Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Zoorienteringen - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:15:45 11,31
2 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:15:55 12,21
3 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:16:20 14,46
4 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:16:40 16,26
6 Albin Lillieström OK Roxen 00:17:00 18,06
7 Daniel Andersson OK Löftan 00:17:07 18,69
8 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:17:13 19,22
9 Ludvig Holmberg OK Tranan 00:17:27 20,48
10 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:17:30 20,75
11 Mattis Hallberg IK Uven 00:17:31 20,84
12 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:17:38 21,47
13 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:17:48 22,37
14 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:17:53 22,82
15 Johan Lamm Frölunda OL 00:17:54 22,91
15 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:17:54 22,91
17 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:18:00 23,45
18 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:18:02 23,63
19 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:18:12 24,53
20 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:18:31 26,24
21 Jesper Lindström IF Hagen 00:18:35 26,60
22 Erik Svensson OK Klyftamo 00:18:37 26,78
22 Eric Danielsson OK Kåre 00:18:37 26,78
24 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:18:38 26,87
25 Carl Strandby SOK Träff 00:18:54 28,31
26 Loke Agmarken Halmstad OK 00:18:56 28,49
27 Hampus Larsson FK Göingarna 00:19:07 29,48
28 Robin Svennberg Degerfors OK 00:19:10 29,75
29 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:19:21 30,74
30 Eric Jansson OK Tranan 00:19:27 31,28
31 Axel Jutterström IFK Moras OK 00:19:31 31,64
32 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:19:34 31,91
33 Adam Broberg IF Rigor 00:19:39 32,36
34 Emil Karlsson Kvillebyns SK 00:19:47 33,08
35 André Andersson Västerbergslagens OL 00:19:50 33,35
36 Martin Mörsell OK Kåre 00:19:54 33,71
37 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:20:04 34,61
38 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 00:20:18 35,87
40 Tim Olsson Brattås CK 00:20:36 37,49
40 Alexander Graad Ronneby OK 00:20:36 37,49
42 Joel Karlsson Kvillebyns SK 00:20:42 38,03
43 Tim Lundberg Mullsjö SOK 00:20:45 38,30
44 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:20:49 38,66
45 Erik Berglund OK Kåre 00:20:56 39,29
46 Markus Pettersson Vänersborgs SK 00:20:59 39,56
47 Joel Leander OK Landehof 00:21:02 39,83
48 Anders Magnusson OK Landehof 00:21:42 43,42
48 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:21:42 43,42
50 Douglas Fransson Lee OK Alehof 00:21:47 43,87
51 Axel Rydgård Eksjö SOK 00:21:53 44,41
52 Elias Pontén Stora Tuna OK 00:22:09 45,85
53 Immanuel Stensöta Frölunda OL 00:22:10 45,94
54 Axel Forsman FK Herkules 00:22:24 47,20
55 Martin Lund Stenungsunds OK 00:22:34 48,10
56 Jonathan Björk Leksands OK 00:22:49 49,45
57 Albin Henrysson OK Dacke 00:22:58 50,26
58 Aron Hugoson Kvillebyns SK 00:23:11 51,43
59 David Levin Svaide Roma SOK 00:23:14 51,70
60 Karl Palm Lerums SOK 00:23:25 52,69
61 Ola Löseth Falköpings AIK OK 00:23:46 54,58
62 Eric Carlsson Kvillebyns SK 00:23:52 55,12
63 August Bengtsson OK Nackhe 00:23:53 55,21
64 Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 00:24:04 56,20
65 Carl Jungert Mariestads FK 00:24:37 59,17
66 Samuel Henningsson OK Löftan 00:24:40 59,44
67 Anton Boyertson Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:51 60,43
68 Vilhelm Melkstam Lerums SOK 00:24:53 60,61
69 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:07 61,87
70 Jesper Hedar OK Tor 00:25:10 62,14
71 Joel Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:26:23 68,70
72 Joakim Eriksen Eds SK 00:26:31 69,42
73 Albin Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:12 89,30
74 Joakim Handin OK Löftan 00:30:31 91,01
75 Simon Bernerson OK Enen 00:33:02 104,60
76 Sven Axelsson Rydboholms SK 00:33:51 109,01
77 Lucas Fosse Tolered-Utby Ol-klubb 00:35:42 118,99
78 Jonathan Almgren Borås GIF 00:36:52 125,29
79 Anton Nilsson Gotlands Bro OK 00:39:56 141,84
80 Anton Håkansson OK Vilse 87 00:44:23 165,86
81 Simon Abrahamsson Rydboholms SK 00:45:00 169,19
82 Marcus Mathiason Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:22 181,96
83 Lukas Enarsson OK Löftan 00:51:08 202,29
Nils Alexandersson Stora Tuna OK
Morten Laagen Lidköpings VSK
John Sandell Hestra IF
Fabian Steen OK Enen
Oliver Malmqvist Bottnaryds IF
Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK
Lukas Danielsson Västerbergslagens OL
Jesper Svensk Stora Tuna OK

Annonser