Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsseriefinalen - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:21:08 51,28
2 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:21:26 53,06
3 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:22:50 61,36
4 Johan Langerak Järfälla OK 00:24:22 70,45
5 Oliver Höglund Järla Orientering 00:24:49 73,12
6 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:25:52 79,35
7 Oskar Vahlberg OK Österåker 00:26:14 81,53
8 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:27:37 89,73
9 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:27:38 89,83
10 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:28:27 94,67
11 Niklas Svensson Järfälla OK 00:29:29 100,80
12 Johan Calleberg Snättringe SK 00:29:56 103,47
13 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 00:30:01 103,97
14 Samuel Lindén Attunda OK 00:30:58 109,60
15 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:30:59 109,70
16 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:31:09 110,69
17 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:31:21 111,88
18 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:31:27 112,47
19 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:31:45 114,25
20 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:32:17 117,41
21 Tobias Budweg OK Österåker 00:32:26 118,30
22 Fredrik Hansson Täby OK 00:33:57 127,30
23 Adam Bratt Tullinge SK 00:34:01 127,69
24 Linus Albinsson Järfälla OK 00:35:10 134,51
25 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:35:22 135,70
26 Axel Kierkegaard IFK Lidingö SOK 00:37:37 149,05
27 Vilhelm Karlin Sundbybergs IK 00:38:07 152,01
28 Max Hoppe Waxholms OK 00:38:37 154,98
29 Elon Albrektsson OK Ravinen 00:39:19 159,13
30 Daniel Kjellman OK Ravinen 00:39:27 159,92
31 Albin Söderlind Järfälla OK 00:40:04 163,58
32 Alfred Längheim Tullinge SK 00:40:09 164,07
32 Laban Bryngelsson Tullinge SK 00:40:09 164,07
34 Nick Westin Attunda OK 00:40:16 164,76
35 Johannes Bladh Tullinge SK 00:40:17 164,86
36 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 00:40:57 168,82
37 Andreas Skeppling OK Södertörn 00:41:50 174,06
38 Anders Widlund IFK Lidingö SOK 00:41:59 174,95
39 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:43:18 182,76
40 Rasmus Klingberg Snättringe SK 00:43:30 183,94
41 Danni De Vylder Skarpnäcks OL 00:45:29 195,71
42 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:45:36 196,40
43 Andreas Boräng Snättringe SK 00:45:38 196,60
44 Alexander Lindström Sundbybergs IK 00:45:56 198,37
45 Lukas Gustafsson Järfälla OK 00:46:19 200,65
46 Carl Tiemer Sundbybergs IK 00:46:47 203,42
47 Albin Hainke Snättringe SK 00:46:53 204,01
48 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:47:36 208,26
49 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:47:54 210,04
50 Emil Svevar Järfälla OK 00:50:17 224,18
51 Erik Persson OK Österåker 00:50:34 225,86
52 Emil Sone Attunda OK 00:54:37 249,88
53 Sebastian Sandblom Snättringe SK 00:55:35 255,61
54 Albin Lindskog OK Ravinen 00:55:59 257,99
55 Josef Franzén Snättringe SK 00:56:39 261,94
56 Leon Ekselius Lagercrantz Skarpnäcks OL 00:58:36 273,51
57 Ludvig Nordin Attunda OK 01:00:05 282,30
58 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 01:09:02 300,00
59 Filip Wåhlin OK Södertörn 01:09:45 300,00
60 Viktor Lejonklou Sundbybergs IK 02:00:30 300,00
Joar Söderberg Järla Orientering
Emil Wisell Attunda OK
Vakant Vakant vacant
Tiger Landen Gustavsbergs OK
Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK
Isak Södersten Järfälla OK

Annonser

Bagheera