41
23 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 00:34:41 24,74
24 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:34:55 25,39
25 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:35:52 28,06
26 Andreas Bjärkmar Halmstad OK 00:36:02 28,53
27 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:36:16 29,19
28 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 00:36:27 29,70
29 Martin Wendt Lunds OK 00:36:43 30,45
30 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:36:45 30,55
31 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:36:55 31,01
32 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:37:06 31,53
33 Johan Antonsson OK Löftan 00:37:42 33,22
34 Martin Ahlberger Hestra IF 00:37:47 33,45
35 Philip Persson OK Orion 00:38:12 34,62
36 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:38:15 34,76
37 Björn Karlsson Halmstad OK 00:38:18 34,90
38 Stefan Ring OK Löftan 00:38:42 36,03
39 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:39:00 36,87
40 Erik Hedlund IK Ymer 00:39:11 37,38
41 Mikael Pihl Lunds OK 00:42:26 46,52
42 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:42:37 47,03
43 John Kumlin IK Ymer 00:43:02 48,20
44 Victor Axbom OK Landehof 00:43:59 50,87
45 Erik Stillemark IF Hallby SOK 00:48:29 63,51
46 Andreas Samuelsson OK Reftele 00:48:53 64,64
47 Erik Schultz OK Löftan 00:50:41 69,70
48 Karl Holmquist IF Hallby SOK 00:53:36 77,89
49 Fred Johansson OK Nackhe 00:54:00 79,02
50 Erik Wallin Markbygdens OK 00:59:03 93,21

Annonser