Svenska Orienteringsförbundet

Novembertävlingarna, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:25:37 -2,56
2 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:53 3,77
3 David Bejbom Järla Orientering 00:29:06 7,17
4 Olle Kalered OK Denseln 00:29:49 9,17
5 Kalle Bergman OK Ravinen 00:29:50 9,21
6 Mattias Millinger Järla Orientering 00:30:39 11,49
7 Johan Aronsson OK Tisaren 00:32:08 15,63
8 Olle Carlsson Söders-Tyresö 00:33:14 18,70
9 Per-Åke Olsson OK Ravinen 00:33:43 20,05
10 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:34:02 20,94
11 Tomas Holmberg OK Södertörn 00:34:38 22,61
12 Ulrik Imberg OK Linné 00:34:46 22,98
13 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:34:56 23,45
14 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:34:59 23,59
15 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:35:21 24,61
16 Tomas Lilja Söders-Tyresö 00:36:08 26,80
17 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 00:36:17 27,22
18 Albin Thunberg OK Alehof 00:36:20 27,36
19 Oscar Björck OK Älme 00:36:40 28,29
20 Oskar Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:36:55 28,98
21 Alexander Hansen Södertälje-Nykvarn OF 00:36:59 29,17
22 Nils Malm IFK Lidingös Skid o OK 00:37:24 30,33
23 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:37:31 30,66
24 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:37:43 31,22
25 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:38:02 32,10
26 Christian Pettersson Centrum OK 00:38:06 32,29
27 Thomas Jansson OK Roslagen 00:38:09 32,43
28 Jerk Rönnols Centrum OK 00:38:28 33,31
28 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 00:38:28 33,31
30 John Svanberg OK Södertörn 00:38:38 33,78
31 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:38:53 34,47
32 Martin Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:39:20 35,73
33 Antonio Serini IFK Lidingös Skid o OK 00:40:05 37,82
34 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 00:40:18 38,43
35 Nils Gumaelius Waxholms OK 00:40:19 38,47
36 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 00:40:24 38,71
37 Viktor Lindberg OK Roslagen 00:40:59 40,33
38 Jakob Skogholm Centrum OK 00:41:07 40,71
39 Harald Henriksson Järla Orientering 00:41:32 41,87
40 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:42:20 44,10
41 Mattias Ågren Centrum OK 00:42:37 44,89
42 Morgan Karlsson NAIS Orienteringsklubb 00:42:40 45,03
43 Christian Rotviker Centrum OK 00:43:10 46,43
44 Erik Andersson OK Södertörn 00:43:44 48,01
45 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:44:13 49,36
46 Jens Wicksén Centrum OK 00:44:59 51,50
47 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 00:46:00 54,34
48 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:46:52 56,76
49 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:46:54 56,85
50 Daniel Hallberg Rånäs OK 00:48:27 61,17
51 Ulrik Magnusson Halmstad OK 00:49:49 64,99
52 Fredric Johansson Snättringe SK 00:50:06 65,78
53 Per Ljung Stockholms OK 00:50:19 66,38
54 Thomas Sjöberg Centrum OK 00:53:58 76,57
55 Emil Håsteen Rånäs OK 00:58:04 88,02
56 Anders Lindgren Långhundra IF 01:02:15 99,69
57 Mattias Henriksson Centrum OK 01:05:27 108,62
58 Joakim Olsson Väsby OK 01:07:03 113,09

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr