Svenska Orienteringsförbundet

DM Långdistans Stockholm - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Sone Attunda OK 00:41:12 9,95
2 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:42:23 12,36
3 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:44:04 15,78
4 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:44:08 15,92
5 Johan Lundvall Täby OK 00:44:28 16,59
6 Per Mårtensson OK Ravinen 00:44:30 16,66
7 Kenneth Jönsson Tullinge SK 00:46:18 20,32
8 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:46:31 20,76
9 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:46:34 20,86
10 Peter Albrektsson OK Ravinen 00:47:31 22,79
11 Roland Sannicolo Täby OK 00:48:08 24,04
12 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:48:16 24,31
13 Alistair Landels Stora Tuna OK 00:48:26 24,65
14 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:48:27 24,69
15 Robert Elverö Väsby OK 00:48:33 24,89
16 Håkan Söderqvist OK Ravinen 00:48:45 25,30
17 Piero Sannicolo Täby OK 00:48:56 25,67
18 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 00:49:18 26,41
19 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:36 27,02
20 Eric Roller Järfälla OK 00:49:41 27,19
21 Ola Kåberg OK Ravinen 00:50:03 27,94
22 Erik Berggren Tullinge SK 00:50:20 28,51
23 Juha Loenberg Stigfinnarna 00:50:28 28,79
24 Jens Werner Gustavsbergs OK 00:50:51 29,56
24 Patrik Leickt Tullinge SK 00:50:51 29,56
26 Erik Forsberg OK Ravinen 00:51:16 30,41
27 Mark Ruda OK Ravinen 00:52:37 33,15
28 Lars Olsson Väsby OK 00:53:19 34,58
29 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:53:21 34,64
30 Stefan Lybert Väsby OK 00:53:28 34,88
31 Kalle Persson OK Österåker 00:54:10 36,30
32 Michael Granqvist OK Ravinen 00:55:17 38,57
33 Göran Hellgren OK Södertörn 00:55:27 38,91
34 Joakim Hedlöf OK Österåker 00:55:34 39,15
35 Mats Gunnemyr Söders-Tyresö 00:56:28 40,98
36 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 00:57:04 42,20
37 Claes Andersson Tullinge SK 00:57:17 42,64
38 Johan Alenius IFK Lidingö SOK 00:57:33 43,18
39 Mats Bern Snättringe SK 00:58:08 44,36
40 Peter Ehrlin OK Ravinen 00:58:32 45,18
41 Lennart Swahn Sundbybergs IK 00:58:44 45,58
42 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:59:41 47,51
43 Anders Önerud OK Ravinen 01:01:33 51,31
44 Tomas Hultqvist Tullinge SK 01:01:52 51,95
45 Ulf Nilsson Järfälla OK 01:03:17 54,83
46 Magnus Hellgren OK Ravinen 01:04:59 58,28
47 Stefan Karlsson OK Ravinen 01:05:06 58,52
48 Ove Rinnbäck OK Ravinen 01:06:15 60,86
49 Johan Lidmar Snättringe SK 01:06:33 61,47
50 Nils Eklöw OK Södertörn 01:07:34 63,53
51 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 01:07:37 63,64
52 Nicklas Bergström Täby OK 01:08:30 65,43
53 Håkan Svahn OK Ravinen 01:13:23 75,35
54 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 01:16:00 80,67
55 Staffan Zilling OK Södertörn 01:16:13 81,11
56 Anders Berkelund Väsby OK 01:17:41 84,09
57 Göran Lundqvist Järfälla OK 01:22:38 94,15
58 Eric Huijsers Hammarby IF OF 01:50:04 149,90
Ola Bovallius Järfälla OK

Annonser

OOCup 2022