Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Zoorienteringen - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 00:19:33 2,02
2 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 00:19:43 2,67
3 Johan Högstrand Markbygdens OK 00:20:18 4,93
4 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:20:23 5,25
5 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:20:51 7,06
6 Anton Nilsson OK Tranan 00:20:54 7,25
7 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:21:44 10,48
8 Emil Granqvist OK Ravinen 00:21:48 10,74
9 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:21:52 11,00
10 Erik Berzell Attunda OK 00:21:58 11,38
11 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:22:16 12,55
12 Carl Boman Västerås SOK 00:23:24 16,94
13 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:23:33 17,52
13 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:23:33 17,52
15 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:23:42 18,10
16 Linus Landergren Hestra IF 00:23:44 18,23
17 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:23:52 18,74
18 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:23:55 18,94
19 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:23:57 19,07
19 Simon Larsson Markbygdens OK 00:23:57 19,07
21 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:24:00 19,26
22 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:24:11 19,97
23 Johan Sandlund OK Njudung 00:24:19 20,49
24 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:25:04 23,39
25 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:25:19 24,36
25 Gustav Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:19 24,36
27 Erik Nero Mullsjö SOK 00:25:26 24,81
28 Johan Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:45 26,04
29 Hirokazu Osaki Göteborg-Majorna OK 00:26:06 27,40
30 Martin Delin Skåneslättens OL 00:26:22 28,43
31 Felix Persson OK Skogsfalken 00:26:44 29,85
32 Johan Celander Kristinehamns OK 00:27:42 33,59
33 Oskar Pettersson OK Njudung 00:28:02 34,88
34 Erik Råberg Sävedalens AIK 00:28:06 35,14
35 Johan Hagström Falkenbergs OK 00:28:39 37,27
36 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:28:46 37,72
37 Joel Andersson IK Gandvik 00:28:50 37,98
38 Benoit Dumas IK Vikings OK 00:28:59 38,56
39 David Djurbäck Sävedalens AIK 00:29:27 40,37
40 Tomas Johansson Vänersborgs SK 00:29:58 42,37
41 Joakim Gustafsson Tibro OK 00:30:12 43,28
42 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:30 44,44
43 Rasmus Steen OK Enen 00:31:03 46,57
44 Vidar Eriksson IF Marin Väst 00:31:05 46,70
45 Robin Öhrn OK Bävern 00:31:31 48,38
46 Johan Mickelåker Andrarums IF 00:31:47 49,41
47 Karl Gellerman Göteborgs SK 00:32:04 50,51
48 Emanuel Strid OK Torfinn 00:32:27 51,99
49 Mattias Olofsson OK Enen 00:32:33 52,38
50 Kristian Anderson Göteborgs SK 00:34:32 60,06
51 Oscar Olsson OK Skogsfalken 00:34:40 60,58
52 Andreas Karlsson Sävedalens AIK 00:34:42 60,71
53 Mikael Hall OK Bävern 00:34:49 61,16
54 Fredrik Svensson OK Torfinn 00:34:55 61,55
55 David Sällberg FK Åsen 00:35:36 64,19
56 Daniel Torstensson Göteborgs SK 00:35:39 64,39
57 Oskar Nilsson OK Stigen 00:37:10 70,26
58 William Lundström OK Torfinn 00:38:31 75,49
59 Anders Sjöberg OK Reftele 00:41:27 86,85
60 Henrik Roth Hjärnarps GH OL 00:49:49 119,26
61 Leo Karlsson Forberg OK Vilse 87 00:55:22 140,76
Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna
Jan Dalheimer IK Vikings OK
Arvid Henriksson Järla Orientering

Annonser