Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 2 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:06:08 4,30
3 Niklas Aldén OK Linné 01:08:45 7,35
4 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:09:03 7,70
5 Magnus Glännefors Tullinge SK 01:09:22 8,07
7 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 01:10:48 9,74
8 Erik Classon OK Orinto 01:12:10 11,33
10 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 01:12:35 11,81
12 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:14:14 13,74
13 Thor Nørskov IFK Göteborg 01:14:21 13,87
14 Rudolfs Zernis Ärla IF 01:14:26 13,97
15 Jesper Sjögren OK Kullingshof 01:14:52 14,47
16 Martin Larsson Hestra IF 01:15:21 15,04
17 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:15:23 15,08
18 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 01:15:25 15,11
19 Christoph Meier Järla Orientering 01:15:29 15,19
20 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:15:41 15,43
21 Martin Gelinder Attunda OK 01:15:50 15,60
22 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:15:54 15,68
23 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:16:08 15,95
25 Martin Ahlberger Hestra IF 01:16:45 16,67
26 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:17:53 17,99
28 Marcus Berggren Nyköpings OK 01:17:58 18,08
30 Assar Hellström OK Ravinen 01:18:15 18,41
30 Leif Svensson OK Tisaren 01:18:15 18,41
33 Victor Flingmark Uddevalla OK 01:18:32 18,74
34 Piotr Parfianowicz Södertälje-Nykvarn OF 01:18:36 18,82
35 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 01:19:00 19,29
36 Ian Lawford Malungs OK Skogsmårdarna 01:19:04 19,37
37 Albin Sjöhed Gävle OK 01:19:18 19,64
40 Erik Boman Gävle OK 01:20:03 20,51
41 Erik Sköld Linköpings OK 01:20:15 20,74
42 Simon Fors Stora Tuna OK 01:20:16 20,76
43 Simon Lundin Finspångs SOK 01:20:24 20,92
44 Oskar Andrén OK Tisaren 01:20:27 20,98
45 Emil Nilsson Umeå OK 01:20:57 21,56
46 Filip Salén OK Renen 01:21:16 21,93
47 Elias Öhgren Stora Tuna OK 01:21:21 22,02
47 Oscar Björck OK Älme 01:21:21 22,02
52 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:22:50 23,75
53 Simon Andersson OK Rodhen 01:23:04 24,02
54 Jonatan Aronsson OK Tisaren 01:23:28 24,49
55 Pontus Jansson Kungälvs OK 01:23:36 24,64
56 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:23:51 24,94
57 Axel Christoffersson OK Renen 01:24:12 25,34
60 Axel Wrådhe Attunda OK 01:25:03 26,33
62 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 01:25:51 27,27
63 Anders Johansson Rehns BK 01:27:05 28,70
64 Matthias Reiner OK Hammaren 01:27:09 28,78
65 Torsten Molitor Katrineholms OK 01:28:13 30,02
67 Jakob Ivarsson Haninge SOK 01:28:16 30,08
68 Albin Petrén Göteborg-Majorna OK 01:28:18 30,12
71 Johan Badenfelt OK Pan-Kristianstad 01:29:14 31,21
72 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:29:35 31,61
73 Johan Sandlund OK Njudung 01:30:44 32,95
74 Krister Kölzow OK Ravinen 01:31:12 33,50
75 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 01:31:19 33,63
77 Jonas Lindahl OK Milan 01:32:42 35,24
78 Tobias Forsén Tullinge SK 01:33:08 35,75
81 Marcus Svensson Skåneslättens OL 01:34:03 36,81
82 David Mellin Sundbybergs IK 01:34:14 37,03
83 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 01:35:00 37,92
84 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:35:22 38,35
85 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 01:35:51 38,91
87 Charlie Stolt Rehns BK 01:37:58 41,38
88 Erik Björklund Bjursås OK 01:38:07 41,55
89 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 01:39:10 42,77
92 Daniel Wejås Nyköpings OK 01:40:09 43,92
93 Anton Philipsson OK Skogsfalken 01:40:21 44,15
95 Kasper Westman Västerås SOK 01:42:31 46,68
96 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:43:12 47,47
99 Didrik Hall Nyköpings OK 01:45:36 50,27
100 Anton Karlsson OK Kullingshof 01:46:17 51,06
102 Albin Detterfelt Linköpings OK 01:51:59 57,70
103 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 01:55:11 61,43
104 Gustav Andersson Avesta OK 01:57:23 63,99
105 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 01:58:11 64,92
106 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 02:06:38 74,76
Janis Sars OK Klemmingen
Karl Dannbring Skåneslättens OL
Victor Henriksson Seskarö IF

Annonser