Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 4 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:26:02 10,31
3 Erik Andersson OK Orion 00:26:25 11,53
4 Emil Granqvist OK Ravinen 00:27:08 13,81
5 Jens Rönnols Täby OK 00:27:20 14,45
7 Algirdas Bartkevi?ius OK Denseln 00:27:28 14,88
8 William Eriksson Stora Tuna OK 00:27:36 15,30
9 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:37 15,36
10 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:27:43 15,67
13 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:28:09 17,06
14 Max Berggren OK Denseln 00:28:34 18,39
15 Markus Larsson Hestra IF 00:28:41 18,76
16 Filip Grahn Hestra IF 00:28:42 18,81
16 Oscar Westin Vittjärvs IK 00:28:42 18,81
19 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:28:51 19,29
20 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:28:56 19,55
21 Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 00:28:58 19,66
24 Martin Nilsson Snättringe SK 00:29:17 20,67
26 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:29:41 21,95
27 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:29:49 22,37
28 August Mikaelsson Västerås SOK 00:29:56 22,74
29 Arvid Våg Lerums SOK 00:30:06 23,28
30 Filip Wadsten OK Landehof 00:30:08 23,38
33 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:30:15 23,75
35 Daniel Roos Attunda OK 00:30:18 23,91
36 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 00:30:19 23,97
37 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:30:26 24,34
39 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:30:47 25,45
40 Anton Nilsson OK Tranan 00:31:07 26,52
41 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:31:10 26,68
44 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:31:12 26,78
44 Harald Larsson Hagaby GOIF 00:31:12 26,78
46 Wiliam Nilsson OK Södertörn 00:31:14 26,89
47 Erik Berzell Attunda OK 00:31:20 27,21
48 Sixten Walheim OK Rodhen 00:31:37 28,11
49 Emil Thellsén OK Roxen 00:31:38 28,17
51 David Hector Snättringe SK 00:31:45 28,54
52 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:31:47 28,64
55 Linus Landergren Hestra IF 00:31:55 29,07
56 Isak Langerak Järfälla OK 00:32:08 29,76
57 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:32:13 30,03
57 Jefta Langerak Järfälla OK 00:32:13 30,03
59 Emil Andersson Tullinge SK 00:32:16 30,19
61 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:32:30 30,93
62 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:32:31 30,98
64 Per Lindman Finspångs SOK 00:32:51 32,05
65 Karl Modig OK Alehof 00:33:16 33,37
66 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:33:41 34,70
67 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:33:42 34,76
69 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 00:34:01 35,77
70 Martin Herbert Täby OK 00:34:03 35,87
71 Gustav Boquist IK Uven 00:34:30 37,31
73 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:34:49 38,32
76 Alex McCann OK Ravinen 00:35:38 40,92
77 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:35:46 41,35
78 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:54 41,77
79 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:36:04 42,30
80 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:36:06 42,41
82 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 00:36:11 42,68
84 Jesper Kullin Alfredsson OK Tyr 00:36:30 43,69
85 Emil Wikström OK Tyr 00:36:40 44,22
88 Erik Fors Hestra IF 00:37:16 46,13
91 Joel Pettersson Tullinge SK 00:38:30 50,06
92 Klavs Stiprais OK Klemmingen 00:38:48 51,02
93 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:38:54 51,34
94 Johan Söderlund Leksands OK 00:39:05 51,92
95 Karl Enges Attunda OK 00:39:08 52,08
96 Måns Hellgren OK Södertörn 00:39:21 52,77
97 Oskar Lundqvist OK Orion 00:39:59 54,79
98 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:40:11 55,43
101 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:40:53 57,66
102 August Kollberg Eksjö SOK 00:41:20 59,10
103 Anton Nilsson Umeå OK 00:41:28 59,52
105 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 00:42:11 61,81
107 Johannes Knutas Attunda OK 00:43:01 64,47
108 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:43:25 65,74
111 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:46:11 74,57
112 Klas Udd Markbygdens OK 00:46:42 76,21
113 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:47:24 78,45
115 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:51:33 91,68
116 Carl Näslund Västerås SOK 01:58:18 300,00
Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF
Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK
Jonas Carlsson Sundbybergs IK
Richard Lundstedt Mullsjö SOK
Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad

Annonser

OOCup 2022