Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 1 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Larsson Hagaby GOIF 01:25:09 6,94
2 Gustav Nordström Gävle OK 01:26:14 7,95
3 Jonas Engström OK Hällen 01:26:34 8,26
4 Emil Andersson Ärla IF 01:27:23 9,03
5 Victor Silvemark Ärla IF 01:28:17 9,87
6 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:28:22 9,95
7 Mikael Andersson Linköpings OK 01:29:03 10,59
8 Anton Tynong Gävle OK 01:29:24 10,91
9 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 01:29:35 11,09
10 Johan Eriksson Gävle OK 01:30:04 11,54
11 Henrik Laas IFK Göteborg 01:30:27 11,90
12 Robbin Kantarp OK Hällen 01:30:42 12,13
13 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 01:30:57 12,36
14 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 01:31:20 12,72
15 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 01:31:27 12,83
16 Oskar Daniels Attunda OK 01:31:52 13,22
17 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:32:26 13,75
18 Patrik Lind Ärla IF 01:32:39 13,95
19 David Holmberg Sundsvalls OK 01:33:13 14,48
20 Jörgen Ohlin OK Linné 01:33:16 14,53
21 Oskar Arlebo KFUM Örebro OK 01:33:17 14,55
22 Peter Eriksson Linköpings OK 01:33:25 14,67
23 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:33:28 14,72
24 Per Carlborg Linköpings OK 01:33:37 14,86
25 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:33:48 15,03
26 Erik Johansson Göteborg-Majorna OK 01:34:09 15,36
27 Anatolijs Tarasovs Ärla IF 01:34:25 15,61
28 Kalle Bergman OK Ravinen 01:34:38 15,81
29 Erik Martinsson Linköpings OK 01:34:39 15,83
30 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 01:35:08 16,28
31 Hans Persson Gävle OK 01:35:12 16,34
32 John Persson IFK Göteborg 01:35:31 16,64
33 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 01:35:56 17,03
34 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:36:19 17,38
35 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:36:40 17,71
36 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:36:44 17,77
37 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 01:36:45 17,79
38 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 01:37:46 18,74
40 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:38:26 19,36
42 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 01:38:51 19,75
43 Anton Lif Rehns BK 01:39:05 19,97
45 Simon Hedlund Ärla IF 01:40:00 20,83
46 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:40:13 21,03
47 Johan Fries Göteborg-Majorna OK 01:41:09 21,91
49 Samuel Andersson IFK Umeå 01:41:58 22,67
51 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 01:42:15 22,93
52 Pontus Johansson OK Linné 01:42:17 22,97
53 Markus Adolfsson Tullinge SK 01:42:45 23,40
54 Johan Hamelius OK Linné 01:42:59 23,62
55 Peter Aronsson Linköpings OK 01:43:22 23,98
56 Love Berzell Attunda OK 01:43:26 24,04
57 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:43:57 24,52
58 Oscar Vångell Ärla IF 01:44:25 24,96
59 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 01:44:33 25,09
60 Karl Levin Sävedalens AIK 01:44:38 25,16
61 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:44:53 25,40
63 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 01:45:21 25,83
64 Karl Tiselius Göteborg-Majorna OK 01:45:41 26,15
65 Jakob Odeblad IFK Umeå 01:46:10 26,60
67 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:46:59 27,36
68 Tomas Holmberg OK Södertörn 01:47:16 27,63
69 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:47:33 27,89
71 Erik Memmi Halmstad OK 01:48:08 28,44
72 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 01:48:30 28,78
73 Jan Johansson IFK Umeå 01:48:52 29,12
74 Josh Blatchford Göteborg-Majorna OK 01:48:57 29,20
75 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 01:49:29 29,70
76 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 01:49:39 29,86
77 Joel Sjölander IFK Umeå 01:49:44 29,93
78 Henrik Hammas Attunda OK 01:50:03 30,23
79 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 01:50:17 30,45
80 Anders Påhlman Istrums SK 01:50:39 30,79
85 Erik Nero Mullsjö SOK 01:51:24 31,49
86 Jonas Kjäll USV TU Dresden 01:51:36 31,68
86 Andreas Calleberg Rehns BK 01:51:36 31,68
88 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 01:51:47 31,85
90 Jakob Gustavsson Linköpings OK 01:51:53 31,95
91 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:51:54 31,96
92 Sandro Truttmann IFK Moras OK 01:52:17 32,32
93 Jonas Lindholm Centrum OK 01:52:35 32,60
94 Carl Magnusson IFK Moras OK 01:53:16 33,24
95 Boris Granovskiy OK Linné 01:53:18 33,27
96 Anders Håkansson OK Linné 01:53:22 33,33
99 Simon Sjöhed Gävle OK 01:53:45 33,69
100 Stefan Ring OK Löftan 01:53:48 33,74
101 Pierre Schamberger Centrum OK 01:53:51 33,79
102 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:54:42 34,58
104 Conor Short OK Tisaren 01:55:24 35,24
104 Johan Antonsson OK Löftan 01:55:24 35,24
106 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 01:55:25 35,25
107 Rikard Pentonen IFK Göteborg 01:55:56 35,73
108 Mattias Johansson IFK Moras OK 01:56:00 35,80
109 Anders Hederskog IFK Göteborg 01:56:09 35,94
110 John Kumlin IK Ymer 01:56:15 36,03
111 Daniel Johansson Falkenbergs OK 01:56:57 36,69
112 Bengt Hansske Kils OK 01:57:17 37,00
113 Sven Johansson Täby OK 01:57:52 37,54
114 Emil Kalered OK Denseln 01:57:59 37,65
116 Björn Karlsson Halmstad OK 01:58:42 38,32
117 Anton Wiberg OK Skogsfalken 01:59:05 38,68
119 Magnus Strand OK Landehof 01:59:26 39,01
121 Tobias Thorsson OK Löftan 02:00:27 39,96
122 Marcus Åhlén Falkenbergs OK 02:00:33 40,05
123 Måns Bränneby OK Kolmården 02:01:24 40,85
126 Victor Bergstrand Motala AIF OL 02:01:48 41,22
127 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 02:02:02 41,44
128 Tomas Albinsson OK Österåker 02:02:13 41,61
129 Magnus K-O Johansson Linköpings OK 02:02:14 41,63
130 Fredrik Forsberg Tullinge SK 02:02:31 41,89
131 David Jonsson OK Klyftamo 02:03:26 42,75
133 Rasmus Leo OK Orion 02:04:25 43,67
134 Christian Rotviker Centrum OK 02:04:54 44,12
136 Pontus Bergström OK Österåker 02:05:27 44,64
138 Henrik Tosteberg Linköpings OK 02:05:31 44,70
139 Martin Jansson OK Rodhen 02:05:38 44,81
142 Erik Adriansson OK Kåre 02:06:40 45,78
143 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 02:07:04 46,15
144 Rickard Nilsson FK Finn 02:08:13 47,23
145 Mats Halvarsson Fjärås AIK 02:09:14 48,18
146 Linus Larsson FK Göingarna 02:11:00 49,83
148 Jonas Andersson IK Hakarpspojkarna 02:12:33 51,28
149 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 02:12:35 51,31
150 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 02:13:26 52,10
152 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 02:14:45 53,34
153 Christian Spoerry Umeå OK 02:15:07 53,68
154 Göran Karlsson Umeå OK 02:15:49 54,33
155 Andreas Nilsson Markaryds FK 02:16:05 54,58
157 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 02:17:58 56,35
161 Björn Johansson Östersunds OK 02:21:46 59,90
165 Oskar Lyding Hylte OK 02:32:08 69,60
167 Robin Gelinder Attunda OK 02:33:05 70,49
168 Måns Faxén Växjö OK 02:34:19 71,64
173 Mattias Ågren Centrum OK 02:41:52 78,70
174 Jesper Djärv Avesta OK 02:44:33 81,21
178 Rasmus Bäck Trosabygdens OK 03:18:07 112,61
Andreas Axelsson Tjällmo-Godegårds OK
Martin Hammarlund Motala AIF OL
Jesper Johansson Ärla IF
Lukas Scharnagl IFK Göteborg
Ola Nyberg OK Orion
Eskil Kinneberg IFK Göteborg

Annonser