Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 4 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Eriksson Gävle OK 00:29:39 7,39
2 Viktor Larsson Hagaby GOIF 00:29:43 7,57
3 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:29:51 7,93
5 Samuel Andersson IFK Umeå 00:29:59 8,29
6 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:30:16 9,05
7 Erik Johansson Göteborg-Majorna OK 00:30:19 9,19
8 Jonas Engström OK Hällen 00:30:26 9,50
9 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 00:30:27 9,55
10 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 00:30:33 9,82
10 Robbin Kantarp OK Hällen 00:30:33 9,82
12 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:30:45 10,36
13 Kalle Bergman OK Ravinen 00:30:48 10,49
14 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:30:51 10,63
15 Oskar Arlebo KFUM Örebro OK 00:30:52 10,67
16 Gustav Nordström Gävle OK 00:30:59 10,99
17 Jakob Andersson Bredaryds SOK 00:31:00 11,03
18 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 00:31:07 11,35
19 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:24 12,11
20 Henrik Laas IFK Göteborg 00:31:31 12,43
21 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:31:35 12,61
22 Mikael Andersson Linköpings OK 00:31:45 13,06
23 Emil Andersson Ärla IF 00:31:59 13,69
23 Oskar Daniels Attunda OK 00:31:59 13,69
26 Anton Tynong Gävle OK 00:32:15 14,41
27 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:16 14,46
29 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:32:21 14,68
30 Anton Lif Rehns BK 00:32:25 14,86
31 Hans Persson Gävle OK 00:32:28 15,00
31 Andreas Calleberg Rehns BK 00:32:28 15,00
33 Victor Silvemark Ärla IF 00:32:32 15,18
34 Simon Hedlund Ärla IF 00:32:34 15,27
35 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 00:32:55 16,21
36 Karl Levin Sävedalens AIK 00:32:58 16,35
37 Peter Eriksson Linköpings OK 00:33:00 16,44
38 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:33:02 16,53
39 Erik Martinsson Linköpings OK 00:33:06 16,71
40 Patrik Lind Ärla IF 00:33:07 16,75
41 Jonas Kjäll USV TU Dresden 00:33:18 17,25
42 Oscar Vångell Ärla IF 00:33:20 17,34
43 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 00:33:23 17,47
44 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 00:33:31 17,83
45 Linus Larsson FK Göingarna 00:33:34 17,97
46 Jörgen Ohlin OK Linné 00:33:50 18,69
47 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:33:53 18,82
48 Johan Hamelius OK Linné 00:33:57 19,00
50 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:34:01 19,18
51 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:34:07 19,45
52 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:34:08 19,50
53 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:34:17 19,90
53 Anton Wiberg OK Skogsfalken 00:34:17 19,90
55 Simon Sjöhed Gävle OK 00:34:27 20,35
56 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 00:34:38 20,85
57 Andreas Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 00:34:44 21,12
58 Jakob Odeblad IFK Umeå 00:34:47 21,25
59 Johan Fries Göteborg-Majorna OK 00:34:51 21,43
60 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:34:54 21,57
63 Måns Bränneby OK Kolmården 00:35:05 22,07
64 Björn Karlsson Halmstad OK 00:35:07 22,16
66 Martin Jansson OK Rodhen 00:35:18 22,65
67 Emil Kalered OK Denseln 00:35:19 22,70
68 Joel Sjölander IFK Umeå 00:35:20 22,74
69 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:35:25 22,97
70 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:35:36 23,46
71 Anders Håkansson OK Linné 00:35:48 24,00
72 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:35:56 24,36
74 Conor Short OK Tisaren 00:36:02 24,63
75 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:36:06 24,81
76 Jan Johansson IFK Umeå 00:36:09 24,95
78 Karl Tiselius Göteborg-Majorna OK 00:36:16 25,26
79 Anders Påhlman Istrums SK 00:36:17 25,31
80 Johan Antonsson OK Löftan 00:36:18 25,35
81 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:36:20 25,44
83 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 00:36:27 25,76
86 Jakob Gustavsson Linköpings OK 00:36:31 25,94
87 John Persson IFK Göteborg 00:36:32 25,98
88 Love Berzell Attunda OK 00:36:33 26,03
89 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:36:53 26,93
90 Ola Nyberg OK Orion 00:36:54 26,97
91 Erik Nero Mullsjö SOK 00:37:04 27,42
92 Carl Magnusson IFK Moras OK 00:37:05 27,47
94 David Jonsson OK Klyftamo 00:37:24 28,32
96 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:37:30 28,59
98 Daniel Johansson Falkenbergs OK 00:37:35 28,82
99 Lukas Scharnagl IFK Göteborg 00:37:42 29,13
100 Magnus Strand OK Landehof 00:37:45 29,27
101 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:37:48 29,40
101 Jesper Djärv Avesta OK 00:37:48 29,40
104 Christian Rotviker Centrum OK 00:37:52 29,58
105 Per Carlborg Linköpings OK 00:37:56 29,76
106 Erik Memmi Halmstad OK 00:37:57 29,81
107 Boris Granovskiy OK Linné 00:38:02 30,03
109 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:38:06 30,21
111 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 00:38:12 30,49
112 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:38:16 30,67
112 Jonas Lindholm Centrum OK 00:38:16 30,67
114 Mats Halvarsson Fjärås AIK 00:38:17 30,71
115 Victor Bergstrand Motala AIF OL 00:38:27 31,16
116 Tomas Holmberg OK Södertörn 00:38:29 31,25
117 Rasmus Leo OK Orion 00:38:33 31,43
118 Pontus Johansson OK Linné 00:38:36 31,57
120 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 00:38:45 31,97
121 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:38:46 32,02
122 David Holmberg Sundsvalls OK 00:38:50 32,20
123 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 00:39:04 32,83
124 Jonas Andersson IK Hakarpspojkarna 00:39:13 33,23
125 Sandro Truttmann IFK Moras OK 00:39:14 33,28
126 Henrik Hammas Attunda OK 00:39:20 33,55
128 Magnus K-O Johansson Linköpings OK 00:39:29 33,95
130 John Kumlin IK Ymer 00:39:34 34,18
132 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 00:39:45 34,67
133 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:49 34,85
134 Rickard Nilsson FK Finn 00:39:57 35,21
135 Peter Aronsson Linköpings OK 00:40:09 35,75
136 Andreas Nilsson Markaryds FK 00:40:21 36,29
137 Tobias Thorsson OK Löftan 00:40:29 36,65
138 Tomas Albinsson OK Österåker 00:40:47 37,46
139 Christian Spoerry Umeå OK 00:40:53 37,73
141 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:40:59 38,00
142 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:41:10 38,50
143 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:41:22 39,04
144 Fredrik Forsberg Tullinge SK 00:41:23 39,09
146 Björn Johansson Östersunds OK 00:41:26 39,22
147 Claes Lundström Skellefteå OK 00:41:49 40,26
149 Stefan Ring OK Löftan 00:42:24 41,83
150 Anders Hederskog IFK Göteborg 00:42:29 42,06
151 Göran Karlsson Umeå OK 00:42:38 42,46
155 Bengt Hansske Kils OK 00:43:20 44,35
159 Sven Johansson Täby OK 00:43:52 45,79
162 Pierre Schamberger Centrum OK 00:44:05 46,38
163 Måns Faxén Växjö OK 00:44:21 47,10
166 Anders Dahlin Domnarvets GOIF 00:45:48 51,02
168 Pontus Bergström OK Österåker 00:46:35 53,13
171 Robin Gelinder Attunda OK 00:50:58 64,98
174 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:51:51 67,36
177 Oskar Lyding Hylte OK 00:53:29 71,77
178 Martin Hammarlund Motala AIF OL 00:53:58 73,08
181 Rasmus Bäck Trosabygdens OK 01:06:27 106,80
182 Mattias Ågren Centrum OK 01:11:30 120,45
183 Jesper Johansson Ärla IF 01:17:03 135,44
Lennart Bengtsson Falkenbergs OK

Annonser