Svenska Orienteringsförbundet

Eskilstuna Weekend Etapp 3 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:35:41 26,75
2 Rune Rådeström Snättringe SK 00:37:22 31,44
3 Lars Ljungberg Trollhättans SOK 00:38:18 34,05
4 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:38:29 34,56
5 Bengt Jönsson Åkers IF 00:38:38 34,98
6 Lennart Höije OK Ravinen 00:38:49 35,49
7 Kurt Åberg OK Tisaren 00:40:24 39,90
8 Torbjörn Ericsson Hagaby GOIF 00:42:28 45,66
9 Rune Arvidsson Markbygdens OK 00:43:43 49,15
10 Åke Gatelid Sigtuna OK 00:43:46 49,28
11 Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 00:43:48 49,38
12 Lars-B Larsson OK Tyr 00:43:55 49,70
13 Sverre Jonsson OK Ravinen 00:44:43 51,93
14 Hans Andersson Västerås SOK 00:44:48 52,16
15 Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 00:46:10 55,97
16 Sören Johansson OK Norden 00:46:12 56,07
17 Lars Johansson I OK Tor 00:46:16 56,25
18 Jouko O Pajulampi OK Tjärnen 00:46:31 56,95
19 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:46:41 57,41
19 Lars Cedérus Snättringe SK 00:46:41 57,41
21 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 00:47:23 59,37
22 Rolf Larsson Degerfors OK 00:47:42 60,25
23 Bertil Granberg OK Klemmingen 00:49:08 64,24
24 Bengt Nilsson Alvesta SOK 00:49:43 65,87
25 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 00:51:33 70,98
26 Ingemar Jonsson Hallstahammars OK 00:51:44 71,49
27 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 00:52:41 74,14
28 Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 00:52:49 74,51
29 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:52:57 74,88
30 Lars Almqvist Arboga OK 00:53:10 75,49
31 Anders Welén Hallstahammars OK 00:53:21 76,00
32 Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 00:53:54 77,53
33 Lars Roos Attunda OK 00:55:35 82,22
35 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 00:57:09 86,59
36 Hans Nordgren Arboga OK 00:57:20 87,10
37 Lennart Torstensson OK Rodhen 00:57:34 87,75
38 Nils Stenberg Stjärnhovs OK 65 00:58:41 90,86
39 Bo Carlsson OK Tisaren 01:03:00 102,90
40 Hans Lindgren Trosabygdens OK 01:04:02 105,78
41 Arne Karlsson OK Tor 01:05:26 109,68
42 Hans-Erik Adolfsson Nyköpings OK 01:05:30 109,87
43 Lars Kjellman Vandrarringen 01:06:47 113,44
44 Sune Ahlin Köping-Kolsva OK 01:07:53 116,51
45 Weine Johansson Södertälje-Nykvarn OF 01:08:52 119,25
46 Sven-Erik Stenberg Stjärnhovs OK 65 01:10:46 124,55
47 Stig Gustavsson Södertälje IF 01:10:52 124,83
48 Heikki Rissanen Mariestads FK 01:11:33 126,73
49 Manfred Rittwage OK Kolmården 01:43:08 214,77
Jan Johansson IFK Hedemora OK
Jerry Holm Eskilstuna OL
Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK
Rune Haulin IF Thor

Annonser

Bagheera