Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Markus Johansson IFK Göteborg 01:02:09 5,49
4 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 01:05:10 9,30
5 Joel Francen Linköpings OK 01:05:12 9,34
6 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 01:06:11 10,58
8 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:08:35 13,62
9 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:08:43 13,78
10 Magnus Sager OK Orion 01:09:13 14,42
11 Johan Törnroth Hjobygdens OK 01:09:29 14,75
12 Anton Sundgren Långhundra IF 01:09:37 14,92
13 Oskar Eklöf Ulricehamns OK 01:09:41 15,00
15 Johan Lindahl Täby OK 01:09:52 15,24
16 Martin Hogedal Vänersborgs SK 01:10:24 15,91
17 Göran Anlind OK Kåre 01:10:31 16,06
19 Benjamin Edlund Hestra IF 01:11:01 16,69
20 Stefan Jonsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:11:11 16,90
21 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 01:11:20 17,09
22 Albin Andersson Markbygdens OK 01:11:48 17,68
24 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 01:11:55 17,82
25 Erik Engstrand IFK Göteborg 01:11:59 17,91
26 Fredrik Rosén Jönköpings OK 01:12:32 18,60
27 Mattias Carlsson IK Trenne Ullared 01:12:34 18,65
28 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 01:12:41 18,79
29 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:12:44 18,86
30 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:12:45 18,88
31 Jonatan Francén Linköpings OK 01:12:48 18,94
33 Albin Thunberg OK Alehof 01:12:54 19,07
34 Josh Beech OK Södertörn 01:13:12 19,45
36 Daniel Gunnarsson OK Orion 01:13:52 20,29
38 Simon Larsson Markbygdens OK 01:14:02 20,50
39 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:14:25 20,98
40 Niklas Olsson Skåneslättens OL 01:14:30 21,09
41 Jonas Våtz Boxholm-Mjölby OL 01:14:36 21,21
44 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 01:15:31 22,37
45 Andreas Karlsson Mariestads FK 01:15:39 22,54
46 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 01:15:41 22,58
51 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:16:31 23,63
52 Pontus Johansson OK Linné 01:16:38 23,78
53 Johan Antonsson OK Löftan 01:16:44 23,91
55 Robin Pousette Långhundra IF 01:16:55 24,14
55 Martin Olsson Täby OK 01:16:55 24,14
57 Jonatan Fridolfsson OK Gränsen 01:17:01 24,27
59 Albin Olausson Askersunds OK 01:17:15 24,56
60 Per Wiréhn Byåsen IL 01:17:18 24,62
62 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 01:17:23 24,73
63 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 01:17:29 24,85
64 Robert Pettersson IF Thor 01:17:41 25,11
65 Jonas Nyberg OK Alehof 01:17:45 25,19
67 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:17:52 25,34
68 David Sundström Söderhamns OK 01:18:20 25,93
69 Thomas Pettersson IF Thor 01:18:23 25,99
71 Gustav Åhren Motala AIF OL 01:18:59 26,75
72 Victor Axbom OK Landehof 01:19:06 26,90
73 Mikael Axin Hagaby GOIF 01:19:11 27,00
75 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:20:13 28,31
76 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 01:20:29 28,64
77 Anton Sundin OK Tisaren 01:20:43 28,94
78 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 01:20:50 29,09
79 Fredrik Andersson IF Rigor 01:20:53 29,15
80 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 01:21:04 29,38
81 Robert Sandberg OK Roslagen 01:21:09 29,49
82 Viktor Tovesson OK Orion 01:21:14 29,59
83 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 01:21:57 30,50
84 Martin Sundström Söderhamns OK 01:22:01 30,58
85 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 01:22:13 30,83
86 Patrik Brorsson Frösö IF 01:22:21 31,00
87 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:22:30 31,19
88 John Svanberg OK Södertörn 01:22:31 31,21
89 Erik Moqvist Linköpings OK 01:22:48 31,57
91 Karl Larsson OK Skogshjortarna 01:23:15 32,14
92 Viktor Öhlén Surahammars SOK 01:23:35 32,56
93 Johan Eriksson Linköpings OK 01:23:47 32,81
94 Henrik Holma Umeå OK 01:23:53 32,94
95 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 01:24:00 33,08
96 David Jonsson OK Klyftamo 01:24:05 33,19
97 Johan Schagerlind OK Bävern 01:24:11 33,32
98 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:24:21 33,53
100 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:24:31 33,74
101 Håkan Pettersson OK Djerf 01:24:32 33,76
102 Stefan Roos Göteborg-Majorna OK 01:24:33 33,78
104 Erik Råberg OK Landehof 01:24:46 34,05
106 Olof Bergvall FK Åsen 01:24:59 34,33
107 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 01:25:09 34,54
109 Marcus Ramström OK Kåre 01:25:52 35,44
111 Anders Lindberg Motala AIF OL 01:25:58 35,57
113 Erik Råberg OK Tyr 01:26:05 35,72
114 Michael Hertin Västerviks OK 01:26:20 36,03
115 Gustav Lindeborg Täby OK 01:26:25 36,14
116 Roland Persson Skarpnäcks OL 01:26:47 36,60
117 Johan Allard Linköpings OK 01:26:50 36,66
118 Mattias Karlsson OK Alehof 01:26:52 36,70
119 Samuel Örn Markaryds FK 01:26:55 36,77
120 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 01:26:57 36,81
122 Sven Larsson Leksands OK 01:27:08 37,04
123 Marcus Hansson OK Kolmården 01:27:42 37,76
124 Willy Gahlin Härnösands OK 01:27:43 37,78
125 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:28:08 38,30
128 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:28:50 39,19
129 Marcus Hardt KFUM Örebro OK 01:29:01 39,42
132 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 01:30:45 41,61
133 Håkan Andersson Halmstad OK 01:30:48 41,67
134 Hampus Olesund OK Landehof 01:30:59 41,90
135 Thomas Gustavsson Gudhems IF 01:31:08 42,09
136 Marcus Ullman OK Alehof 01:31:10 42,13
139 Erik Bengtsson FK Åsen 01:31:45 42,87
140 Oskar Lyding Hylte OK 01:31:47 42,91
141 Emil Svensson Hjärnarps GH OL 01:32:05 43,29
142 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:32:13 43,46
144 Johan Sisell OK Södertörn 01:32:37 43,97
145 Rickard Ingesson Gamleby OK 01:32:43 44,09
146 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 01:33:03 44,51
148 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 01:33:39 45,27
149 Johan Nyman Linköpings OK 01:33:45 45,40
150 Måns Faxén Växjö OK 01:33:53 45,57
152 Daniel Halvardsson Nässjö OK 01:34:02 45,75
153 Isak Eklöv OK Linné 01:34:03 45,78
156 Mårten Sundh Sundbybergs IK 01:34:43 46,62
157 Johan Blick OK Alehof 01:34:47 46,70
160 Simon Mellin Sundbybergs IK 01:35:22 47,44
161 John Gahlin Härnösands OK 01:35:28 47,56
163 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 01:35:56 48,15
165 Emanuel Gahlin Härnösands OK 01:36:40 49,08
166 Gustaf Walther OK Denseln 01:36:46 49,21
167 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:37:01 49,52
169 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 01:37:09 49,69
170 Henrik Åberg OK Linné 01:37:26 50,05
170 Sebastian Wahlström Snättringe SK 01:37:26 50,05
173 Jens Wicksén Centrum OK 01:37:49 50,53
174 Patrik Nilsson Snättringe SK 01:37:52 50,60
175 Hampus Möller OK Hällen 01:37:59 50,74
176 Mårten Lundquist Sundbybergs IK 01:38:04 50,85
180 Robert Johansson Täby OK 01:40:39 54,11
181 Johan Larsson Lustens OK 01:40:48 54,30
182 Viktor Lundén Avesta OK 01:40:53 54,41
183 Gabriel Linderson Gamleby OK 01:41:03 54,62
184 Jakob Vall Vittjärvs IK 01:41:04 54,64
185 Simon Nilsson Umeå OK 01:41:09 54,74
186 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 01:41:26 55,10
187 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 01:41:47 55,54
189 Daniel Berggren Östersunds OK 01:43:10 57,29
191 Simon Hannus VK Uvarna 01:45:49 60,64
192 Martin Lövald Hellberg Täby OK 01:46:19 61,27
193 Erik Andersson OK Södertörn 01:46:31 61,52
194 Petter Walerius Gamleby OK 01:46:44 61,79
195 Simon Andersson Forsa OK 01:47:36 62,89
198 Love Lindström Attunda OK 01:49:03 64,72
201 Anders Carnland Frösö IF 01:49:39 65,48
207 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:54:15 71,29
208 Calle Gerdtman Vingåkers OK 01:54:49 72,00
210 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:55:16 72,57
211 Tobias Pettersson Västerviks OK 01:55:24 72,74
216 Albin Carlson IFK Hedemora OK 01:56:56 74,67
218 Peter Kjellberg Istrums SK 01:58:58 77,24
220 Rikard Gustavsson Gudhems IF 02:00:06 78,67
222 Robert Larsson Gamleby OK 02:00:46 79,51
224 Mats Karlström Frösö IF 02:02:34 81,79
226 Erik Toomingas Sundsvalls OK 02:04:25 84,12
228 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 02:06:14 86,42
229 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:06:31 86,78
230 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 02:08:56 89,83
232 Fredric Johansson Snättringe SK 02:14:34 96,94
233 Linus Persson OK Kolmården 02:15:16 97,83
234 Dan Landgren OK Räven 02:16:33 99,45
235 Erik Rönnestrand Frösö IF 02:17:37 100,79
237 Daniel Beutler OK Södertörn 02:24:05 108,96
Rasmus Schurmann Hylte OK
Eskil Kinneberg IFK Göteborg
Søren Schwartz IFK Göteborg

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr