Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 4 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Imark Tullinge SK 00:19:32 16,58
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:19:37 16,96
3 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:21:07 23,82
4 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:22:14 28,92
5 Simon Larsson OK Hällen 00:22:51 31,74
6 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:23:02 32,58
7 Victor Imark Tullinge SK 00:23:06 32,88
9 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:23:35 35,09
11 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:23:50 36,23
12 Johan Lamm Frölunda OL 00:23:59 36,92
14 Andreas Uller Kils OK 00:24:01 37,07
15 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:24:40 40,04
16 Rickard Olsson Tibro OK 00:25:01 41,64
17 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:25:05 41,95
18 Victor Helgesson Hestra IF 00:25:20 43,09
19 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:25:35 44,23
20 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:25:48 45,22
21 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:25:51 45,45
22 Viktor Skoog Kils OK 00:26:15 47,28
23 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:26:23 47,89
25 David Risberg Skattkärrs IF 00:26:35 48,81
26 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:26:43 49,42
27 Anders Magnusson OK Landehof 00:26:53 50,18
28 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:26:56 50,41
30 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:27:06 51,17
31 Per Karlsson OK Tylöskog 00:27:10 51,47
32 Timo Suter OLG Cordoba 00:27:18 52,08
33 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:27:42 53,91
34 Andreas Persson OK Hammaren 00:28:02 55,43
35 Anton Källström Sala OK 00:28:19 56,73
36 Lukas Lundgren Växjö OK 00:28:40 58,33
37 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:28:43 58,56
38 Johan Persson OK Österåker 00:28:52 59,24
39 Egil Morast Haninge SOK 00:28:57 59,62
40 Mårten Olsson Gävle OK 00:29:13 60,84
41 Eric Löfkvist OK Njudung 00:29:24 61,68
42 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:29:34 62,44
44 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:29:43 63,13
45 Simon Sjöberg Gävle OK 00:29:53 63,89
46 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:30:05 64,81
47 Albin Lager Nässjö OK 00:30:09 65,11
48 Johan Edenhamn Länna IF 00:30:12 65,34
50 Rasmus Möller Arboga OK 00:30:38 67,32
52 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:31:10 69,76
54 Jakob Pessa Haparanda OK 00:31:24 70,82
55 Linus Backlund OK Södertörn 00:31:28 71,13
56 Tim Olsson Brattås CK 00:31:31 71,36
58 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:31:38 71,89
59 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 00:31:51 72,88
60 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:32:09 74,25
62 Emanuel Näslund Skogslöparna 00:32:41 76,69
63 Erik Liljebjörn Nybro OK 00:32:52 77,53
64 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:33:02 78,29
65 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 00:33:35 80,80
67 Robin Salén OK Renen 00:33:47 81,72
68 Johannes Äng Hagaby GOIF 00:34:07 83,24
69 Axel Jutterström IFK Moras OK 00:34:10 83,47
69 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:34:10 83,47
71 Gustav Engman OK Denseln 00:34:13 83,70
72 Erik Olsson Gävle OK 00:34:16 83,93
73 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:34:45 86,14
74 Gabriel Lundvall Täby OK 00:35:58 91,70
75 Adam Broberg IF Rigor 00:36:14 92,92
78 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:36:25 93,76
79 Ola Löseth Falköpings AIK OK 00:36:37 94,67
80 Viktor Ivarsson OK Hammaren 00:36:55 96,04
82 Olof Lundgren Umeå OK 00:37:28 98,56
83 Albin Eriksson Husums IF OK 00:37:56 100,69
84 Viktor Östergren Växjö OK 00:38:44 104,35
85 Simon Lundberg IK Vikings OK 00:38:53 105,03
87 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 00:39:12 106,48
88 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 00:39:31 107,93
89 Gustav Nyholm OK Linné 00:39:50 109,38
89 Christian Redtzer Attunda OK 00:39:50 109,38
93 Simon Eriksson Umeå OK 00:41:11 115,55
95 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:42:00 119,28
96 Isak Wadman Västerås SOK 00:42:34 121,87
97 Johan Hagströmer OK Klemmingen 00:43:27 125,91
99 Samuel Höjlind IFK Moras OK 00:45:55 137,18
103 Jesper Hedar OK Tor 00:48:21 148,31
105 Joel Sjödin OK Nipan 00:52:04 165,30
106 Erik Tuuri Älvsby IF OK 00:52:13 165,98
107 Oskar Andersson OK Linné 00:52:23 166,75
109 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 00:55:42 181,91
110 Erik Svensson OK Klyftamo 01:00:32 204,00
111 Adam Lilja OK Enen 01:04:53 223,89
112 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 01:07:31 235,93
113 Gustav Nordfors OK Enen 01:16:44 278,06

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF