Svenska Orienteringsförbundet

Novembertävlingarna, långdistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:59:44 -0,13
2 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:03:21 4,33
3 Kalle Bergman OK Ravinen 01:03:46 4,84
4 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 01:10:24 13,01
5 Per-Åke Olsson OK Ravinen 01:12:58 16,17
6 Stephen Craig OK Ravinen 01:13:46 17,16
7 Kristian Algers OK Hällen 01:13:48 17,20
8 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 01:14:28 18,02
9 Leonas Mockunas Hellas Orientering 01:15:25 19,19
10 Per Mårtensson OK Ravinen 01:15:31 19,31
11 Ulrik Imberg OK Linné 01:15:38 19,46
12 Tommy Söderberg OK Hällen 01:16:16 20,24
13 Albin Thunberg OK Alehof 01:16:36 20,65
14 Jefta Langerak Järfälla OK 01:16:55 21,04
15 Johan Aronsson OK Tisaren 01:18:11 22,60
16 Johan Lindqvist Täby OK 01:19:22 24,06
17 Wiliam Nilsson OK Södertörn 01:21:01 26,09
18 Olle Carlsson Söders-Tyresö 01:22:52 28,37
19 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 01:23:22 28,98
20 Alexander Hansen Södertälje-Nykvarn OF 01:23:26 29,06
21 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 01:24:28 30,34
22 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 01:25:49 32,00
23 Christian Pettersson Centrum OK 01:26:31 32,86
24 Marcus Saldenius Järfälla OK 01:27:07 33,60
25 Juha Loenberg Stigfinnarna 01:27:25 33,97
26 Peter Juthberg Söders-Tyresö 01:29:53 37,01
27 Niclas Sjögren Haninge SOK 01:30:17 37,50
28 Carolin Svensson Haninge SOK 01:33:29 41,44
29 Morgan Karlsson NAIS Orienteringsklubb 01:34:06 42,20
30 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 01:35:39 44,11
31 Henrik Sjögren Haninge SOK 01:40:45 50,39
32 Martin Lerjen Centrum OK 01:45:04 55,71
33 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:45:33 56,31
34 Daniel Hallberg Rånäs OK 01:49:01 60,58
35 Emil Håsteen Rånäs OK 01:50:38 62,57
36 Jens Wicksén Centrum OK 01:50:42 62,65
37 Fredrik Morast Haninge SOK 01:51:50 64,05
38 Mattias Ågren Centrum OK 01:55:37 68,71
39 Fredric Johansson Snättringe SK 01:56:03 69,24
40 Thomas Sjöberg Centrum OK 02:01:57 76,51
41 Anders Lindgren Långhundra IF 02:06:39 82,30
Per Ljung Stockholms OK
Ulrik Magnusson Halmstad OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF