Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Filip Wadsten OK Landehof 00:56:49 11,15
3 Anton Forsberg Långhundra IF 00:57:41 12,43
4 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:57:45 12,53
7 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:59:06 14,53
9 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:59:45 15,49
10 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:59:46 15,52
11 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:59:47 15,54
12 Albin Lillieström OK Roxen 00:59:56 15,76
13 Ville Johansson OK Kolmården 01:00:03 15,94
18 Niklas Sundqvist Tullinge SK 01:02:22 19,37
19 Nils Gumaelius Waxholms OK 01:02:26 19,46
20 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 01:02:27 19,49
23 Andreas Petersson Burseryds IF 01:03:40 21,29
25 Amadeus Hansson Gotlands Bro OK 01:04:06 21,93
26 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 01:04:08 21,98
28 Harald Larsson Hagaby GOIF 01:04:24 22,38
29 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:04:43 22,85
30 Alexander Wiklund Finspångs SOK 01:04:58 23,22
31 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 01:05:01 23,29
32 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:05:33 24,08
33 Albin Bergkvist Bjursås OK 01:05:40 24,25
34 Johan Lenning Skåneslättens OL 01:05:59 24,72
35 Markus Larsson Hestra IF 01:06:16 25,14
36 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:06:27 25,41
37 Simon Wikström Halmstad OK 01:06:41 25,76
38 Per Lindman Finspångs SOK 01:06:47 25,91
39 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:07:14 26,57
40 Mattis Hallberg IK Uven 01:07:23 26,80
41 Samuel Plumppu Hestra IF 01:07:30 26,97
42 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:07:55 27,59
44 Martin Olsson IK Hakarpspojkarna 01:08:08 27,91
45 Henrik Eklund Växjö OK 01:08:23 28,28
48 Emil Thellsén OK Roxen 01:08:34 28,55
49 Oskar Lind Eksjö SOK 01:08:44 28,79
50 Isak Langerak Järfälla OK 01:08:54 29,04
51 Mattias Johansson Stångenäs AIS 01:09:14 29,54
52 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:09:21 29,71
53 Filip Jacobsson Degerfors OK 01:09:35 30,05
54 Tom Campbell Lustens OK 01:09:44 30,28
56 Johannes Ridefelt OK Linné 01:09:46 30,33
61 Olle Andersson Tullinge SK 01:10:43 31,73
62 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:10:52 31,95
63 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 01:11:04 32,25
64 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:11:12 32,45
69 Martin Herbert Täby OK 01:12:16 34,03
71 Loke Agmarken Halmstad OK 01:12:29 34,35
72 Filip Karlsson IF Hagen 01:12:38 34,57
79 Emil Åberg Korsnäs IF OK 01:14:21 37,11
80 Karl Enges Attunda OK 01:14:28 37,29
81 André Andersson Västerbergslagens OL 01:14:34 37,43
83 Anton Gumaelius Waxholms OK 01:16:22 40,10
84 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:16:53 40,86
86 Martin Särnbrink OK Tisaren 01:17:24 41,63
87 William Rigg OK Ravinen 01:17:43 42,10
89 Linus Landergren Hestra IF 01:17:52 42,32
91 Philip Edvardsson Eksjö SOK 01:18:24 43,11
95 Olle Skog Tullinge SK 01:20:31 46,25
96 Mathias Myrefelt Norlinger Järla Orientering 01:20:54 46,81
98 Erik Hållström Gävle OK 01:22:17 48,86
102 Lukas Eveborn OK Roxen 01:24:33 52,22
107 August Kollberg Eksjö SOK 01:27:45 56,96
109 Sven Engström Linköpings OK 01:29:01 58,83

Annonser