Svenska Orienteringsförbundet

USM Lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 00:38:55 8,94
2 Sanna Fasth Eksjö SOK 00:40:11 11,13
3 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 00:41:53 14,07
4 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 00:44:00 17,72
5 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 00:44:04 17,84
6 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 00:44:27 18,50
7 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 00:44:28 18,53
8 Myrra Carlsson OK Orion 00:44:36 18,76
9 Gabriella Bergander Eksjö SOK 00:45:13 19,83
10 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:45:30 20,32
11 Elin Ransjö-Zander OK Tyr 00:45:46 20,78
12 Jenny Bredfelt Lunds OK 00:45:52 20,95
13 Märta Skog Tullinge SK 00:46:07 21,38
14 Stina Nordin Sundsvalls OK 00:46:30 22,05
15 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 00:46:42 22,39
16 Hanna Hänström Täby OK 00:47:05 23,06
17 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:47:46 24,24
18 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 00:48:00 24,64
19 Sofia Grahn Hestra IF 00:48:04 24,76
20 Jonna Fors OK Grip 00:48:09 24,90
21 Moa Hansson Bredaryds SOK 00:48:10 24,93
22 Tone Albrektsson OK Ravinen 00:48:24 25,33
23 Alice Axelsson Mullsjö SOK 00:48:32 25,56
24 Emma Hagrot Täby OK 00:48:45 25,94
25 Vilma Persson OK Skogsfalken 00:48:51 26,11
26 Lisa Johansson OK Tranan 00:49:44 27,64
26 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:49:44 27,64
28 Lovisa Martinsson OK Tyr 00:50:05 28,24
29 Sarah Persson OK Denseln 00:50:27 28,88
30 Elsa Andersson Bredaryds SOK 00:50:36 29,14
31 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 00:51:02 29,89
32 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:51:27 30,61
33 Klara Djerf Lerums SOK 00:51:36 30,87
34 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 00:51:54 31,38
35 Tova Olsson Grycksbo IF OK 00:52:35 32,57
36 Emma Djerf Lerums SOK 00:52:37 32,62
37 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 00:52:40 32,71
38 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 00:53:00 33,29
39 Alice Aroneng Hestra IF 00:53:01 33,32
40 Tilda Andersson OK Ravinen 00:53:07 33,49
41 Saga Sander OK Milan 00:53:16 33,75
42 Emilia Östlund OK Kolmården 00:53:51 34,76
43 Malin Nyman OK Tyr 00:54:22 35,65
44 Ebba Söderlund Tormestorps IF 00:54:27 35,79
45 Klara Ljunggren Linköpings OK 00:54:42 36,23
46 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 00:55:04 36,86
47 Elin Posch Sol Tranås 00:55:11 37,06
48 Lovisa Torstensson Emmaboda Verda OK 00:56:46 39,80
49 Agnes Berglund Ulricehamns OK 00:56:49 39,89
50 Johanna Häggström OK Nolaskogsarna 00:56:52 39,97
51 Emma Bergman OK Tyr 00:57:06 40,38
52 Mirjam Dalén Sala OK 00:57:18 40,72
53 Agnes Lundqvist Järfälla OK 00:57:25 40,92
54 Frida Peterson Älvdalens IF OK 00:57:27 40,98
55 Elin Nordlund Piteå IF 00:57:38 41,30
56 Lova Eveborn OK Roxen 00:58:18 42,45
57 Emma Pettersson OK Roxen 00:58:50 43,37
58 Hedvig Reisen IF Hagen 00:58:51 43,40
59 Clara Cox Lerums SOK 00:58:59 43,63
60 Maria Eriksson Eds SK 00:59:21 44,27
61 Moa M-Henningsson IK Trenne Ullared 01:01:12 47,46
62 Klara Mandahl OK Linné 01:01:28 47,93
63 Tora Westerberg OK Kolmården 01:01:46 48,44
64 Jonna Halonen Fjärås AIK 01:01:49 48,53
65 Ellen Broman OK Roslagen 01:01:53 48,65
66 Ellen Hellesöy Sundbybergs IK 01:01:59 48,82
67 Erika Duhlbo IFK Moras OK 01:02:24 49,54
68 Johanna Börjesson Storviks IF 01:03:00 50,58
69 Ellen Saras Grycksbo IF OK 01:03:29 51,41
70 Anna Karlström OK Linné 01:04:35 53,31
71 Klara Wassenius Uddevalla OK 01:04:51 53,78
72 Malin Thorneman Helsingborgs SOK 01:05:19 54,58
73 Lina Lundberg Istrums SK 01:05:28 54,84
74 Emelie Roos OK Landehof 01:05:32 54,96
75 Jennie Börjesson Storviks IF 01:05:34 55,01
76 Hanna Röstin Söders-Tyresö 01:07:28 58,30
77 Linn Lauridsen Katrineholms OK 01:08:54 60,78
78 Ebba Leickt Tullinge SK 01:09:14 61,35
79 Wilma Lagerhäll Rehns BK 01:12:26 66,89
80 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 01:13:47 69,22
81 Hanna Tynong Tullinge SK 01:13:54 69,42
82 Klara Larsson Gävle OK 01:15:20 71,90
83 Sofia Gustafsson Eds SK 01:15:23 71,99
84 Emma Falk OK Grip 01:17:00 74,78
85 Astrid Einarsson Tormestorps IF 01:17:19 75,33
86 Elin Nilsson VK Uvarna 01:21:08 81,93
87 Ida Milton Boxholm-Mjölby OL 01:22:17 83,92
88 Elin Forsberg Årsunda IF 01:25:33 89,57
89 Matilda Andersson Täby OK 01:26:06 90,52
90 Anna Lampinen Selånger SOK 01:29:22 96,17
91 Emma Häggström OK Nolaskogsarna 01:34:00 104,18
92 Amanda Halvarson Leksands OK 01:35:33 106,86
93 Johanna Lundkvist OK Vargen 01:49:25 130,83
Ida Hedin Kils OK
Chantelle Hesselberg Strängnäs-Malmby OL
Sara Backteman Lerums SOK

Annonser

OOCup 2022