Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 1 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Granqvist OK Ravinen 00:50:58 10,49
2 Anton Nilsson OK Tranan 00:51:01 10,57
4 Jens Rönnols Täby OK 00:53:47 15,09
5 Markus Larsson Hestra IF 00:54:14 15,82
6 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:54:22 16,04
7 William Eriksson Stora Tuna OK 00:55:33 17,97
8 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:55:34 18,00
12 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:56:31 19,55
13 Per Lindman Finspångs SOK 00:56:35 19,66
14 Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 00:56:58 20,29
15 Filip Wadsten OK Landehof 00:57:03 20,42
16 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:57:12 20,67
18 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:57:32 21,21
19 Daniel Roos Attunda OK 00:58:22 22,57
20 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:58:30 22,79
21 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:58:36 22,95
22 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:58:38 23,01
25 Algirdas Bartkevi?ius OK Denseln 00:58:55 23,47
26 August Mikaelsson Västerås SOK 00:59:04 23,72
27 Jefta Langerak Järfälla OK 00:59:21 24,18
28 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 00:59:24 24,26
30 Erik Berzell Attunda OK 00:59:56 25,13
31 Carl Näslund Västerås SOK 01:00:02 25,29
33 Erik Andersson OK Orion 01:00:32 26,11
34 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 01:01:11 27,17
36 Filip Grahn Hestra IF 01:01:25 27,55
37 Niklas Sundqvist Tullinge SK 01:01:34 27,80
38 August Kollberg Eksjö SOK 01:01:44 28,07
39 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 01:01:48 28,18
40 Oskar Lundqvist OK Orion 01:01:55 28,37
41 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:02:05 28,64
42 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:02:49 29,84
43 Johan Ivarsson OK Kullingshof 01:03:02 30,19
44 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:03:11 30,44
45 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 01:03:15 30,55
47 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 01:03:50 31,50
48 Emil Thellsén OK Roxen 01:03:52 31,55
51 Sixten Walheim OK Rodhen 01:05:03 33,48
51 Gustav Boquist IK Uven 01:05:03 33,48
55 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:05:49 34,74
56 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 01:06:03 35,12
57 David Hector Snättringe SK 01:06:20 35,58
59 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:07:05 36,80
60 Andreas Hultqvist Tullinge SK 01:07:31 37,51
61 Martin Nilsson Snättringe SK 01:07:36 37,65
64 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:07:52 38,08
65 Anton Nilsson Umeå OK 01:07:56 38,19
66 Albin Bergkvist Bjursås OK 01:07:59 38,27
67 Max Berggren OK Denseln 01:08:05 38,44
68 Måns Hellgren OK Södertörn 01:08:12 38,63
70 Johan Söderlund Leksands OK 01:09:00 39,93
72 Oscar Westin Vittjärvs IK 01:09:21 40,50
74 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 01:09:34 40,86
75 Harald Larsson Hagaby GOIF 01:09:55 41,43
76 Daniel Bengtsson Tullinge SK 01:10:17 42,03
77 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:10:22 42,16
78 Emil Åberg Korsnäs IF OK 01:10:35 42,52
79 Jonathan Karlsson OK Tisaren 01:10:55 43,06
82 Emil Wikström OK Tyr 01:11:32 44,07
83 Karl Modig OK Alehof 01:11:36 44,18
85 Mattias Johansson Stångenäs AIS 01:12:08 45,05
86 Arvid Våg Lerums SOK 01:12:32 45,70
88 Linus Landergren Hestra IF 01:12:57 46,38
89 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:13:11 46,76
90 Martin Herbert Täby OK 01:14:07 48,29
92 Martin Olsson Tibro OK 01:15:20 50,27
92 Richard Lundstedt Mullsjö SOK 01:15:20 50,27
95 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:15:31 50,57
98 Anton Blomdahl Tullinge SK 01:18:12 54,95
99 Jesper Kullin Alfredsson OK Tyr 01:18:22 55,22
100 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:18:46 55,88
101 Johannes Knutas Attunda OK 01:19:35 57,21
103 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 01:20:30 58,71
104 Joel Pettersson Tullinge SK 01:21:42 60,67
108 Erik Fors Hestra IF 01:22:39 62,22
109 Karl Enges Attunda OK 01:23:15 63,20
110 Simon Kappel OK Södertörn 01:23:46 64,04
111 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 01:24:15 64,83
113 Klavs Stiprais OK Klemmingen 01:25:03 66,14
114 Emil Andersson Tullinge SK 01:25:06 66,22
115 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 01:26:28 68,45
116 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 01:27:21 69,89
118 Alex McCann OK Ravinen 01:32:32 78,35
118 Henrik Eklund Växjö OK 01:32:32 78,35
121 Klas Udd Markbygdens OK 01:37:47 86,92
122 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:42:02 93,86
123 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 01:42:14 94,19

Annonser