Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Boden Etapp 4 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Per Elfström Årsunda IF 00:29:44 32.25
2 Kjell Hemmyr Tegs SK 00:32:31 42.07
3 Göran Forsberg Hagaby GOIF 00:32:59 43.72
4 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:33:20 44.95
5 Lennart Gustavsson IK Uven 00:33:25 45.25
7 Bertil Nordin Skogslöparna 00:33:48 46.60
8 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:34:16 48.25
9 Göran Frisk Attunda OK 00:34:22 48.60
10 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:34:46 50.01
11 Jan Persson Ystads OK 00:35:22 52.13
12 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:35:34 52.84
13 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:36:15 55.25
14 Karl-Henrik Lindmark Robertsfors IK 00:36:54 57.55
15 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:38:32 63.31
16 John Östlund Sundbybergs IK 00:39:45 67.61
17 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:40:24 69.90
18 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 00:40:31 70.31
19 Christer Holt Västvärmlands OK 00:40:42 70.96
20 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:40:44 71.08
21 Sverker Tirén Hellas Orientering 00:40:45 71.14
22 Hans Erik Eriksson Gävle OK 00:40:46 71.19
23 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:40:59 71.96
24 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:41:08 72.49
25 Bengt Gard Oskarströms OK 00:41:12 72.72
26 Stig Blidefalk OK Nipan 00:41:15 72.90
27 Arne Karlsson Värend GN OL 00:41:18 73.08
28 Lars-Göran Jonsson OK Tisaren 00:41:19 73.14
29 Sven-Erik Johansson OK Skogsstjärnan 00:41:20 73.20
30 Olle Dahlhägg Övertorneå IF 00:41:43 74.55
31 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:41:44 74.61
32 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 00:42:08 76.02
34 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 00:42:23 76.90
35 Johan Sterner Bottnaryds IF 00:42:24 76.96
36 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 00:42:45 78.20
37 Jan-Olov Rask OK Enen 00:42:46 78.26
38 Göran Abel Härnösands OK 00:43:01 79.14
39 Peter Hagström GOIF Tjalve 00:43:12 79.78
41 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:43:24 80.49
42 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 00:43:26 80.61
43 Lennart Gustafsson OK Tisaren 00:43:30 80.84
44 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:43:32 80.96
45 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 00:43:33 81.02
47 Göran Eklund Trosabygdens OK 00:43:47 81.84
48 Bo Eriksson Köping-Kolsva OK 00:43:56 82.37
49 Lennart Forsberg Umeå OK 00:43:59 82.55
50 Håkan Forsgren Gävle OK 00:44:01 82.67
51 Per Jacobsson Arboga OK 00:44:24 84.02
52 Styrbjörn Jansson IF Hagen 00:45:02 86.26
53 Claes Andersson Snättringe SK 00:45:15 87.02
54 Leif Björkman IK Ymer 00:45:42 88.61
55 Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 00:45:44 88.73
56 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:45:45 88.79
57 Göran Karlsson Lessebo OK 00:45:46 88.85
58 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:45:49 89.02
59 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 00:46:05 89.96
60 Sture Grytheim Elfsborg SOK 00:46:11 90.32
61 Christer Liwell Ärla IF 00:46:25 91.14
62 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:46:45 92.32
63 Åke Höglund Timrå SOK 00:46:47 92.43
64 Inge Sundström Nyköpings OK 00:46:55 92.91
65 Kenneth Karlsson Gällstadbygdens SOK 00:47:06 93.55
66 Jan Larsson Främmestads IK 00:47:25 94.67
67 Lars Henriksson OK Älme 00:47:51 96.20
68 Boris Andersson Rånäs OK 00:47:55 96.44
69 Göran Almgren Gamleby OK 00:48:09 97.26
70 Åke Bergqvist Härnösands OK 00:48:31 98.55
71 Göran Johansson Järfälla OK 00:48:51 99.73
72 Willy Ljungdell Täby OK 00:48:53 99.85
73 Lennart Svensson Rävetofta OK 00:48:54 99.91
74 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:49:21 101.49
75 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:49:29 101.97
76 Göran Nilsson Valbo AIF 00:50:03 103.97
77 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:50:17 104.79
78 Lennart Eriksson Laxå OK 00:50:47 106.55
79 Hans-Eric Jansson OK Djerf 00:52:20 112.03
80 Kjell Lindholm Sol Tranås 00:53:02 114.50
81 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:53:06 114.73
82 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 00:53:07 114.79
83 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:53:33 116.32
84 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:53:38 116.62
85 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:53:55 117.62
86 Urs Schmutz Leksands OK 00:54:13 118.67
88 Folke Ringberg Lessebo OK 00:55:34 123.44
89 Håkan Juntti Övertorneå IF 00:55:48 124.26
90 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:55:55 124.68
91 Göran Litzell OK Kullingshof 00:56:11 125.62
95 Greger Ingemansson Ystads OK 00:58:21 133.27
96 Göran Nilsson Eksjö SOK 00:58:59 135.50
97 Bo Lundström Hagaby GOIF 00:59:05 135.85
98 Jan Nilsson FK Snapphanarna 00:59:44 138.15
99 Krister Lindeberg Malmö OK 01:01:01 142.68
100 Åke Lindberg IFK Umeå 01:02:45 148.80
101 Gunnar Johansson Högåkers OK 01:04:07 153.62
102 Lars-Erik Ericson Ölmstads IS 01:04:09 153.74
103 Rolf Gabrielsson IFK Moras OK 01:07:36 165.92
104 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 01:07:58 167.21
105 Bo-Gunnar Olsson OK Dacke 01:08:21 168.57
106 Lars Karlsson Gamleby OK 01:09:06 171.21
107 Tomas Möller OK Södertörn 01:11:36 180.04
108 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 01:12:18 182.51
110 Hardy Paulsson Umeå OK 01:16:27 197.16
111 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 01:29:27 243.05
112 Key Lindell OK Södertörn 01:37:50 272.65
113 Ingvar Lindblom Högåkers OK 01:38:36 275.35
114 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 01:38:42 275.71
115 Ulf Nordgren OK Landehof 01:50:15 300.00
Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL
Stig Karlsson OK Denseln
Bo Klamfelt Tibro OK

Advertisements

Bagheera