Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 2 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:35:09 16,97
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:36:24 20,16
3 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:36:54 21,43
5 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:37:23 22,67
6 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:37:36 23,22
8 Robin Salén OK Renen 00:38:21 25,13
9 Simon Imark Tullinge SK 00:38:42 26,02
10 Timo Suter OLG Cordoba 00:39:08 27,13
10 Lukas Lundgren Växjö OK 00:39:08 27,13
12 Victor Imark Tullinge SK 00:39:11 27,26
13 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:39:37 28,36
14 Per Karlsson OK Tylöskog 00:40:43 31,17
15 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:40:58 31,81
16 Simon Larsson OK Hällen 00:41:21 32,79
17 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:41:47 33,89
18 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:41:53 34,15
19 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:42:07 34,74
21 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:43:30 38,27
22 Victor Helgesson Hestra IF 00:43:41 38,74
23 Tim Olsson Brattås CK 00:44:02 39,63
24 Andreas Uller Kils OK 00:44:06 39,80
25 Egil Morast Haninge SOK 00:44:10 39,97
26 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:44:18 40,31
27 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:45:27 43,25
28 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:45:32 43,46
29 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:46:07 44,95
30 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:46:32 46,01
31 Simon Sjöberg Gävle OK 00:46:35 46,14
32 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:46:43 46,48
33 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:46:45 46,56
34 David Risberg Skattkärrs IF 00:46:53 46,90
36 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:47:12 47,71
37 Rickard Olsson Tibro OK 00:47:42 48,99
38 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:47:58 49,67
39 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:48:06 50,01
40 Anders Magnusson OK Landehof 00:48:29 50,99
41 Ola Löseth Falköpings AIK OK 00:48:52 51,96
42 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:48:54 52,05
43 Viktor Skoog Kils OK 00:49:16 52,98
44 Albin Lager Nässjö OK 00:49:19 53,11
45 Viktor Östergren Växjö OK 00:50:17 55,58
48 Anton Källström Sala OK 00:51:17 58,13
50 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:51:33 58,81
51 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:51:36 58,94
52 Johan Lamm Frölunda OL 00:52:07 60,26
52 Linus Backlund OK Södertörn 00:52:07 60,26
55 Albin Eriksson Husums IF OK 00:52:11 60,43
57 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:52:51 62,13
59 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:53:16 63,19
60 Johan Persson OK Österåker 00:53:31 63,83
61 Axel Jutterström IFK Moras OK 00:53:49 64,59
62 Mårten Olsson Gävle OK 00:53:51 64,68
63 Andreas Persson OK Hammaren 00:54:00 65,06
64 Simon Eriksson Umeå OK 00:54:14 65,66
66 Simon Lundberg IK Vikings OK 00:54:51 67,23
67 Jakob Pessa Haparanda OK 00:54:55 67,40
68 Alfred Lönn Västerås SOK 00:55:41 69,36
69 Gustav Engman OK Denseln 00:55:42 69,40
71 Rasmus Möller Arboga OK 00:56:50 72,29
72 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:57:40 74,42
74 Erik Svensson OK Klyftamo 00:58:45 77,18
75 Eric Löfkvist OK Njudung 00:58:47 77,27
76 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 00:59:52 80,03
77 Viktor Ivarsson OK Hammaren 01:01:14 83,52
78 Jonas Toftered IF Rigor 01:01:44 84,79
79 Olof Lundgren Umeå OK 01:02:44 87,34
80 Gabriel Lundvall Täby OK 01:02:57 87,90
81 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 01:03:09 88,41
82 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:03:45 89,94
83 Gustav Nyholm OK Linné 01:03:48 90,06
85 Emanuel Näslund Skogslöparna 01:04:04 90,75
86 Johan Edenhamn Länna IF 01:04:06 90,83
89 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 01:07:25 99,29
90 Adam Broberg IF Rigor 01:07:39 99,89
91 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 01:07:51 100,40
96 Samuel Höjlind IFK Moras OK 01:12:18 111,75
97 Albin Claesson Sävedalens AIK 01:14:45 118,00
98 Johan Hagströmer OK Klemmingen 01:15:09 119,02
99 Erik Olsson Gävle OK 01:16:07 121,49
100 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 01:17:58 126,21
101 Jesper Hedar OK Tor 01:18:48 128,34
102 Erik Tuuri Älvsby IF OK 01:18:53 128,55
103 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 01:18:59 128,80
105 Johannes Äng Hagaby GOIF 01:19:58 131,31
107 Joel Sjödin OK Nipan 01:25:46 146,11
108 Erik Liljebjörn Nybro OK 01:29:26 155,47
109 Isak Wadman Västerås SOK 01:32:24 163,04
111 Adam Lilja OK Enen 01:39:35 181,36
112 Oskar Andersson OK Linné 01:40:11 182,89
115 Gustav Nordfors OK Enen 01:54:58 220,61
116 Jonathan Almgren Borås GIF 02:12:11 264,54
Christian Redtzer Attunda OK

Annonser