Svenska Orienteringsförbundet

Eskilstuna Weekend Etapp 3 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:41:08 24,30
2 Kenneth Johansson Eskilstuna OL 00:44:33 32,36
3 Ingemar Johansson Växjö OK 00:45:29 34,56
4 Christer Sandh OK Roxen 00:45:56 35,62
5 Tore Martinsson Degerfors OK 00:46:59 38,10
6 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:47:15 38,73
7 Bo Norbäck Tullinge SK 00:49:11 43,29
8 Curt Carlsson Nyköpings OK 00:49:51 44,86
9 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:50:59 47,53
10 Tommy Öhling Ärla IF 00:51:19 48,32
11 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:51:56 49,78
12 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:53:14 52,84
13 Jan Bojling Solna OK 00:53:20 53,08
14 Bo Seger Eskilstuna OL 00:54:03 54,77
15 Bertil Höök Västerbergslagens OL 00:54:07 54,93
16 Sören Eriksson Länna IF 00:54:25 55,63
17 Leif Nordlund Länna IF 00:54:34 55,99
18 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:54:36 56,07
19 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:54:53 56,73
20 Ove Vesterberg Lycksele IF 00:56:12 59,84
21 Leif Thorsson OK Grip 00:56:23 60,27
22 Börje Råberg OK Tyr 00:56:29 60,51
23 Nils-Erik Eriksson Sala OK 00:56:51 61,37
24 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:58:23 64,99
25 Jörgen Bergström Norbergs OK 00:59:02 66,52
26 Åke Granstam OK Tor 01:01:02 71,24
27 Claes Andersson Snättringe SK 01:02:47 75,37
28 Bengt-Erik Larsson Kjula IF 01:03:07 76,15
29 Göran Wiig Hallstahammars OK 01:04:24 79,18
31 John Östlund Sundbybergs IK 01:05:34 81,93
32 Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 01:06:15 83,54
33 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 01:11:21 95,57
34 Inge Sundström Nyköpings OK 01:11:24 95,69
35 Kenneth Lindblom Växjö OK 01:17:39 110,43
36 Lars Nordin Solna OK 01:22:09 121,05
37 Örjan Kampegård OK Södertörn 01:32:33 145,58
38 Lars Johnsson OK Måsen 01:34:36 150,41
Kennet Löfqvist Västerås SOK
Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL
Jan Olov Jonsson Tierps SOK
Per-Erik Wåhlberg OK Linné

Annonser

Bagheera