Svenska Orienteringsförbundet

USM Lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:42:12 7,86
2 Simon Wikström Halmstad OK 00:45:03 13,38
3 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:45:54 15,02
4 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:46:58 17,08
5 Olle Andersson Tullinge SK 00:48:23 19,82
6 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:48:53 20,79
7 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:49:24 21,79
8 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:49:31 22,02
8 Anton Forsberg Långhundra IF 00:49:31 22,02
10 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:50:35 24,08
11 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:50:54 24,69
12 Albin Lillieström OK Roxen 00:51:03 24,98
13 Ville Johansson OK Kolmården 00:51:24 25,66
14 Felix Hellgren OK Ravinen 00:51:32 25,92
15 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:51:40 26,17
16 Daniel Andersson OK Löftan 00:52:16 27,33
17 Arvid Nord Sol Tranås 00:52:39 28,08
18 Jakob Fransson OK Milan 00:53:17 29,30
19 Edvin Andersson Värend GN OL 00:53:44 30,17
20 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:54:08 30,95
21 Loke Agmarken Halmstad OK 00:54:46 32,17
22 Mattis Hallberg IK Uven 00:55:32 33,65
22 Adrian Dahlström IFK Moras OK 00:55:32 33,65
24 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:55:52 34,30
25 Ludvig Holmberg OK Tranan 00:56:22 35,27
26 Oskar Engman Nyköpings OK 00:56:55 36,33
27 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:57:22 37,20
28 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:57:33 37,55
29 Johannes Ridefelt OK Linné 00:57:44 37,91
30 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:58:12 38,81
31 Arvid Persson Täby OK 00:58:31 39,42
31 Tom Campbell Lustens OK 00:58:31 39,42
33 Fabian Steen OK Enen 00:58:33 39,49
34 Lukas Eveborn OK Roxen 00:58:46 39,91
35 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:58:53 40,13
36 Olle Hansson OK Roxen 00:59:10 40,68
37 André Andersson Västerbergslagens OL 00:59:25 41,17
38 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 00:59:34 41,46
39 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:59:39 41,62
40 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 00:59:45 41,81
41 Albin Pålsson Kungälvs OK 00:59:51 42,00
42 Bobby Brahm Långhundra IF 00:59:57 42,20
43 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:00:04 42,42
44 Simon Runefors Växjö OK 01:00:39 43,55
45 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 01:00:42 43,65
46 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:00:53 44,00
47 Johan Ryding Eskilstuna OL 01:01:16 44,74
48 Simon Olausson OK Tranan 01:01:30 45,20
49 Alexander Wiklund Finspångs SOK 01:01:31 45,23
50 Filip Karlsson IF Hagen 01:01:38 45,45
51 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 01:02:20 46,81
52 Gustav Johansson Ulricehamns OK 01:03:15 48,58
53 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:03:25 48,90
54 Nils Henriksson Seskarö IF 01:03:36 49,26
55 Hampus Larsson FK Göingarna 01:03:59 50,00
56 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:04:05 50,19
57 Eric Danielsson OK Kåre 01:04:16 50,55
58 Egil Simes OK Tyr 01:04:19 50,64
59 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:05:20 52,61
60 Oscar Wiberg Järla Orientering 01:05:31 52,96
61 Alexander Hörnquist Hägglunds IoFK 01:06:37 55,09
62 Elias Möller Skåneslättens OL 01:07:06 56,03
63 Anton Berneving OK Gipen 01:07:29 56,77
64 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 01:07:47 57,35
65 Eric Ekström Linköpings OK 01:08:16 58,28
66 Kalle Henriksson Gammelstads IF 01:08:30 58,74
67 Jesper Lindström IF Hagen 01:08:40 59,06
68 Erik Hansson Härnösands OK 01:08:47 59,28
69 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:08:51 59,41
70 Ludwig Johansson Ulricehamns OK 01:09:07 59,93
71 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:10:03 61,73
72 William Johnsson OK Skogshjortarna 01:10:06 61,83
73 Jonas Kallhauge Snättringe SK 01:11:25 64,38
74 Olle Skog Tullinge SK 01:11:48 65,12
75 Lukas Danielsson Västerbergslagens OL 01:12:08 65,76
76 Carl Strandby SOK Träff 01:12:37 66,70
77 Joakim Ståhl Järbo OK 01:13:59 69,34
78 Jesper Ågren Lunds OK 01:14:17 69,92
79 Nicklas DeWitt Länna IF 01:15:08 71,57
80 Johan Stenström Linköpings OK 01:15:30 72,28
81 Martin Persson Årsunda IF 01:15:53 73,02
82 Emil Johansson Bredareds IF 01:17:03 75,27
82 Johannes Björklund Njurunda OK 01:17:03 75,27
84 Anton Eriksson OK Linné 01:17:24 75,95
85 Erik Nallgård Västerås SOK 01:18:13 77,53
86 Simon Österlund Västerås SOK 01:18:27 77,98
87 Patrik Roos Södertälje-Nykvarn OF 01:18:30 78,08
88 Lars Olovsson Rehns BK 01:18:47 78,63
89 Axel Martin Njurunda OK 01:19:29 79,98
90 Andreas Sandberg Sundsvalls OK 01:19:46 80,53
91 Ludvig Sandahl IFK Enskede 01:20:25 81,79
92 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 01:20:32 82,01
93 Markus Pettersson Vänersborgs SK 01:20:50 82,59
94 Albin Selerud OK Kolmården 01:26:47 94,10
95 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 01:28:13 96,87
96 Simon Bernerson OK Enen 01:46:57 133,11
Anton Hansson Lunds OK
Olle Nilsson OK Linné

Annonser