O-Ringen Boden Etapp 4 - D12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Tilda Östberg
|
Stora Tuna OK |
00:18:01 |
52,56 |
|
2 |
Hilda Axelsson
|
FK Göingarna |
00:18:55 |
58,10 |
|
3 |
Ida Roos
|
SOK Träff |
00:19:19 |
60,57 |
|
4 |
Hanna Johannesson
|
Ronneby OK |
00:19:24 |
61,08 |
|
6 |
Magdalena Nilsson
|
Högåkers OK |
00:19:55 |
64,26 |
|
8 |
Tilde Backlund
|
OK Södertörn |
00:20:26 |
67,44 |
|
12 |
Sofie Fröjd
|
Sundsvalls OK |
00:21:52 |
76,26 |
|
13 |
Maja Åkesson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:21:58 |
76,88 |
|
15 |
Tove Pettersson
|
OK Roxen |
00:22:27 |
79,86 |
|
16 |
Elsa Aderstedt Althoff
|
Kungälvs OK |
00:22:33 |
80,47 |
|
18 |
Lovisa Johansson
|
OK Dacke |
00:22:48 |
82,01 |
|
19 |
Alma Holmqvist Johansson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:22:52 |
82,42 |
|
20 |
Sara Eckerlid
|
OK Kåre |
00:22:53 |
82,52 |
|
20 |
Elin Lindblad
|
OK Djerf |
00:22:53 |
82,52 |
|
22 |
Emilia Engel
|
OK Ravinen |
00:22:59 |
83,14 |
|
23 |
Alma Wilhelmsson
|
Falköpings AIK OK |
00:23:12 |
84,47 |
|
24 |
Linnea Skalberg
|
Bredaryds SOK |
00:23:57 |
89,09 |
|
25 |
Wilma Bergander
|
Eksjö SOK |
00:24:05 |
89,91 |
|
27 |
Agnes Källström
|
Sala OK |
00:24:14 |
90,83 |
|
28 |
Petrina Costermans
|
Järla Orientering |
00:24:56 |
95,14 |
|
29 |
Anna Nordström
|
Sigtuna OK |
00:25:14 |
96,99 |
|
30 |
Amanda Jansson
|
OK Djerf |
00:25:19 |
97,50 |
|
31 |
Klara Wallinder
|
Göteborg-Majorna OK |
00:25:24 |
98,02 |
|
33 |
Maja Porle
|
Växjö OK |
00:25:26 |
98,22 |
|
34 |
Alva Jonsson
|
Långhundra IF |
00:25:52 |
100,89 |
|
35 |
Linda Renner
|
OK Södertörn |
00:26:04 |
102,12 |
|
36 |
Ellika Groth
|
Kungälvs OK |
00:26:13 |
103,04 |
|
37 |
Agnes Karlsson
|
Älvsby IF OK |
00:26:17 |
103,45 |
|
38 |
Robyn Terning
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:26:21 |
103,86 |
|
39 |
Moa Alsiö
|
Falköpings AIK OK |
00:26:26 |
104,38 |
|
40 |
Maja Tenghagen
|
Härlövs IF |
00:26:29 |
104,68 |
|
41 |
Wilma Larsson
|
OK Tor |
00:26:36 |
105,40 |
|
42 |
Tove Eriksson
|
Ryda SK |
00:26:50 |
106,84 |
|
43 |
Ellen Viksten
|
Gävle OK |
00:26:51 |
106,94 |
|
44 |
Towa Pettersson
|
OK Denseln |
00:26:57 |
107,56 |
|
45 |
Julia Wanner
|
Avesta OK |
00:27:02 |
108,07 |
|
46 |
Elin Edström
|
Härnösands OK |
00:27:03 |
108,17 |
|
47 |
Moa Karlsson
|
Storviks IF |
00:27:16 |
109,51 |
|
48 |
Ida Wickberg
|
OK Nolaskogsarna |
00:27:46 |
112,58 |
|
49 |
Elin Unander
|
Sundsvalls OK |
00:27:53 |
113,30 |
|
52 |
Hedvig Severinsson
|
Bredaryds SOK |
00:29:39 |
124,18 |
|
54 |
Hanna Svanberg
|
Bergnäsets AIK |
00:29:41 |
124,38 |
|
55 |
Anna Johnsson
|
Skogspojkarnas OK |
00:30:18 |
128,18 |
|
57 |
Matilda Larsson
|
OK Hällen |
00:31:04 |
132,90 |
|
58 |
Lisa Hallmén
|
OK Tisaren |
00:31:08 |
133,31 |
|
59 |
Clara Spik
|
Leksands OK |
00:31:44 |
137,00 |
|
60 |
Moa Hjorth
|
Domnarvets GOIF |
00:32:22 |
140,90 |
|
61 |
Hannah Larsen
|
Malmö OK |
00:32:35 |
142,24 |
|
62 |
Martina Braun
|
Växjö OK |
00:32:42 |
142,95 |
|
63 |
Frida Björk
|
Örkelljunga FK |
00:32:43 |
143,06 |
|
65 |
Nora Aroneng
|
Bredareds IF |
00:33:12 |
146,03 |
|
66 |
Malin Kristiansson
|
Trollhättans SOK |
00:33:14 |
146,24 |
|
67 |
Alicia Lundgren
|
Växjö OK |
00:33:26 |
147,47 |
|
68 |
Tina Ljungqvist
|
Lunds OK |
00:33:31 |
147,98 |
|
69 |
Tilda Henriksson
|
Tormestorps IF |
00:33:44 |
149,32 |
|
70 |
Frida Haglund
|
Bredareds IF |
00:34:29 |
153,93 |
|
71 |
Tilda Andersson
|
Tullinge SK |
00:34:38 |
154,86 |
|
72 |
Stina Möller
|
Skåneslättens OL |
00:34:47 |
155,78 |
|
73 |
Emelie Wiberg
|
Skogslöparna |
00:35:21 |
159,27 |
|
74 |
Hanna Karlsson
|
Länna IF |
00:36:18 |
165,12 |
|
76 |
Lovisa Wigertz
|
Långhundra IF |
00:37:12 |
170,66 |
|
77 |
Julia Gunnarsson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:37:28 |
172,30 |
|
78 |
Hanna Söderlund
|
OK Södertörn |
00:37:37 |
173,22 |
|
79 |
Alexandra Persson
|
OK Österåker |
00:38:28 |
178,45 |
|
81 |
Line Karlsson
|
OK Ravinen |
00:38:52 |
180,92 |
|
82 |
Emma Nilsson
|
Alvesta SOK |
00:39:14 |
183,17 |
|
83 |
Emma Johansson
|
Vittjärvs IK |
00:39:48 |
186,66 |
|
84 |
Ingrid Stake
|
Västvärmlands OK |
00:39:51 |
186,97 |
|
85 |
Kajsa Lindqvist
|
Selånger SOK |
00:41:20 |
196,10 |
|
86 |
Vendela Jonsell
|
Vallentuna-Össeby OL |
00:43:14 |
207,80 |
|
87 |
Josefin Pettersson
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:45:04 |
219,08 |
|
88 |
Jonna Krohn
|
Fältjägarnas IF |
00:45:12 |
219,90 |
|
90 |
Hanna Olsson
|
Brattås CK |
00:46:48 |
229,75 |
|
91 |
Elin Dahl
|
Visborgs OK |
00:47:50 |
236,11 |
|
92 |
Agnes Jonsson
|
Domnarvets GOIF |
00:48:04 |
237,55 |
|
93 |
Alina Gyllner
|
Länna IF |
00:49:11 |
244,42 |
|
95 |
Harriet Richter
|
Östersunds OK |
00:50:57 |
255,30 |
|
96 |
Otilia Andersson
|
OK Landehof |
00:50:59 |
255,51 |
|
97 |
Sanna Lönngren
|
Boxholm-Mjölby OL |
00:51:19 |
257,56 |
|
98 |
Anna Aronsson
|
Hässleholms OK |
00:51:53 |
261,05 |
|
|
Ida Helgesson
|
Hestra IF |
|
|
|
|
Julia Rangert
|
IK Hakarpspojkarna |
|
|