Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elsa Jansson Järla Orientering 01:13:12 8,02
2 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 01:15:06 9,73
3 Julia Lauri OK Tisaren 01:15:17 9,90
4 Marie Pettersson OK Djerf 01:15:24 10,01
5 Lina Persson OK Skogsfalken 01:15:25 10,02
7 Sanna Svensson Främmestads IK 01:17:47 12,15
8 Matilda Andersson OK Kåre 01:17:49 12,18
9 Sofia Holmgård Kils OK 01:18:26 12,74
10 Linnéa Johnsson OK Nackhe 01:19:13 13,45
12 Josefin Persson Järla Orientering 01:20:43 14,80
13 Kajsa Hammarström OK Hällen 01:21:01 15,07
14 Anette Carlsson KFUM Örebro OK 01:21:21 15,37
15 Kajsa Nilsson Halden SK 01:21:50 15,80
17 Kristin Skaar Ryda SK 01:22:26 16,35
19 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 01:22:30 16,41
20 Emelie Eklöf Lunds OK 01:22:33 16,45
21 Hanna Axelsson OK Skogshjortarna 01:22:47 16,66
22 Elin Vedin Sundsvalls OK 01:22:55 16,78
24 Lovisa Persson OK Tisaren 01:24:30 18,21
25 Bodil Halvarsson Göteborg-Majorna OK 01:24:32 18,24
26 Linnéa Claesdotter OK Denseln 01:24:34 18,27
27 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 01:24:43 18,40
28 Anna Serrallonga IK Hakarpspojkarna 01:26:10 19,71
29 Anna Hellner Lunds OK 01:26:12 19,74
31 Carolin Svensson Haninge SOK 01:26:42 20,19
32 Lovisa Hansson Hestra IF 01:27:00 20,46
34 Sara Jonsson Linköpings OK 01:27:30 20,91
36 Rebecka Heinrup Tullinge SK 01:29:08 22,39
40 Linnea Sundström OK Renen 01:30:31 23,63
42 Sofia Grawé Ärla IF 01:30:56 24,01
43 Lina Blomqvist Järla Orientering 01:31:27 24,47
44 Anneke Hald Bjorgum Järla Orientering 01:31:48 24,79
46 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 01:32:33 25,47
47 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 01:32:58 25,84
48 Amanda Thellsén OK Linné 01:33:03 25,92
48 Elsa Ekelin KFUM Örebro OK 01:33:03 25,92
50 Sarah Tibell Linköpings OK 01:33:22 26,20
51 Elin Dahlin Domnarvets GOIF 01:33:25 26,25
52 Anna Maria Roubert Växjö OK 01:33:40 26,47
53 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 01:34:31 27,24
55 Helena Markstedt OK Södertörn 01:35:53 28,47
56 Ida-Maria Svensson Sävedalens AIK 01:36:36 29,12
58 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 01:37:56 30,32
60 Terese Wängdahl OK Hällen 01:38:00 30,38
63 Eva-Maj Erneby Surahammars SOK 01:38:24 30,74
65 Linnéa Bäckström Hestra IF 01:39:10 31,43
66 Matilda Olsson IFK Lidingö SOK 01:41:05 33,16
67 Louise Markstedt OK Södertörn 01:41:43 33,73
68 Stefanie Andersson Hagaby GOIF 01:41:49 33,82
70 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 01:43:50 35,64
71 Anna Frantz Kungälvs OK 01:44:15 36,01
72 Ida Willén Östersunds OK 01:44:22 36,12
74 Cajsa Grape IFK Moras OK 01:45:30 37,14
78 Marie Spångmyr Leksands OK 01:55:03 45,75
79 Hanna Björklund OK Kåre 02:01:38 51,69

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF