Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 01:03:33 7,61
2 Moa Leijon Lind Haninge SOK 01:03:52 7,94
3 Agnes Leo Bredaryds SOK 01:04:58 9,07
4 Julia Ohlsson Uddevalla OK 01:06:19 10,46
6 Frida Brogren Kungälvs OK 01:08:14 12,44
7 Stina Nilsson Umeå OK 01:08:21 12,56
8 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 01:08:38 12,86
10 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 01:09:16 13,51
11 Tilda Karlsson OK Alehof 01:09:51 14,11
12 Amanda Hansson Bredaryds SOK 01:10:34 14,85
13 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 01:10:56 15,23
14 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 01:10:57 15,25
14 Filippa Johansson Jönköpings OK 01:10:57 15,25
16 Tove Lagerberg OK Södertörn 01:11:06 15,40
17 Sofie Gustavsson OK Tyr 01:12:41 17,03
18 Annika Carlberg Sundsvalls OK 01:13:08 17,50
19 Nicole Ljungdahl Hjärnarps GH OL 01:13:29 17,86
21 Julia Dahl Helsingborgs SOK 01:13:47 18,17
22 Klara Pålsson Kungälvs OK 01:13:48 18,19
23 Amelie Ekström OK Kåre 01:13:54 18,29
24 Aina Edgren Trollhättans SOK 01:14:15 18,65
25 Ebba Askeljung OK Klemmingen 01:14:37 19,03
26 Kristin Olovsson Rehns BK 01:15:51 20,30
27 Moa Enmark Gävle OK 01:16:11 20,65
28 Alice Hugosson Sundsvalls OK 01:17:58 22,49
29 Linnea Adolfsson Tullinge SK 01:18:22 22,90
30 Elin Classon OK Orinto 01:18:26 22,97
31 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 01:18:37 23,16
32 Linnea Landfors Lustens OK 01:18:55 23,47
33 Malin Widén Uddevalla OK 01:19:18 23,86
34 Josefine Klintberg Eksjö SOK 01:19:21 23,91
36 Siri Jeppson Södertälje-Nykvarn OF 01:19:48 24,38
37 Channa Lönne Tullinge SK 01:21:02 25,65
38 Lisa Malmström GOIF Tjalve 01:21:21 25,98
39 Lovisa Leman Göteborgs SK 01:21:23 26,01
41 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 01:21:33 26,18
43 Emma Backlund Säterbygdens OK 01:22:09 26,80
44 Linneá Hahne Insjöns IF OK 01:22:41 27,35
45 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 01:22:47 27,46
46 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 01:23:56 28,64
47 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 01:24:00 28,71
49 Filippa Spånér Sävedalens AIK 01:24:41 29,42
51 Josefine Wallenhammar Hagaby GOIF 01:25:43 30,48
52 Rebecka Hylander Nyköpings OK 01:26:00 30,78
54 Laura D'Angelo Attunda OK 01:26:09 30,93
55 Ulrika Toftered IF Rigor 01:26:16 31,05
57 Ida Kallur OK Ravinen 01:26:58 31,77
58 Jessica Nilsson OK Torfinn 01:27:14 32,05
59 Felicia Feurstein Tormestorps IF 01:27:24 32,22
61 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 01:27:40 32,50
63 Hanna Östenberg Eksjö SOK 01:27:55 32,75
64 Erica Pettersson IFK Göteborg 01:28:12 33,05
65 Elin Blick OK Alehof 01:28:19 33,17
66 Julia Adolfsson OK Kåre 01:28:25 33,27
68 Amanda Claesson Sävedalens AIK 01:28:59 33,86
69 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 01:29:29 34,37
70 Moa Olsson Helsingborgs SOK 01:30:24 35,32
71 Ellen Johnsson OK Nackhe 01:31:32 36,49
72 Sofia Sjögren OK Kullingshof 01:31:37 36,57
73 Ebba Jansson Järpling OK Klemmingen 01:31:56 36,90
74 Frida Strömgård Uddevalla OK 01:32:08 37,11
75 Cecilia Imark Tullinge SK 01:32:46 37,76
76 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 01:33:03 38,05
77 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 01:33:15 38,26
79 Josefin Carlsson Tormestorps IF 01:33:57 38,98
81 Eva Gustafsson Hagaby GOIF 01:34:19 39,36
82 Ida Sundström OK Renen 01:37:35 42,73
83 Lisa Wallin Hestra IF 01:37:41 42,83
85 Caroline Lindelöw Härlövs IF 01:43:46 49,11
86 Hanna Sahlin OK Kåre 01:44:34 49,94
87 Helena Lundkvist OK Vargen 01:50:27 56,01
89 Alexandra Lengquist Tullinge SK 01:54:35 60,27
91 Mathilda Karlsson OK Rodhen 02:00:59 66,88
Stina Magnusson OK Nolaskogsarna
Junia Birgersson Visborgs OK
Linnea Wahlgren Sjövalla FK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr