Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 2 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:16:38 70,73
3 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:17:14 75,91
4 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:17:34 78,78
5 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:17:44 80,22
8 Joar Hertin Västerviks OK 00:18:21 85,54
9 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:18:33 87,26
10 Linus Lundberg OK Bävern 00:18:43 88,70
11 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:18:51 89,85
13 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:19:02 91,43
14 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:19:03 91,57
15 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:19:10 92,58
17 Anton Hänström Täby OK 00:20:39 105,37
18 Johan Langerak Järfälla OK 00:20:52 107,24
19 Leo Johansson OK Kolmården 00:21:07 109,40
20 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:21:12 110,12
21 Adrian Vartia OK Löftan 00:21:32 112,99
22 Allan Hedberg Lunds OK 00:21:33 113,13
23 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:21:38 113,85
24 Gustav Åman OK Vilse 87 00:21:43 114,57
25 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 00:21:45 114,86
26 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:21:54 116,15
27 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:22:39 122,62
28 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:22:43 123,20
33 Elis Tingelöf OK Nipan 00:24:35 139,29
34 Jens Eriksson Piteå IF 00:24:51 141,59
36 Andreas Näslund Västerås SOK 00:24:56 142,31
37 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:25:04 143,46
38 Oskar Vahlberg OK Österåker 00:25:09 144,18
40 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:25:28 146,91
41 Casper Hedar OK Tor 00:25:59 151,37
43 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:26:08 152,66
44 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:26:11 153,09
44 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:26:11 153,09
46 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:26:13 153,38
47 Anton Silier Järfälla OK 00:26:32 156,11
48 Oliver Höglund Järla Orientering 00:26:33 156,25
49 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:26:42 157,55
50 Joel Ernstsson Finspångs SOK 00:27:02 160,42
52 Karl Tuuri Älvsby IF OK 00:28:09 170,05
54 Daniel Ståhl Järbo OK 00:28:31 173,21
55 Oskar Magnusson Rehns BK 00:28:37 174,08
56 Alexander Roos OK Landehof 00:28:49 175,80
57 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:28:56 176,81
58 Johan Holmberg IF Hagen 00:29:00 177,38
59 Viktor Le Claire FK Herkules 00:29:14 179,40
60 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:29:23 180,69
61 Joel Wiklund OK Grip 00:30:32 190,61
62 Povel Hedberg Lunds OK 00:31:00 194,63
64 Hugo Lomander Markbygdens OK 00:31:22 197,79
65 Elis Sjödin OK Nipan 00:31:24 198,08
66 Fredrik Hansson Täby OK 00:32:19 205,99
67 Nils Westlund Trosabygdens OK 00:32:24 206,71
69 Adam Bratt Tullinge SK 00:32:33 208,00
70 Axel Eriksson Skattkärrs IF 00:32:47 210,01
71 Simon Giselsson Ronneby OK 00:32:54 211,02
72 Arvid Roos OK Linné 00:32:58 211,59
73 Erik Flodman OK Hammaren 00:33:06 212,74
74 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:35:03 229,56
75 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:35:17 231,57
77 Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 00:35:39 234,73
78 Mårten Eriksson Umedalens IF 00:36:05 238,47
80 Isak Eriksson OK Nolaskogsarna 00:36:16 240,05
81 Richard Take OK Tyr 00:36:33 242,50
82 Martin Hillbom Finspångs SOK 00:36:51 245,08
83 Joar Söderberg Järla Orientering 00:37:00 246,38
84 Sverre Lindell Långhundra IF 00:37:18 248,96
85 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:38:25 258,59
88 Per Hedman IF Hagen 00:39:48 270,52
95 Mattias Jonasson Älvdalens IF OK 00:54:37 300,00
91 Adam Hane Insjöns IF OK 00:44:05 300,00
93 Alexander Knuts Trollhättans SOK 00:46:44 300,00
94 Joel Kihlström Rehns BK 00:52:43 300,00
96 Albert Renell OK Tor 01:00:14 300,00
97 Erik Granath IF Hallby SOK 01:10:29 300,00
98 David Nero Nässjö OK 01:33:04 300,00
92 Joel Severinsson Skåneslättens OL 00:45:56 300,00
Benjamin Näslund Skogslöparna
Gustav Perman Kils OK
Samuel Johansson OK Hammaren

Annonser