Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hedwig Almqvist Haas Nybro OK 00:56:39 17,04
3 Ebba Ekman OK Tyr 00:59:08 20,32
4 Hanna Barkergren Stora Tuna OK 01:00:21 21,93
5 Kristin Boman Gävle OK 01:01:17 23,17
6 Annie Önsten IK Vista 01:01:41 23,70
7 Angelika Maciejewska OK Pan-Kristianstad 01:02:13 24,41
8 Kajsa Johansson Jönköpings OK 01:02:53 25,29
9 Emma Sundvall Järla Orientering 01:03:22 25,93
10 Sara Tynong Tullinge SK 01:03:30 26,11
11 Anna Kristianson Trollhättans SOK 01:04:33 27,50
12 Petra Gunnarsdotter Tenhults SOK 01:05:16 28,44
14 Elin Fältman Leksands OK 01:05:48 29,15
15 Emma Ericsson Falkenbergs OK 01:06:08 29,59
17 Alice Törnlund OK Södertörn 01:06:35 30,19
18 Jennifer Andersson Haninge SOK 01:06:51 30,54
19 Olivia Nyman Vänersborgs SK 01:07:02 30,78
20 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 01:07:07 30,89
21 Linnea Gustafsson OK Gynge 01:07:17 31,11
22 Elsa Andersson Domnarvets GOIF 01:08:31 32,75
26 Emma Forsberg OK Kåre 01:10:03 34,78
28 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:11:46 37,05
30 Linnea Wejås Nyköpings OK 01:12:56 38,60
31 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 01:12:57 38,62
32 Julia Eriksson OK Kolmården 01:13:02 38,73
33 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 01:13:05 38,79
34 Silja Brändle Umeå OK 01:13:35 39,46
36 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 01:15:49 42,41
37 Josefine Andersson Vittjärvs IK 01:16:11 42,90
38 Erica Eriksson Hjärnarps GH OL 01:16:16 43,01
40 Elisabet Aronsson FK Friskus-Varberg 01:16:46 43,67
41 Frida Jonsson Alfta-Ösa OK 01:17:03 44,05
42 Filippa Andersson Lidköpings VSK 01:17:04 44,07
43 Emma Bengtsson Årsunda IF 01:17:23 44,49
46 Helena Hagström Falkenbergs OK 01:18:46 46,32
47 Freja Vredin IFK Umeå 01:19:18 47,03
48 Petra Olejnik OK Skogsfalken 01:19:23 47,14
49 Olivia Nilsson OK Älme 01:19:29 47,27
50 Kajsa Johansson Skattkärrs IF 01:19:36 47,42
52 Sofia Johansson OK Nackhe 01:19:47 47,67
53 Sigrid Holmgren OK Renen 01:20:13 48,24
54 Ellen Sjögren Sundsvalls OK 01:20:24 48,48
56 Lina Pålsson Kungälvs OK 01:20:36 48,75
57 Sophie Nilsson Hjärnarps GH OL 01:20:45 48,95
59 Sara Hamrefors Västerås SOK 01:21:20 49,72
60 Carolina Nealis Länna IF 01:21:29 49,92
61 Madelene Axelsson Härlövs IF 01:23:44 52,90
63 Olivia Kvarnlöf OK Roslagen 01:24:43 54,20
65 Klara Holmgård Kils OK 01:28:23 59,05
67 Clara Berlin Trollhättans SOK 01:32:54 65,03
69 Jenny Edgren Trollhättans SOK 01:33:55 66,38
71 Caroline Längheim Tullinge SK 01:34:32 67,20
72 Fanny Rostö Rånäs OK 01:36:32 69,84
76 Béatrice Falga OK Denseln 01:40:28 75,05
79 Teodora von Frenckell IFK Lidingö SOK 01:43:28 79,02
80 Elin Bergström OK Vargen 01:45:36 81,85
81 Martina Sallstedt OK Södertörn 01:58:14 98,58
Sara Hägnander Lidköpings VSK
Lina Landergren Hestra IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF