Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Downhill sprint - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Högstrand Markbygdens OK 00:17:35 2,53
2 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 00:17:38 2,75
3 Emil Granqvist OK Ravinen 00:18:00 4,34
4 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:18:06 4,77
5 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:18:07 4,85
6 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 00:19:07 9,18
7 Anton Nilsson OK Tranan 00:19:21 10,19
8 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:19:24 10,41
9 Erik Classon OK Orinto 00:19:26 10,55
10 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:19:28 10,70
11 Gustav Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:44 11,85
12 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:19:49 12,22
13 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:20:09 13,66
14 Erik Berzell Attunda OK 00:20:20 14,46
15 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:20:24 14,75
16 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:20:48 16,48
17 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:20:52 16,77
18 Carl Boman Västerås SOK 00:20:53 16,84
19 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:20:59 17,27
20 Johan Sandlund OK Njudung 00:21:10 18,07
21 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:21:12 18,21
22 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:21:31 19,59
22 Felix Persson OK Skogsfalken 00:21:31 19,59
24 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:21:32 19,66
25 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:21:35 19,88
26 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:22:17 22,91
27 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:22:52 25,44
28 Hirokazu Osaki Göteborg-Majorna OK 00:23:44 29,20
29 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:23:51 29,70
30 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 00:24:16 31,51
31 Mattias Olofsson OK Enen 00:24:34 32,81
32 Pontus Jansson Kungälvs OK 00:24:55 34,33
33 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:25:39 37,51
34 Filip Barkestedt OK Kullingshof 00:25:52 38,45
35 Tomas Johansson Vänersborgs SK 00:25:58 38,88
36 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:26:02 39,17
37 Johan Hagström Falkenbergs OK 00:27:10 44,08
38 Johan Celander Kristinehamns OK 00:27:14 44,37
39 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:27:31 45,60
40 Anders Sjögren OK Kullingshof 00:27:52 47,12
41 Erik Blomström IK Stern 00:28:09 48,35
42 Joakim Gustafsson Tibro OK 00:28:39 50,52
43 Klas Bringert Katrineholms OK 00:29:16 53,19
44 Jan Dalheimer IK Vikings OK 00:29:18 53,33
45 Johan Mickelåker Andrarums IF 00:29:30 54,20
45 Joel Andersson IK Gandvik 00:29:30 54,20
47 Andreas Claesson OK Kullingshof 00:29:39 54,85
48 Emanuel Strid OK Torfinn 00:30:38 59,11
49 Martin Delin Skåneslättens OL 00:31:00 60,70
50 Andreas Karlsson Sävedalens AIK 00:31:15 61,79
51 Conny Erixon OK Kullingshof 00:31:22 62,29
52 Benoit Dumas IK Vikings OK 00:31:56 64,75
53 Fredrik Svensson OK Torfinn 00:32:40 67,93
54 William Lundström OK Torfinn 00:33:11 70,17
55 Rasmus Steen OK Enen 00:33:45 72,63
56 David Sällberg FK Åsen 00:39:10 96,11
57 Leo Karlsson Forberg OK Vilse 87 01:00:05 186,80
58 Simon Andersson OK Kullingshof 01:17:56 264,20
Jimmy Andersson OK Kullingshof
Oskar Pettersson OK Njudung
Remo Wüst OK Kullingshof

Annonser