Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Downhill sprint - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:11:47 59,51
2 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:12:33 68,18
3 Samuel Pihlström OK Landehof 00:12:42 69,88
4 Alexander Roos OK Landehof 00:13:49 82,50
5 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:13:50 82,69
6 Jesper Johansson OK Löftan 00:13:57 84,01
7 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:14:09 86,27
8 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:14:31 90,42
9 Albin Rieem Lindgren Visborgs OK 00:14:36 91,36
10 Felix Drejmo OK Landehof 00:14:38 91,74
11 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:15:11 97,95
12 Gustav Ohlin OK Tranan 00:15:15 98,71
13 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:15:16 98,90
14 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:15:17 99,08
15 Elias Torstensson Emmaboda Verda OK 00:15:21 99,84
15 Melker Andersson FK Göingarna 00:15:21 99,84
17 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:15:27 100,97
18 Casper Hedar OK Tor 00:15:31 101,72
19 Adrian Vartia OK Löftan 00:15:41 103,61
20 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:15:44 104,17
21 Emil Axelsson Lerums SOK 00:15:45 104,36
22 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:15:46 104,55
24 Hugo Setthagen OK Tranan 00:16:04 107,94
25 Gustav Åman OK Vilse 87 00:16:07 108,51
26 Petter Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:16:08 108,69
27 Jacob Österman Vänersborgs SK 00:16:34 113,59
28 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:16:44 115,48
29 Melker Elofsson OK Njudung 00:16:54 117,36
30 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:16:55 117,55
31 Erik Thoresson Andrarums IF 00:16:56 117,74
32 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:16:59 118,30
33 Nils Körle OK Landehof 00:17:05 119,43
34 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:17:06 119,62
35 Viktor Zetterlund Vänersborgs SK 00:17:07 119,81
36 Daniel Knutsson Lerums SOK 00:17:10 120,38
37 Måns M-Henningsson IK Trenne Ullared 00:17:13 120,94
37 Max Persson OK Skogsfalken 00:17:13 120,94
39 Karl Petersén OK Njudung 00:17:21 122,45
40 Albin Toll OK Njudung 00:17:27 123,58
41 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:17:32 124,52
42 Oscar Kjellsson Falkenbergs OK 00:17:37 125,46
43 Samuel Eriksson Eds SK 00:17:40 126,03
44 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:17:51 128,10
45 Olle Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:17:52 128,29
46 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:17:57 129,23
47 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:18:06 130,93
47 Karl Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:18:06 130,93
49 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:18:23 134,13
50 Anton Karlsson Mariestads FK 00:18:27 134,89
51 Oskar Lundberg Hestra IF 00:19:10 142,99
52 Oliver Eriksson Emmaboda Verda OK 00:19:12 143,36
53 Gustav Östensson OK Tranan 00:19:16 144,12
54 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:19:35 147,70
55 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:19:37 148,08
56 Edvin Karlsson Kungälvs OK 00:19:38 148,26
57 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:20:04 153,16
58 Andreas Johansson Lidköpings VSK 00:20:14 155,05
59 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:20:19 155,99
60 Joel Hellman Sjövalla FK 00:20:21 156,37
60 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:20:21 156,37
62 Edvin Nilsson Kungälvs OK 00:20:43 160,51
63 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:20:44 160,70
64 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:21:03 164,28
65 Ian Bjersander Svaide Roma SOK 00:21:16 166,73
66 Adam Olsson Sjövalla FK 00:21:19 167,29
67 Daniel Enqvist Tibro OK 00:21:24 168,24
68 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:21:47 172,57
69 Jesper Lagerberg Sävedalens AIK 00:21:52 173,51
70 Olle Elfström OK Orinto 00:21:55 174,08
71 Oliver Sandberg Lidköpings VSK 00:22:08 176,53
72 Gustav Graas Domnarvets GOIF 00:22:17 178,22
73 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:22:20 178,79
74 Oskar Källman OK Hällen 00:22:29 180,48
75 Johan Holmberg IF Hagen 00:22:33 181,24
76 Mathias Ohlsson Ärla IF 00:22:45 183,50
77 Rasmus Fjordside Sävedalens AIK 00:22:51 184,63
78 Elvis Hammarklo Sjövalla FK 00:23:04 187,08
79 Max Kärvhag OK Skogsfalken 00:24:10 199,52
80 Brian Ahlm Andrarums IF 00:24:24 202,15
81 Emil Eksberg Rydboholms SK 00:24:43 205,73
82 Markus Delin Ryda SK 00:24:49 206,86
83 Clas Wullf Norgren Gällstadbygdens SOK 00:25:01 209,13
84 Gabriel Håkansson Ronneby OK 00:25:16 211,95
85 Erik Larsson Åmåls OK 00:25:21 212,89
85 Elias Andersson Degerfors OK 00:25:21 212,89
87 Teodor Lundborg Hjobygdens OK 00:25:23 213,27
88 Oscar Hasselberg Sävedalens AIK 00:25:28 214,21
89 Fabian Mellberg Svaide Roma SOK 00:25:38 216,10
90 Fabian Andersson Andrarums IF 00:25:48 217,98
91 Lukas Andren Tibro OK 00:26:12 222,50
92 Filip Brodén Leksands OK 00:26:29 225,71
92 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:26:29 225,71
95 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:26:54 230,42
96 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:26:59 231,36
97 Lucas Laagen Lidköpings VSK 00:27:05 232,49
98 William Bodin Gällstadbygdens SOK 00:27:26 236,45
99 Oscar Nyqvist Säffle OK 00:27:40 239,09
100 Hugo Holmsbo OK Orinto 00:27:44 239,84
102 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:27:54 241,72
103 Casper Bartoldsson FK Friskus-Varberg 00:27:55 241,91
104 Viktor Petersson OK Skogsfalken 00:28:25 247,57
105 Henrik Hallberg Falköpings AIK OK 00:29:14 256,80
106 Alexander Mayer IF Rigor 00:29:30 259,81
107 Albin Falsen Lindqvist OK Klyftamo 00:31:40 284,31
108 Oliwer Molin Degerfors OK 00:32:15 290,90
109 Christoffer Wall Mariestads FK 00:33:20 300,00
110 Edvin Larsson Vänersborgs SK 00:33:53 300,00
111 Adrian Andersson Degerfors OK 00:34:32 300,00
112 Gustav Bohman OK Orinto 00:34:46 300,00
113 Isac Persson OK Gränsen 00:34:52 300,00
114 Niklas Gudinge Svaide Roma SOK 00:36:15 300,00
115 Joakim Classon Frölunda OL 00:37:33 300,00
116 Ville Thorburn Fontell OK Enen 00:38:35 300,00
117 Axel Eriksson OK Löftan 00:40:13 300,00
118 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:42:23 300,00
Karl Olsson IFK Göteborg

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF