Svenska Orienteringsförbundet

USM Lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:39:59 11,66
2 Simon Imark Tullinge SK 00:41:14 14,33
3 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:41:37 15,15
4 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:42:50 17,75
5 Lukas Lundgren Växjö OK 00:43:03 18,21
6 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:43:41 19,57
7 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:44:33 21,42
8 Viktor Skoog Kils OK 00:45:29 23,41
9 Rickard Olsson Tibro OK 00:45:35 23,63
10 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:45:44 23,95
10 Victor Helgesson Hestra IF 00:45:44 23,95
12 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:46:01 24,55
13 Victor Imark Tullinge SK 00:46:10 24,87
14 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:46:55 26,47
15 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:47:00 26,65
16 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:47:05 26,83
17 Per Karlsson OK Tylöskog 00:48:05 28,97
18 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:48:32 29,93
19 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:48:40 30,21
20 Robin Salén OK Renen 00:48:41 30,25
21 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:48:52 30,64
21 Anton Källström Sala OK 00:48:52 30,64
23 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:48:57 30,82
24 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:49:23 31,74
25 David Risberg Skattkärrs IF 00:49:41 32,39
26 Simon Larsson OK Hällen 00:49:49 32,67
27 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:50:19 33,74
28 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:50:40 34,49
29 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:51:08 35,48
30 Johan Olson IK Uven 00:51:11 35,59
31 Adam Persson Eksjö SOK 00:51:24 36,05
32 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:51:40 36,62
33 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:51:42 36,69
34 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:52:04 37,48
35 Gustav Engman OK Denseln 00:52:21 38,08
36 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:53:49 41,22
37 Johan Lamm Frölunda OL 00:54:48 43,32
38 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:56:07 46,13
39 Johan Edenhamn Länna IF 00:56:52 47,73
39 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:56:52 47,73
41 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:57:17 48,62
42 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:58:41 51,62
43 Albin Andersson OK Ravinen 00:58:56 52,15
44 Simon Sjöberg Gävle OK 00:59:01 52,33
45 Isac Johansson Sol Tranås 00:59:13 52,75
46 Mårten Olsson Gävle OK 00:59:15 52,83
47 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:59:37 53,61
48 Gustav Nyholm OK Linné 01:00:14 54,93
49 Alfred Lönn Västerås SOK 01:00:29 55,46
50 JOHAN HÖÖG OK Kullingshof 01:01:03 56,67
51 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:01:24 57,42
52 David Janson Järfälla OK 01:01:49 58,31
53 David Levin Svaide Roma SOK 01:02:10 59,06
54 Wiktor Rydlund Hässleholms OK 01:02:14 59,20
55 Andreas Persson OK Hammaren 01:02:24 59,56
56 Martin Lund Stenungsunds OK 01:02:37 60,02
57 Albin Henrysson OK Dacke 01:02:54 60,62
58 Pontus Lindblom OK Roxen 01:02:59 60,80
59 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 01:03:10 61,19
60 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 01:03:47 62,51
61 Albin Larsson Katrineholms OK 01:03:52 62,69
62 Adam Broberg IF Rigor 01:03:55 62,80
63 Egil Morast Haninge SOK 01:04:18 63,62
64 André Lindgren OK Ravinen 01:05:00 65,11
65 Jonas Norlin IFK Moras OK 01:05:01 65,15
66 Johan Hagströmer OK Klemmingen 01:05:46 66,75
67 Viktor Ivarsson OK Hammaren 01:06:05 67,43
68 Johan Persson OK Österåker 01:06:15 67,78
69 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 01:06:16 67,82
70 Simon Eriksson Umeå OK 01:06:22 68,03
71 Jesper Hedar OK Tor 01:07:51 71,20
72 Erik Olsson Gävle OK 01:08:04 71,66
73 Albin Lager Nässjö OK 01:10:07 76,04
74 Axel Englund Sundsvalls OK 01:10:51 77,61
75 Olof Lundgren Umeå OK 01:11:29 78,96
76 Johannes Äng Hagaby GOIF 01:12:10 80,42
77 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:14:06 84,55
78 Eric Jansson OK Tranan 01:14:14 84,84
79 Dan Österlund Västerås SOK 01:14:38 85,69
80 Martin Storkamp Sundsvalls OK 01:15:12 86,90
81 Tim Olsson Brattås CK 01:17:07 91,00
82 Erik Tuuri Älvsby IF OK 01:20:09 97,48
83 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 01:22:13 101,90
84 Isak Wadman Västerås SOK 01:23:24 104,42
85 Max Klasson OK Ravinen 01:23:40 104,99
Rasmus Lundberg OK Bävern
Christian Redtzer Attunda OK
Joel Leander OK Landehof
Gustaf Berglund Sigtuna OK
Douglas Fransson Lee OK Alehof

Annonser