Svenska Orienteringsförbundet

SM Medel final - H21 final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oleksandr Kratov OK Orion 00:29:34 -0,78
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:29:42 -0,45
3 Albin Ridefelt OK Linné 00:30:32 1,62
4 Peter Öberg OK Hällen 00:30:39 1,91
5 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:31:06 3,02
6 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:08 3,10
7 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:19 3,56
8 Oskar Sjöberg OK Linné 00:31:32 4,10
9 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 00:31:40 4,43
10 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 00:31:50 4,84
11 Johan Högstrand Markbygdens OK 00:33:13 8,27
11 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:33:13 8,27
13 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:15 8,36
14 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 00:33:36 9,23
15 Marcus Millegård Sävedalens AIK 00:33:38 9,31
16 Olle Kalered OK Denseln 00:33:39 9,35
17 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:33:43 9,52
18 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:33:53 9,93
19 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 00:33:59 10,18
20 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:34:01 10,26
21 Pavlo Ushkvarok Södertälje-Nykvarn OF 00:34:08 10,55
22 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:34:13 10,76
23 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:34:18 10,96
24 Måns Sandgren OK Orion 00:34:25 11,25
25 Fredrik Edén OK Kåre 00:34:26 11,29
26 Anders Carlsson IFK Lidingö SOK 00:34:32 11,54
27 Erik Pettersson OK Denseln 00:34:38 11,79
28 Jerker Lysell Rehns BK 00:34:48 12,20
29 Niclas Jonasson Leksands OK 00:34:52 12,37
30 Mattias Millinger Järla Orientering 00:35:08 13,03
31 Graham Gristwood Södertälje-Nykvarn OF 00:35:09 13,07
32 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:35:10 13,11
33 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:35:16 13,36
34 Oskar Daniels Attunda OK 00:35:24 13,69
35 David Bejbom Järla Orientering 00:35:30 13,94
36 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:31 13,98
37 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:36:05 15,39
38 Emil Andersson Ärla IF 00:36:34 16,59
39 Oskar Carlborg OK Hällen 00:38:09 20,52
40 Gustav Nordström Gävle OK 00:38:42 21,88
41 Lukas Peterson IFK Umeå 00:39:35 24,07

Annonser