Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 4 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hannrup IF Thor 00:20:08 42,48
2 Victor Hansson Jönköpings OK 00:21:11 48,49
3 Isac Ericsson Växjö OK 00:21:18 49,16
4 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:21:56 52,78
5 Lukas Olm Kils OK 00:22:56 58,51
6 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:23:24 61,18
7 Oskar Nyman OK Tyr 00:23:39 62,61
9 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:23:48 63,46
11 Viggo Klasson OK Ravinen 00:24:53 69,66
14 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:26:13 77,29
14 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:26:13 77,29
16 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:26:18 77,77
18 Algot Najvik FK Göingarna 00:26:48 80,63
18 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:26:48 80,63
20 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:26:52 81,01
22 Emil Hornliden Umedalens IF 00:27:24 84,06
24 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:48 86,35
26 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:27:57 87,21
27 Joel Plumppu Bredareds IF 00:28:19 89,31
28 Simon Harden FK Boken 00:29:04 93,60
30 Viktor Berg Leksands OK 00:29:50 97,99
31 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:29:57 98,65
32 Albin Norén Piteå IF 00:30:00 98,94
34 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:30:03 99,23
35 Hugo Eriksson Husums IF OK 00:31:00 104,66
36 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:31:27 107,24
37 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:31:42 108,67
38 Johan Grahn IK Uven 00:31:45 108,95
39 Nils Ottosson Gävle OK 00:32:03 110,67
40 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:04 110,76
41 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:32:06 110,96
44 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:32:19 112,20
46 Simon Freyland SOK Aneby 00:32:52 115,34
48 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:33:23 118,30
51 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:33:57 121,54
52 Axel Junegard Tullinge SK 00:34:15 123,26
53 Martin Lamm Frölunda OL 00:34:36 125,26
54 Klas Johansson OK Tranan 00:35:15 128,98
55 Erik Eriksson OK Älgen 00:35:33 130,70
57 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:36:09 134,13
58 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:36:25 135,65
59 Anders Ruhn OK Roslagen 00:36:36 136,70
60 Josef Wennblom Hagaby GOIF 00:36:52 138,23
61 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:37:22 141,09
64 Måns Holmgren OK Hammaren 00:39:15 151,87
66 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:41:32 164,93
68 Måns Eriksson Östersunds OK 00:42:19 169,41
69 Filip Möller OK Södertörn 00:43:09 174,18
70 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:44:21 181,05
71 Samuel Jonsson Hallstahammars OK 00:45:58 190,30
72 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:10 191,44
73 Oscar Nilsson Alvesta SOK 00:46:45 194,78
75 Gustav Johansson-Manlig Vittjärvs IK 00:47:11 197,26
76 Martin Skärlén Haninge SOK 00:47:55 201,46
77 Hugo Bäsén IF Thor 00:49:21 209,66
77 Ludvig Lindén Attunda OK 00:49:21 209,66
80 Filip Andersson Hultsfreds OK 00:52:02 225,01
81 Robert Cole Väsby OK 00:53:06 231,11
82 Erik Axelsson Gamleby OK 00:53:10 231,50
83 Martin Danielsson OK Kåre 00:56:53 252,76
84 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:57:31 256,39
85 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:58:57 264,59
86 Ingmar Holmer OK Nipan 01:00:51 275,46
94 Oscar Roos SOK Träff 01:22:35 300,00
90 Viktor Pettersson Gamleby OK 01:15:42 300,00
91 Teodor Danielsson Istrums SK 01:16:06 300,00
95 Mattias Kallhauge Snättringe SK 01:33:12 300,00
92 Simon Larsson Hjobygdens OK 01:16:40 300,00
87 Axel Johansson Finspångs SOK 01:05:11 300,00
93 Adrian Engström Skåneslättens OL 01:22:13 300,00
Rasmus Täck OK Hammaren
Jonathan Uller Kils OK
Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby
Joel Sundqvist OK Renen
Nial Simes OK Tyr

Annonser