Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 1 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hannrup IF Thor 00:22:06 41,67
2 Victor Hansson Jönköpings OK 00:22:49 45,38
3 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:25:13 57,80
4 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:25:24 58,75
5 Isac Ericsson Växjö OK 00:25:28 59,10
9 Rasmus Täck OK Hammaren 00:25:50 61,00
10 Simon Harden FK Boken 00:26:19 63,50
13 Josef Wennblom Hagaby GOIF 00:27:15 68,33
14 Lukas Olm Kils OK 00:27:22 68,93
15 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:35 70,05
18 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:28:28 74,63
19 Algot Najvik FK Göingarna 00:28:46 76,18
21 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:29:26 79,63
21 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:29:26 79,63
21 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:29:26 79,63
25 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:29:29 79,89
26 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:29:47 81,44
27 Viktor Berg Leksands OK 00:29:50 81,70
28 Albin Norén Piteå IF 00:30:05 82,99
29 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:30:14 83,77
30 Nils Ottosson Gävle OK 00:30:43 86,27
31 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:30:53 87,13
32 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:31:00 87,74
33 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:31:04 88,08
34 Axel Junegard Tullinge SK 00:31:15 89,03
35 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:31:27 90,07
36 Oskar Nyman OK Tyr 00:31:37 90,93
40 Martin Lamm Frölunda OL 00:32:18 94,47
41 Filip Möller OK Södertörn 00:32:21 94,72
43 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:32:50 97,23
44 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:33:08 98,78
46 Klas Johansson OK Tranan 00:33:13 99,21
47 Emil Hornliden Umedalens IF 00:33:18 99,64
49 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:32 100,85
50 Hugo Eriksson Husums IF OK 00:33:37 101,28
52 Jonathan Uller Kils OK 00:33:53 102,66
53 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:34:09 104,04
54 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:34:10 104,13
55 Måns Eriksson Östersunds OK 00:34:16 104,65
56 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:34:17 104,73
58 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:34:30 105,85
59 Erik Eriksson OK Älgen 00:34:38 106,54
61 Måns Holmgren OK Hammaren 00:35:00 108,44
64 Simon Freyland SOK Aneby 00:35:39 111,81
66 Johan Grahn IK Uven 00:36:36 116,72
67 Viggo Klasson OK Ravinen 00:37:05 119,22
68 Axel Johansson Finspångs SOK 00:37:23 120,78
69 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:38:13 125,09
70 Martin Danielsson OK Kåre 00:38:16 125,35
71 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:38:44 127,76
73 Viktor Pettersson Gamleby OK 00:38:52 128,45
74 Elias Pessa Haparanda OK 00:38:58 128,97
75 Robert Cole Väsby OK 00:39:58 134,15
76 Erik Axelsson Gamleby OK 00:40:31 136,99
77 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:34 137,25
78 Hugo Bäsén IF Thor 00:40:44 138,12
79 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:41:20 141,22
80 Oscar Roos SOK Träff 00:41:33 142,34
81 Teodor Danielsson Istrums SK 00:41:45 143,38
82 Ludvig Lindén Attunda OK 00:41:47 143,55
83 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:41:49 143,72
84 Joel Plumppu Bredareds IF 00:42:39 148,04
85 Filip Andersson Hultsfreds OK 00:43:35 152,87
86 Gustav Johansson-Manlig Vittjärvs IK 00:44:23 157,01
87 Nial Simes OK Tyr 00:44:32 157,78
89 Martin Skärlén Haninge SOK 00:45:52 164,69
90 Samuel Jonsson Hallstahammars OK 00:48:31 178,40
91 Joel Sundqvist OK Renen 00:50:43 189,79
92 Adrian Engström Skåneslättens OL 00:53:25 203,76
93 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:55:20 213,68
94 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:57:49 226,54
95 Anders Ruhn OK Roslagen 00:59:07 233,27
96 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:59:13 233,78
98 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 01:03:50 257,68
99 Ingmar Holmer OK Nipan 01:24:09 300,00
Simon Larsson Hjobygdens OK

Annonser