Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 4 - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simone Niggli OK Tisaren 00:37:24 -0,19
2 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 00:38:05 0,87
3 Annika Billstam OK Linné 00:38:27 1,44
4 Nadiya Volynska OK Orion 00:39:00 2,30
6 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 00:40:07 4,04
8 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 00:41:08 5,62
9 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 00:41:24 6,03
10 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 00:41:37 6,37
11 Maria Magnusson Sävedalens AIK 00:41:43 6,52
12 Emily Kemp OK Linné 00:43:17 8,96
13 Alva Olsson Linköpings OK 00:43:31 9,32
14 Sara Eskilsson Haninge SOK 00:43:35 9,43
17 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 00:43:56 9,97
18 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 00:44:05 10,20
19 Frida Aspnäs OK Kolmården 00:44:08 10,28
20 Olga Rieznychenko IFK Moras OK 00:44:29 10,83
20 Rasa Ptasekaite OK Linné 00:44:29 10,83
22 Anna Mårsell Stora Tuna OK 00:45:22 12,20
22 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:45:22 12,20
25 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 00:45:45 12,79
26 Helena Andersson OK Tisaren 00:46:01 13,21
27 Lina Bäckström OK Linné 00:46:12 13,49
28 Annica Gustafsson IFK Lidingö SOK 00:46:26 13,86
29 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 00:46:33 14,04
30 Johanna Bergman Sundsvalls OK 00:46:43 14,30
31 Malin Leijon Lind OK Kolmården 00:46:47 14,40
32 Fredrika Vångell Linköpings OK 00:46:50 14,48
33 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:46:53 14,56
34 Frida Andersson Falkenbergs OK 00:48:00 16,29
35 Inga Kazlauskaite OK Linné 00:48:54 17,69
36 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 00:48:55 17,72
38 Johanna Öberg OK Hällen 00:49:19 18,34
39 Bettina Aebi OK Tisaren 00:49:26 18,52
40 Lisa Carlsson OK Linné 00:49:35 18,76
41 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 00:49:41 18,91
42 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 00:49:44 18,99
43 Therese Klintberg Eksjö SOK 00:49:53 19,22
44 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 00:49:57 19,33
45 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 00:49:58 19,35
46 Hanna Axelsson-Meyerson OK Linné 00:50:46 20,60
47 Rebecka Nylin OK Tisaren 00:51:50 22,25
47 Sofia Salomonsson Linköpings OK 00:51:50 22,25
49 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 00:52:04 22,62
50 My Westlund OK Tyr 00:52:55 23,94
51 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 00:53:02 24,12
52 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 00:53:33 24,92
53 Samantha Saeger OK Linné 00:53:52 25,42
54 Elisa Elstner OK Linné 00:53:53 25,44
55 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 00:54:54 27,02
56 Ida Lindkvist Leksands OK 00:55:34 28,06
58 Rebecka Heinrup Tullinge SK 00:57:16 30,70
59 Linn Grälls OK Kåre 00:57:38 31,27
60 Elin Månsson OK Löftan 00:57:40 31,33
66 Kate Morrison OK Linné 01:02:02 38,12
69 Kristin Hylander Nyköpings OK 01:11:01 52,08
Martina Karlsson Stora Tuna OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr