Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 1 - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 01:15:09 -1,60
3 Simone Niggli OK Tisaren 01:19:51 1,95
4 Annika Billstam OK Linné 01:20:01 2,07
5 Nadiya Volynska OK Orion 01:23:23 4,61
6 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 01:24:12 5,23
8 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 01:26:44 7,14
9 Emma Johansson Domnarvets GOIF 01:27:49 7,96
10 Maria Magnusson Sävedalens AIK 01:29:16 9,06
11 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 01:30:33 10,03
12 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 01:30:34 10,04
14 Lilian Forsgren OK Tisaren 01:31:45 10,93
15 Alva Olsson Linköpings OK 01:32:26 11,45
17 Karolin Ohlsson Järla Orientering 01:32:59 11,86
18 Malin Leijon Lind OK Kolmården 01:33:31 12,27
19 Johanna Öberg OK Hällen 01:33:46 12,45
20 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 01:34:01 12,64
21 Olga Rieznychenko IFK Moras OK 01:34:58 13,36
22 Emily Kemp OK Linné 01:35:33 13,80
23 Sara Eskilsson Haninge SOK 01:35:38 13,86
24 Inga Kazlauskaite OK Linné 01:35:39 13,88
25 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 01:36:06 14,22
27 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 01:36:46 14,72
28 Johanna Bergman Sundsvalls OK 01:37:04 14,95
29 Helena Andersson OK Tisaren 01:37:12 15,05
30 Rasa Ptasekaite OK Linné 01:37:35 15,34
31 Anna Mårsell Stora Tuna OK 01:37:59 15,64
32 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 01:38:07 15,74
33 Martina Karlsson Stora Tuna OK 01:38:25 15,97
34 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 01:38:41 16,17
36 Lisa Carlsson OK Linné 01:39:45 16,97
37 Frida Aspnäs OK Kolmården 01:39:50 17,04
38 Hanna Axelsson-Meyerson OK Linné 01:40:16 17,36
39 Elin Månsson OK Löftan 01:41:36 18,37
40 Fredrika Vångell Linköpings OK 01:41:55 18,61
42 Annica Gustafsson IFK Lidingö SOK 01:44:07 20,27
43 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 01:44:19 20,42
44 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 01:45:43 21,48
46 Lina Bäckström OK Linné 01:46:19 21,93
47 Samantha Saeger OK Linné 01:46:24 21,99
48 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 01:47:13 22,61
49 Linn Grälls OK Kåre 01:47:28 22,80
50 Lisa Rönnols OK Linné 01:48:24 23,50
51 My Westlund OK Tyr 01:49:08 24,06
52 Sofia Salomonsson Linköpings OK 01:49:54 24,64
53 Rebecka Nylin OK Tisaren 01:50:25 25,03
54 Bettina Aebi OK Tisaren 01:51:55 26,16
55 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 01:52:12 26,37
56 Rebecka Heinrup Tullinge SK 01:53:21 27,24
57 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 01:54:00 27,73
58 Elisa Elstner OK Linné 01:55:54 29,17
59 Frida Andersson Falkenbergs OK 01:57:25 30,31
60 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 01:57:53 30,66
61 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 02:01:29 33,38
63 Therese Klintberg Eksjö SOK 02:03:30 34,91
66 Ida Lindkvist Leksands OK 02:07:24 37,85
67 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 02:07:25 37,86
70 Kate Morrison OK Linné 02:15:47 44,18
71 Kristin Hylander Nyköpings OK 02:29:05 54,22

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF