Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 1 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:37:21 16,07
2 Simon Imark Tullinge SK 00:39:30 21,18
3 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:39:53 22,09
4 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:41:07 25,02
4 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:41:07 25,02
8 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:44:48 33,78
9 Victor Helgesson Hestra IF 00:45:20 35,05
10 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:46:16 37,27
11 Simon Larsson OK Hällen 00:46:18 37,35
12 Lukas Lundgren Växjö OK 00:47:29 40,16
13 Timo Suter OLG Cordoba 00:47:33 40,32
14 Robin Salén OK Renen 00:47:44 40,75
15 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:47:53 41,11
16 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:48:43 43,09
17 Egil Morast Haninge SOK 00:49:35 45,15
18 Per Karlsson OK Tylöskog 00:49:39 45,31
19 Viktor Skoog Kils OK 00:49:40 45,35
20 Anton Källström Sala OK 00:50:00 46,14
21 Anders Magnusson OK Landehof 00:50:01 46,18
22 Victor Imark Tullinge SK 00:50:04 46,30
23 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:50:16 46,77
26 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:52:38 52,40
27 Andreas Uller Kils OK 00:53:09 53,63
29 Johan Lamm Frölunda OL 00:53:24 54,22
30 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:54:28 56,76
31 David Risberg Skattkärrs IF 00:54:31 56,88
32 Erik Svensson OK Klyftamo 00:54:56 57,87
33 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:55:09 58,38
34 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:55:22 58,90
35 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:55:32 59,29
37 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:56:44 62,15
38 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:56:53 62,50
39 Mårten Olsson Gävle OK 00:56:57 62,66
40 Tim Olsson Brattås CK 00:56:59 62,74
41 Erik Olsson Gävle OK 00:57:23 63,69
42 Simon Sjöberg Gävle OK 00:57:31 64,01
43 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:57:40 64,37
45 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:58:06 65,40
46 Johan Persson OK Österåker 00:58:22 66,03
47 Simon Eriksson Umeå OK 00:58:25 66,15
50 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:58:59 67,49
51 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:59:07 67,81
54 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:59:53 69,63
55 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 01:01:23 73,20
59 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 01:02:50 76,65
60 Fredrik Norlin IFK Moras OK 01:03:02 77,12
61 Eric Löfkvist OK Njudung 01:03:11 77,48
63 Viktor Östergren Växjö OK 01:03:50 79,02
64 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 01:04:16 80,05
65 Johannes Äng Hagaby GOIF 01:04:33 80,73
66 Axel Jutterström IFK Moras OK 01:04:47 81,28
67 Gabriel Lundvall Täby OK 01:04:57 81,68
68 Rasmus Möller Arboga OK 01:05:06 82,04
69 Andreas Persson OK Hammaren 01:05:26 82,83
70 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 01:05:29 82,95
71 Waldemar Andersson OK Roslagen 01:05:40 83,38
72 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 01:06:14 84,73
73 Erik Liljebjörn Nybro OK 01:06:30 85,36
74 Johan Edenhamn Länna IF 01:06:41 85,80
75 Linus Backlund OK Södertörn 01:07:52 88,61
76 Emanuel Näslund Skogslöparna 01:08:04 89,09
77 Simon Lundberg IK Vikings OK 01:08:24 89,88
78 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:08:38 90,43
79 Viktor Ivarsson OK Hammaren 01:08:59 91,27
80 Albin Lager Nässjö OK 01:09:47 93,17
82 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:10:25 94,67
83 Gustav Engman OK Denseln 01:11:55 98,24
84 Jonas Toftered IF Rigor 01:12:04 98,60
85 Albin Eriksson Husums IF OK 01:12:08 98,75
86 Christian Redtzer Attunda OK 01:12:12 98,91
89 Jakob Pessa Haparanda OK 01:15:08 105,89
90 Olof Lundgren Umeå OK 01:15:25 106,56
91 Martin Skyggeson OK Nackhe 01:18:57 114,96
93 Erik Tuuri Älvsby IF OK 01:22:13 122,72
95 Adam Broberg IF Rigor 01:25:37 130,81
96 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 01:25:50 131,32
97 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 01:26:51 133,74
100 Ola Löseth Falköpings AIK OK 01:30:21 142,06
101 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 01:31:54 145,74
103 Samuel Höjlind IFK Moras OK 01:37:57 160,12
104 Alfred Lönn Västerås SOK 01:38:00 160,24
106 Jesper Hedar OK Tor 01:39:32 163,89
107 Oskar Andersson OK Linné 01:39:47 164,48
108 Joel Sjödin OK Nipan 01:40:27 166,07
110 Johan Hagströmer OK Klemmingen 01:49:54 188,53
112 Jonathan Almgren Borås GIF 02:04:22 222,92
114 Gustav Nordfors OK Enen 02:25:54 274,11
Rickard Olsson Tibro OK
Jakob Höst Hjärnarps GH OL
Gustav Nyholm OK Linné
Isak Wadman Västerås SOK
Adam Lilja OK Enen
Rasmus Lundberg OK Bävern

Annonser