Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Sprint by Night - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:10:17 9,87
2 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:10:39 12,86
4 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:10:59 15,58
5 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:11:11 17,22
6 Albin Lillieström OK Roxen 00:11:12 17,35
7 Jesper Lindström IF Hagen 00:11:16 17,90
8 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:11:23 18,85
9 Rickard Olsson Tibro OK 00:11:29 19,67
10 Daniel Andersson OK Löftan 00:11:44 21,71
11 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:11:47 22,11
12 Loke Agmarken Halmstad OK 00:11:49 22,39
14 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:11:56 23,34
15 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:11:58 23,61
16 Ludvig Holmberg OK Tranan 00:11:59 23,75
17 Johan Lamm Frölunda OL 00:12:03 24,29
18 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:12:04 24,43
19 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:12:17 26,19
19 André Andersson Västerbergslagens OL 00:12:17 26,19
21 Robin Svennberg Degerfors OK 00:12:21 26,74
22 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:12:24 27,15
24 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:12:26 27,42
25 Martin Mörsell OK Kåre 00:12:39 29,19
26 Tim Olsson Brattås CK 00:12:40 29,32
27 Carl Strandby SOK Träff 00:12:47 30,28
28 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:12:51 30,82
29 Adam Broberg IF Rigor 00:12:53 31,09
30 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:12:56 31,50
31 Axel Jutterström IFK Moras OK 00:13:00 32,04
32 Hampus Larsson FK Göingarna 00:13:01 32,18
33 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:13:08 33,13
34 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:13:12 33,68
35 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:13:30 36,12
36 Eric Danielsson OK Kåre 00:13:34 36,67
37 Fabian Steen OK Enen 00:14:00 40,20
38 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:14:07 41,16
39 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 00:14:10 41,57
40 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:14:13 41,97
41 Immanuel Stensöta Frölunda OL 00:14:26 43,74
42 Alexander Graad Ronneby OK 00:14:37 45,24
43 Tim Lundberg Mullsjö SOK 00:14:46 46,46
43 Vilhelm Melkstam Lerums SOK 00:14:46 46,46
45 Simon Olausson OK Tranan 00:14:52 47,28
46 Erik Berglund OK Kåre 00:15:09 49,59
47 Erik Svensson OK Klyftamo 00:15:15 50,41
48 Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 00:15:27 52,04
49 Joel Karlsson Kvillebyns SK 00:15:33 52,86
50 Jesper Hedar OK Tor 00:16:09 57,75
51 Joel Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:16:23 59,66
52 Eric Carlsson Kvillebyns SK 00:16:49 63,19
53 Emil Karlsson Kvillebyns SK 00:17:12 66,32
54 David Levin Svaide Roma SOK 00:17:30 68,77
54 Karl Palm Lerums SOK 00:17:30 68,77
56 Carl Jungert Mariestads FK 00:17:35 69,45
57 Jonathan Björk Leksands OK 00:18:19 75,44
58 Simon Bernerson OK Enen 00:18:54 80,20
59 John Sandell Hestra IF 00:18:55 80,33
60 Joakim Handin OK Löftan 00:19:58 88,90
61 Aron Hugoson Kvillebyns SK 00:24:00 121,82
62 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:30:24 174,05
Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK
Lukas Danielsson Västerbergslagens OL
Markus Pettersson Vänersborgs SK
Elias Pontén Stora Tuna OK

Annonser