Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 1 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Tove Pettersson OK Roxen 00:19:07 56,55
3 Tilde Backlund OK Södertörn 00:19:25 58,36
4 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:19:26 58,46
6 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:20:21 63,97
8 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:20:49 66,77
9 Ida Roos SOK Träff 00:21:02 68,07
11 Ellika Groth Kungälvs OK 00:21:25 70,38
12 Wilma Larsson OK Tor 00:21:35 71,38
13 Elin Edström Härnösands OK 00:22:02 74,08
14 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:22:16 75,49
15 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:22:24 76,29
16 Emilia Engel OK Ravinen 00:22:28 76,69
18 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:23:01 79,99
20 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:23:12 81,09
21 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:24:07 86,60
22 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:24:38 89,71
23 Matilda Larsson OK Hällen 00:24:49 90,81
25 Linda Renner OK Södertörn 00:25:10 92,92
26 Maja Porle Växjö OK 00:25:24 94,32
27 Alicia Lundgren Växjö OK 00:25:25 94,42
27 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:25:25 94,42
27 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:25:25 94,42
30 Maja Tenghagen Härlövs IF 00:25:31 95,02
31 Towa Pettersson OK Denseln 00:25:39 95,82
32 Lovisa Johansson OK Dacke 00:25:47 96,62
34 Amanda Jansson OK Djerf 00:26:11 99,03
35 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:26:31 101,03
37 Agnes Källström Sala OK 00:27:05 104,43
37 Elin Unander Sundsvalls OK 00:27:05 104,43
39 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:27:06 104,54
40 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:27:22 106,14
41 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:27:30 106,94
44 Agnes Karlsson Älvsby IF OK 00:27:41 108,04
45 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:27:52 109,14
46 Alva Jonsson Långhundra IF 00:27:53 109,24
48 Elin Lindblad OK Djerf 00:28:04 110,35
49 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:28:20 111,95
50 Frida Björk Örkelljunga FK 00:28:25 112,45
51 Nora Aroneng Bredareds IF 00:28:52 115,15
52 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:29:00 115,95
55 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:30:20 123,97
57 Tove Eriksson Ryda SK 00:30:39 125,87
58 Tilda Henriksson Tormestorps IF 00:30:52 127,17
61 Sara Eckerlid OK Kåre 00:31:48 132,78
63 Hanna Svanberg Bergnäsets AIK 00:31:54 133,38
65 Clara Spik Leksands OK 00:32:35 137,49
66 Hanna Söderlund OK Södertörn 00:33:11 141,10
68 Petrina Costermans Järla Orientering 00:33:44 144,40
69 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:34:01 146,11
70 Martina Braun Växjö OK 00:34:32 149,21
71 Emma Johansson Vittjärvs IK 00:35:03 152,32
72 Alexandra Persson OK Österåker 00:35:26 154,62
74 Anna Nordström Sigtuna OK 00:35:59 157,93
75 Julia Wanner Avesta OK 00:36:04 158,43
76 Ida Helgesson Hestra IF 00:36:19 159,93
77 Stina Möller Skåneslättens OL 00:36:35 161,53
78 Moa Karlsson Storviks IF 00:36:41 162,13
79 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 00:36:53 163,34
80 Tilda Andersson Tullinge SK 00:36:57 163,74
81 Jonna Krohn Fältjägarnas IF 00:37:05 164,54
82 Vanja Johansson OK Hammaren 00:37:27 166,74
83 Frida Haglund Bredareds IF 00:37:48 168,85
84 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:54 169,45
85 Line Karlsson OK Ravinen 00:38:14 171,45
86 Josefin Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:38:16 171,65
87 Ingrid Stake Västvärmlands OK 00:38:48 174,86
88 Elin Dahl Visborgs OK 00:38:51 175,16
89 Hanna Karlsson Länna IF 00:39:08 176,86
90 Robyn Terning Tolered-Utby Ol-klubb 00:39:13 177,36
91 Sanna Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:39:50 181,07
93 Hannah Larsen Malmö OK 00:41:31 191,18
94 Emelie Wiberg Skogslöparna 00:42:01 194,19
95 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:42:19 195,99
96 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:44:00 206,11
97 Alina Gyllner Länna IF 00:45:41 216,23
99 Ellen Viksten Gävle OK 00:49:57 241,87
100 Harriet Richter Östersunds OK 00:52:21 256,30
101 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:52:32 257,40
102 Hanna Olsson Brattås CK 00:53:16 261,81
103 Anna Aronsson Hässleholms OK 00:54:43 270,52
104 Lisa Hallmén OK Tisaren 00:59:06 296,87
106 Otilia Andersson OK Landehof 01:20:24 300,00
105 Agnes Jonsson Domnarvets GOIF 01:10:03 300,00
Ida Wickberg OK Nolaskogsarna

Annonser

OOCup 2022