Svenska Orienteringsförbundet

Hjortsöndan - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:40:35 24,65
2 Kjell-Åke Nilsson Ulricehamns OK 00:42:47 29,98
3 Stellan Holmstrand Herrljunga SK Skid o OL 00:43:46 32,36
4 Mats Kågeson Göteborg-Majorna OK 00:44:07 33,20
5 Kenneth Johansson Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:25 33,93
6 Bill Schölin Tockarps IK 00:45:17 36,03
7 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 00:45:38 36,87
8 Dag Lorén OK Frisene 00:46:23 38,69
9 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:46:26 38,81
10 Claes-Göran Strand Göteborg-Majorna OK 00:46:57 40,06
11 Per-Olof Fernberg IS Skanne 00:47:36 41,63
12 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:48:02 42,68
13 Rune Sandberg Uddevalla OK 00:48:49 44,58
14 Olof Karlsson Uddevalla OK 00:48:59 44,98
15 Karl Evert Svensson IF Hagen 00:49:23 45,95
16 Anders Björnberg Frölunda OL 00:49:29 46,19
18 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:49:48 46,96
19 Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 00:49:54 47,20
20 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:49:55 47,24
21 Sören Svensson Sjövalla FK 00:50:07 47,72
22 Hans M Carlsson IFK Göteborg 00:50:12 47,92
23 Benny Ivarsson Fjärås AIK 00:50:17 48,13
24 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:51:44 51,63
25 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:51:51 51,92
26 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 00:52:28 53,41
27 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:53:26 55,75
28 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:53:40 56,31
29 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 00:54:10 57,52
30 Christer Samuelsson OK Löftan 00:54:29 58,29
31 Jack Grönroos OK Alehof 00:54:43 58,85
32 Bengt Nilsson Hestra IF 00:55:18 60,26
33 Kjell Jeppson IF Rigor 00:57:26 65,43
34 Bengt Mattsson OK Orinto 00:59:46 71,07
35 Ingmar Olsson Herrljunga SK Skid o OL 00:59:48 71,15
36 Lennart Almström IK Stern 01:01:00 74,06
37 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 01:08:27 92,09
38 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:13:47 104,99

Annonser

OOCup 2022