Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Josefin Bengtsson Långhundra IF 00:55:08 8,37
2 Jenni Simola Finspångs SOK 00:57:45 11,52
4 Benita Hansson Hagaby GOIF 00:58:33 12,48
7 Ida Dalhammer OK Roxen 01:01:06 15,55
8 Sofie Söderblom Falkenbergs OK 01:01:07 15,57
10 Malin Annegård Centrum OK 01:02:04 16,71
11 Therese Klintberg Eksjö SOK 01:02:15 16,93
14 Emma Bergström OK Vargen 01:02:34 17,32
15 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 01:03:12 18,08
16 Moa Kjellstrand Centrum OK 01:03:23 18,30
17 Linda Hallberg Bredareds IF 01:03:35 18,54
18 Elsa Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:03:47 18,78
19 Lisa Pettersson OK Dacke 01:04:03 19,10
20 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 01:04:09 19,22
21 Lina Nilsson Ulricehamns OK 01:04:14 19,32
22 Anna Månsson OK Löftan 01:05:02 20,28
23 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 01:05:04 20,32
24 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 01:05:09 20,42
26 Sofia Levin OK Tyr 01:06:24 21,93
27 My Westlund OK Tyr 01:06:27 21,99
28 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 01:06:38 22,21
29 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 01:06:45 22,35
31 Maria Bois Leksands OK 01:07:19 23,03
32 Emilia Henrysson Tibro OK 01:07:20 23,05
33 Anna Thomasdotter Västerås SOK 01:07:21 23,07
35 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 01:07:36 23,37
36 Elin Sundqvist Tullinge SK 01:07:47 23,59
37 Marie Rönnestrand Frösö IF 01:08:03 23,91
38 Ylva Sunesson OK Alehof 01:08:09 24,03
39 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 01:08:14 24,13
40 Caroline Lennartsson Markbygdens OK 01:08:15 24,15
41 Maria Backlund OK Hällen 01:08:36 24,58
42 Ida Hyvönen OK Tyr 01:08:38 24,62
44 Viktoria Helmersson OK Ravinen 01:08:57 25,00
45 Lovisa Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 01:08:59 25,04
46 Jenny Björk Örkelljunga FK 01:09:05 25,16
47 Lena Öhman Centrum OK 01:09:08 25,22
50 Frida Forsberg OK Ravinen 01:09:31 25,68
51 Karin Holm OK Klyftamo 01:09:33 25,72
52 Desiré Rex OK Landehof 01:09:34 25,74
53 Cecilia Einarsson Västerås SOK 01:09:36 25,78
55 Elin Carlsson IFK Lidingö SOK 01:10:10 26,46
56 Emma Bromark Långhundra IF 01:10:30 26,86
57 Maria Johansson Torsås OK 01:10:51 27,28
58 Maria Brodin OK Tyr 01:11:01 27,48
59 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 01:11:12 27,70
61 Hanna Johansson Skattkärrs IF 01:11:26 27,99
62 Emelie Svalin Vänersborgs SK 01:11:28 28,03
63 Jenny Gullqvist Västvärmlands OK 01:11:43 28,33
64 Malin Jacobson OK Tor 01:11:48 28,43
65 Sara Karlsson OK Skogsstjärnan 01:11:54 28,55
67 Ann-Sofie Larsson Örkelljunga FK 01:11:57 28,61
68 Lisa Palm Sävedalens AIK 01:12:14 28,95
69 Elin Törnroth Hjobygdens OK 01:12:18 29,03
70 Frida Andersson OK Orion 01:12:20 29,07
71 Sara Johansson OK Linné 01:12:22 29,11
72 Anne Hansson Markbygdens OK 01:12:25 29,17
73 Linn Bylars Forsa OK 01:12:32 29,31
74 Sofia Persson Snättringe SK 01:12:37 29,41
75 Agnes Söderlund Tormestorps IF 01:12:39 29,45
78 Sofia Larsson Hestra IF 01:12:57 29,81
79 Ida Petersson IK Hakarpspojkarna 01:13:14 30,15
80 Linnea Börjars Kils OK 01:13:27 30,41
80 Linnea Kjell Linköpings OK 01:13:27 30,41
82 Susanna Forsell Motala AIF OL 01:13:36 30,59
83 Erika Jansson Rasbo IK 01:13:38 30,63
84 Karolina Källstrand Göteborg-Majorna OK 01:13:51 30,89
85 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 01:14:11 31,29
86 Elin Gunnarsson Linköpings OK 01:14:14 31,35
87 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 01:14:16 31,39
88 Frida Danielsson Västerås SOK 01:14:17 31,41
89 Anna Brodin OK Tyr 01:14:23 31,54
90 Lovisa Falk Hagaby GOIF 01:14:29 31,66
91 Lisa Westerberg OK Milan 01:14:43 31,94
92 Yevheniya Shcherbakova OK Pan-Kristianstad 01:14:53 32,14
93 Olga Pasichna Stora Tuna OK 01:15:40 33,08
95 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 01:15:49 33,26
97 Therese Larsson OK Kroppefjäll 01:15:54 33,36
98 Caroline Gustafsson Istrums SK 01:15:55 33,38
99 Jenny Olsson Örkelljunga FK 01:16:02 33,52
102 Karin Waldemarsson Köping-Kolsva OK 01:16:26 34,00
103 Anna Tiderman Snättringe SK 01:16:37 34,22
105 Samantha Ahlgren OK Roslagen 01:17:22 35,12
106 Joline Ingelsson OK Hammaren 01:17:33 35,35
106 Anja Minör Göteborg-Majorna OK 01:17:33 35,35
111 Lisa Reichenberg Idefjordens SK 01:18:43 36,75
112 Therese Alfredsson Sävedalens AIK 01:18:53 36,95
113 Ulrika Fredriksson Gudhems IF 01:18:57 37,03
116 Malin Dahlström Tullinge SK 01:19:40 37,89
117 Marie Borggren Lunds OK 01:19:46 38,01
119 Malin Engström OK Kåre 01:20:14 38,57
121 Anna Olsson Tibro OK 01:20:36 39,02
122 Kristin Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:20:47 39,24
124 Josefine Söderlund Leksands OK 01:20:55 39,40
125 Sara Ivarsson OK Kullingshof 01:20:57 39,44
129 Karolina Nygren Skogspojkarnas OK 01:22:00 40,70
130 Lina Johansson Skattkärrs IF 01:22:18 41,06
131 Louise Borg OK Enen 01:22:52 41,74
132 Emma Jonsson OK Rodhen 01:23:01 41,92
133 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 01:23:30 42,51
135 Sofia Hägglund OK Hammaren 01:23:35 42,61
136 Matilda Jonsson Linköpings OK 01:23:38 42,67
137 Jenny Håland Tullinge SK 01:23:43 42,77
138 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 01:24:11 43,33
139 Matilda Wigren Johansson IFK Hedemora OK 01:25:25 44,81
140 Emma Lundman OK Roslagen 01:25:26 44,83
141 Elise Rognsvåg Rehns BK 01:25:29 44,89
142 Hanna Modin Lunds OK 01:25:31 44,93
143 Ida Pihl Skoog OK Linné 01:25:36 45,03
144 Evelina Christoffersson OK Renen 01:25:51 45,33
145 Linnéa Daniels Attunda OK 01:26:36 46,24
148 Erica Ek Växjö OK 01:27:18 47,08
149 Kristina Aspvall Centrum OK 01:27:37 47,46
150 Linn Söderström Oskarströms OK 01:27:54 47,80
152 Mia Kajsajuntti Hamar OK 01:28:07 48,06
154 Linnea Östergren Växjö OK 01:28:30 48,52
155 Elin Nyberg Lunds OK 01:28:46 48,84
157 Elin Dölerud Göteborg-Majorna OK 01:29:51 50,15
160 Elin Olofsson Sidensjö IK 01:31:46 52,45
161 Therese Persson Snättringe SK 01:32:05 52,83
161 Frida Johansson Idefjordens SK 01:32:05 52,83
163 Sofia Gumaelius Tibro OK 01:32:26 53,25
165 Maria Fredlund Tullinge SK 01:32:42 53,58
166 Amanda Martinsson Falkenbergs OK 01:33:07 54,08
167 Emma Ekberg Lidköpings VSK 01:33:08 54,10
168 Sofie Wetter Arboga OK 01:33:24 54,42
170 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 01:33:28 54,50
171 Kajsa Falkman Vallentuna-Össeby OL 01:33:33 54,60
173 Hanna Wåhlin OK Skogsfalken 01:35:57 57,49
174 Stina Persson Emmaboda Verda OK 01:37:14 59,03
175 Amanda Åström VK Uvarna 01:37:21 59,17
176 Johanna Henriksson Falkenbergs OK 01:38:46 60,88
178 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 01:41:01 63,58
183 Emelie Larsson Ärla IF 01:43:39 66,75
184 Elin Nygren-Wåhlin OK Södertörn 01:45:11 68,60
185 Sandra Boman Lustens OK 01:45:40 69,18
188 Cristina Hedlund Vandrarringen 01:46:28 70,14
189 Malin Andrén Tibro OK 01:47:45 71,69
199 Stina Anderjon Växjö OK 02:10:25 98,96
200 Emilia Forslin Rehns BK 02:15:40 105,28
Maria Gustafsson Sävedalens AIK
Elin Wallquist Växjö OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr