Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Boden Etapp 2 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Erik Johansson Göteborg-Majorna OK 01:25:33 8.33
2 Gustav Nordström Gävle OK 01:26:25 9.15
2 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:26:25 9.15
4 Henrik Laas IFK Göteborg 01:26:58 9.67
5 Oskar Daniels Attunda OK 01:27:15 9.94
6 Victor Silvemark Ärla IF 01:27:48 10.46
7 Viktor Larsson Hagaby GOIF 01:27:55 10.57
8 Emil Andersson Ärla IF 01:28:03 10.70
9 Jonas Engström OK Hällen 01:28:16 10.90
10 Oscar Vångell Ärla IF 01:28:28 11.09
11 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 01:30:03 12.59
12 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 01:30:12 12.73
13 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:30:28 12.99
15 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 01:31:43 14.17
16 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:32:05 14.52
17 Jörgen Ohlin OK Linné 01:32:07 14.55
18 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 01:32:29 14.90
19 Per Carlborg Linköpings OK 01:32:47 15.18
20 Patrik Lind Ärla IF 01:32:49 15.21
21 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 01:33:06 15.48
22 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:33:28 15.83
23 Johan Eriksson Gävle OK 01:33:29 15.85
24 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:33:48 16.15
25 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:33:50 16.18
26 Robbin Kantarp OK Hällen 01:33:54 16.24
27 Anatolijs Tarasovs Ärla IF 01:35:03 17.33
28 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:35:06 17.38
29 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 01:35:16 17.53
30 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 01:35:32 17.79
31 Anton Tynong Gävle OK 01:35:51 18.09
32 Anton Lif Rehns BK 01:35:53 18.12
33 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:36:24 18.61
34 Mikael Andersson Linköpings OK 01:37:26 19.59
35 Andreas Calleberg Rehns BK 01:38:03 20.17
36 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:38:35 20.68
38 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:38:36 20.69
39 Karl Levin Sävedalens AIK 01:38:42 20.79
41 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:39:17 21.34
42 Jakob Odeblad IFK Umeå 01:39:37 21.66
43 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 01:40:03 22.07
44 John Persson IFK Göteborg 01:40:09 22.16
45 Samuel Andersson IFK Umeå 01:41:02 23.00
46 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 01:41:39 23.58
46 Linus Larsson FK Göingarna 01:41:39 23.58
48 Erik Martinsson Linköpings OK 01:42:00 23.91
49 Johan Hamelius OK Linné 01:42:03 23.96
50 Anders Hederskog IFK Göteborg 01:42:25 24.31
50 Karl Tiselius Göteborg-Majorna OK 01:42:25 24.31
52 Peter Aronsson Linköpings OK 01:42:58 24.83
54 Jan Johansson IFK Umeå 01:43:20 25.18
55 Simon Hedlund Ärla IF 01:44:16 26.06
56 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:44:26 26.22
57 Oskar Arlebo KFUM Örebro OK 01:44:38 26.41
59 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 01:45:19 27.06
60 David Holmberg Sundsvalls OK 01:45:48 27.51
61 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 01:46:07 27.81
62 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 01:46:10 27.86
62 Markus Adolfsson Tullinge SK 01:46:10 27.86
64 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:46:40 28.33
65 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 01:46:50 28.49
67 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 01:47:43 29.33
69 Tomas Holmberg OK Södertörn 01:48:03 29.64
70 Anders Håkansson OK Linné 01:48:06 29.69
71 Andreas Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 01:48:09 29.74
72 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 01:48:11 29.77
73 Pontus Johansson OK Linné 01:48:24 29.98
75 Josh Blatchford Göteborg-Majorna OK 01:48:36 30.17
76 Jakob Gustavsson Linköpings OK 01:48:56 30.48
77 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 01:49:18 30.83
78 Erik Memmi Halmstad OK 01:49:24 30.92
78 Joel Sjölander IFK Umeå 01:49:24 30.92
80 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 01:50:00 31.49
81 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:50:07 31.60
82 Tomas Albinsson OK Österåker 01:50:11 31.67
83 Johan Fries Göteborg-Majorna OK 01:50:17 31.76
84 Jonas Lindholm Centrum OK 01:50:23 31.86
85 Magnus K-O Johansson Linköpings OK 01:50:28 31.93
86 Simon Sjöhed Gävle OK 01:51:16 32.69
87 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 01:51:24 32.82
88 John Kumlin IK Ymer 01:51:39 33.06
89 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:51:48 33.20
90 Kalle Bergman OK Ravinen 01:51:52 33.26
91 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:51:59 33.37
93 Hans Persson Gävle OK 01:52:21 33.72
94 Stefan Ring OK Löftan 01:52:31 33.88
96 Jonas Andersson IK Hakarpspojkarna 01:52:43 34.07
97 Love Berzell Attunda OK 01:52:48 34.14
98 Anders Påhlman Istrums SK 01:52:49 34.16
99 Carl Magnusson IFK Moras OK 01:53:10 34.49
100 Marcus Åhlén Falkenbergs OK 01:53:11 34.51
101 Peter Eriksson Linköpings OK 01:53:31 34.82
102 Emil Kalered OK Denseln 01:53:38 34.93
104 Sandro Truttmann IFK Moras OK 01:54:06 35.38
105 Anton Wiberg OK Skogsfalken 01:54:13 35.49
106 Mattias Johansson IFK Moras OK 01:54:57 36.18
108 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 01:56:07 37.29
109 Victor Bergstrand Motala AIF OL 01:56:30 37.65
110 Jonas Kjäll USV TU Dresden 01:56:44 37.87
112 Boris Granovskiy OK Linné 01:57:25 38.52
113 Andreas Nilsson Markaryds FK 01:57:41 38.77
115 Johan Antonsson OK Löftan 01:58:27 39.50
116 Rikard Pentonen IFK Göteborg 01:59:03 40.07
117 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:59:08 40.14
120 Måns Bränneby OK Kolmården 01:59:51 40.82
123 Björn Karlsson Halmstad OK 02:01:09 42.05
125 Erik Adriansson OK Kåre 02:02:28 43.30
126 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 02:03:27 44.23
127 Martin Jansson OK Rodhen 02:03:45 44.52
129 Christian Rotviker Centrum OK 02:05:04 45.77
130 Conor Short OK Tisaren 02:06:13 46.85
131 David Jonsson OK Klyftamo 02:06:17 46.92
132 Göran Karlsson Umeå OK 02:06:36 47.22
133 Pierre Schamberger Centrum OK 02:06:50 47.44
134 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 02:07:06 47.69
135 Christian Spoerry Umeå OK 02:07:18 47.88
136 Magnus Strand OK Landehof 02:08:11 48.72
138 Mats Halvarsson Fjärås AIK 02:08:59 49.48
141 Pontus Bergström OK Österåker 02:10:34 50.98
142 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 02:11:28 51.83
143 Henrik Hammas Attunda OK 02:11:42 52.05
144 Björn Johansson Östersunds OK 02:11:58 52.30
146 Tobias Thorsson OK Löftan 02:12:41 52.98
151 Fredrik Forsberg Tullinge SK 02:14:36 54.80
152 Daniel Johansson Falkenbergs OK 02:14:48 54.99
154 Sven Johansson Täby OK 02:15:50 55.97
156 Erik Nero Mullsjö SOK 02:17:37 57.65
157 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 02:18:08 58.14
158 Claes Lundström Skellefteå OK 02:18:39 58.63
159 Måns Faxén Växjö OK 02:19:38 59.56
160 Jesper Djärv Avesta OK 02:19:56 59.85
162 Rickard Nilsson FK Finn 02:21:47 61.60
163 Oskar Lyding Hylte OK 02:26:03 65.64
166 Robin Gelinder Attunda OK 02:28:51 68.30
172 Bengt Hansske Kils OK 02:47:17 85.76
175 Rasmus Leo OK Orion 02:52:44 90.92
177 Mattias Ågren Centrum OK 03:09:56 107.22
179 Jesper Johansson Ärla IF 03:52:34 147.60
180 Rasmus Bäck Trosabygdens OK 04:38:24 191.02
Henrik Tosteberg Linköpings OK
Martin Hammarlund Motala AIF OL
Simon Waller IFK Umeå
Lukas Scharnagl IFK Göteborg
Ola Nyberg OK Orion

Advertisements