Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Downhill sprint - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Ericsson Växjö OK 00:11:59 199,90
2 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:12:07 202,94
3 Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:13:04 224,63
4 Linus Wernström Ronneby OK 00:13:07 225,77
5 Carl Erixon IFK Göteborg 00:13:12 227,68
6 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:13:25 232,62
7 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:13:29 234,15
8 Anton Carlsson IF Hagen 00:13:33 235,67
10 Hugo Larsson OK Dacke 00:13:58 245,18
11 Tobias Johansson OK Löftan 00:14:06 248,23
12 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:14:09 249,37
13 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:14:18 252,79
14 Linus Nilsson OK Österåker 00:14:28 256,60
15 Oscar Hultgren OK Njudung 00:14:30 257,36
16 Mattias Hansson OK Djerf 00:14:39 260,78
17 Johan Björck OK Älme 00:14:58 268,01
18 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:15:36 282,47
19 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:15:44 285,52
20 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:15:59 291,23
21 Alexander Jansson OK Djerf 00:16:00 291,61
22 Jakob Ingelström OK Gynge 00:16:05 293,51
23 Hjalmar Käll IK Gandvik 00:16:06 293,89
24 Hugo Kindborn OK Hällen 00:16:14 296,93
25 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:16:20 299,22
25 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:16:20 299,22
27 Erik Ling Jönköpings OK 00:16:32 300,00
28 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:16:37 300,00
29 Gustav Andersson FK Göingarna 00:16:41 300,00
29 Alexander Gustavsson OK Njudung 00:16:41 300,00
31 Victor Hansson OK Löftan 00:16:46 300,00
32 Gustav Lidman Tibro OK 00:16:48 300,00
33 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:16:59 300,00
34 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:17:09 300,00
35 Fredrik Westlund Kils OK 00:17:23 300,00
36 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:17:27 300,00
37 Lukas Norlander OK Nackhe 00:17:36 300,00
38 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:44 300,00
39 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:17:55 300,00
39 Edvin Sundström Hestra IF 00:17:55 300,00
41 Ivar Lampa IF Rigor 00:18:08 300,00
42 Jakob Moberg OK Löftan 00:18:38 300,00
44 Richard Rettig Tibro OK 00:19:02 300,00
45 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:19:03 300,00
46 Alfred Erdelius IF Rigor 00:19:08 300,00
48 Edvin Henrysson Tibro OK 00:19:35 300,00
49 Anton Windeståhl Tibro OK 00:19:36 300,00
50 Albin Åslund OK Linné 00:19:40 300,00
50 Felix Holmsten Främmestads IK 00:19:40 300,00
52 Filip Jennerstrand OK Njudung 00:19:47 300,00
52 Andreas Handin OK Löftan 00:19:47 300,00
54 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:19:52 300,00
55 Adam Österdahl Visborgs OK 00:20:01 300,00
56 David Almen Vänersborgs SK 00:20:19 300,00
57 Philip Wiberg Ryda SK 00:20:27 300,00
58 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:20:55 300,00
59 Simon Veltman OK Skogshjortarna 00:20:58 300,00
60 Arvid Öhrvall OK Skogshjortarna 00:21:08 300,00
61 Elias Thunberg OK Vivill 00:21:38 300,00
62 Emil Seldén IF Rigor 00:21:58 300,00
63 Tage Kinell IFK Göteborg 00:22:12 300,00
64 Curt Wullf Norgren Gällstadbygdens SOK 00:22:23 300,00
65 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:22:31 300,00
66 Jacob Pihel Sjövalla FK 00:22:44 300,00
67 Olle Petersén OK Njudung 00:23:02 300,00
68 Stellan Gradin Andrarums IF 00:23:16 300,00
69 Lukas Groth Kungälvs OK 00:23:47 300,00
70 Erik Delin Ryda SK 00:24:18 300,00
71 Ludwig Andersson Andrarums IF 00:24:31 300,00
72 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:25:33 300,00
73 Hugo Bremer Mariestads FK 00:25:37 300,00
74 Samuel Payer FK Åsen 00:26:06 300,00
75 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:26:12 300,00
76 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:26:14 300,00
77 Philip Larsson Eds SK 00:26:53 300,00
78 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:28:51 300,00
79 Jakob Asp IFK Göteborg 00:29:28 300,00
80 Simon Karlsson Kungälvs OK 00:33:31 300,00
81 Love Byh Säffle OK 00:34:29 300,00
82 Fabian Odén Fjärås AIK 00:35:33 300,00
83 Erik Bernerson OK Enen 00:35:41 300,00
84 Kalle Johansson SOK Träff 00:38:00 300,00
85 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:40:20 300,00

Annonser

Bagheera