Svenska Orienteringsförbundet

USM Sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:14:14 13,43
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:14:17 13,74
3 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:14:21 14,15
4 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:14:28 14,86
5 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:14:29 14,96
6 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:14:34 15,47
7 Simon Larsson OK Hällen 00:14:41 16,19
8 Viktor Skoog Kils OK 00:14:44 16,49
9 Johan Lamm Frölunda OL 00:14:46 16,70
10 Adam Persson Eksjö SOK 00:14:47 16,80
10 Per Karlsson OK Tylöskog 00:14:47 16,80
12 Simon Imark Tullinge SK 00:14:52 17,31
13 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:14:57 17,82
14 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:15:19 20,07
15 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:15:22 20,37
16 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:15:24 20,58
16 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:15:24 20,58
18 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:15:25 20,68
19 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:15:38 22,01
20 Lukas Lundgren Växjö OK 00:15:46 22,82
21 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:15:49 23,13
22 Eric Jansson OK Tranan 00:15:56 23,85
23 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:15:57 23,95
24 Anton Källström Sala OK 00:15:58 24,05
25 Victor Imark Tullinge SK 00:15:59 24,15
26 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:16:02 24,46
27 Victor Helgesson Hestra IF 00:16:05 24,76
28 Rickard Olsson Tibro OK 00:16:10 25,28
29 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:16:18 26,09
30 Isac Johansson Sol Tranås 00:16:23 26,60
31 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:16:24 26,70
32 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:16:32 27,52
33 Simon Sjöberg Gävle OK 00:16:42 28,54
34 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:16:51 29,46
35 André Lindgren OK Ravinen 00:16:54 29,77
36 Egil Morast Haninge SOK 00:16:56 29,97
37 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:16:59 30,28
38 Johan Olson IK Uven 00:17:04 30,79
39 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:17:05 30,89
40 Albin Andersson OK Ravinen 00:17:07 31,10
41 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:17:14 31,81
42 Albin Lager Nässjö OK 00:17:15 31,91
43 Albin Larsson Katrineholms OK 00:17:16 32,01
44 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:17:17 32,12
45 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:17:20 32,42
46 Erik Olsson Gävle OK 00:17:21 32,53
47 Wiktor Rydlund Hässleholms OK 00:17:26 33,04
47 Alfred Lönn Västerås SOK 00:17:26 33,04
49 Adam Broberg IF Rigor 00:17:27 33,14
50 JOHAN HÖÖG OK Kullingshof 00:17:33 33,75
51 Pontus Lindblom OK Roxen 00:17:39 34,36
52 Martin Storkamp Sundsvalls OK 00:17:46 35,08
53 Simon Eriksson Umeå OK 00:18:00 36,51
54 Olof Lundgren Umeå OK 00:18:02 36,71
55 Joel Leander OK Landehof 00:18:03 36,81
56 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:18:05 37,02
57 Jonas Norlin IFK Moras OK 00:18:08 37,32
58 David Janson Järfälla OK 00:18:09 37,43
59 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:18:12 37,73
60 Max Klasson OK Ravinen 00:18:14 37,94
61 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:18:15 38,04
62 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:18:18 38,35
63 Andreas Persson OK Hammaren 00:18:29 39,47
64 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:18:37 40,29
64 Robin Salén OK Renen 00:18:37 40,29
66 Johan Edenhamn Länna IF 00:18:40 40,59
67 Axel Englund Sundsvalls OK 00:18:44 41,00
68 Viktor Ivarsson OK Hammaren 00:18:45 41,10
69 Douglas Fransson Lee OK Alehof 00:18:48 41,41
70 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:18:49 41,51
70 Mårten Olsson Gävle OK 00:18:49 41,51
72 Johannes Äng Hagaby GOIF 00:18:55 42,12
73 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:18:56 42,23
74 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:19:03 42,94
75 Christian Redtzer Attunda OK 00:19:09 43,55
76 Martin Lund Stenungsunds OK 00:19:15 44,17
77 Gustav Nyholm OK Linné 00:19:21 44,78
78 David Risberg Skattkärrs IF 00:19:28 45,49
79 Albin Henrysson OK Dacke 00:19:38 46,51
80 Erik Svensson OK Klyftamo 00:19:48 47,53
81 David Levin Svaide Roma SOK 00:19:50 47,74
82 Gustav Engman OK Denseln 00:20:09 49,68
83 Johan Hagströmer OK Klemmingen 00:20:27 51,52
84 Dan Österlund Västerås SOK 00:21:25 57,44
85 Tim Olsson Brattås CK 00:21:31 58,05
86 Jesper Hedar OK Tor 00:21:53 60,30
87 Isak Wadman Västerås SOK 00:23:06 67,75
88 Johan Persson OK Österåker 00:24:06 73,88
89 Erik Tuuri Älvsby IF OK 00:25:12 80,62
Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK
Fritjof Axelsson FK Göingarna

Annonser