Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Daniel Andersson OK Löftan 00:54:27 17,10
2 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:55:09 18,26
4 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:56:33 20,57
6 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 00:58:56 24,52
8 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:59:31 25,48
12 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 01:00:51 27,69
14 Edvin Carlsson Markbygdens OK 01:01:17 28,41
15 Martin Norrbom Sala OK 01:01:24 28,60
16 Lukas Olsson Väsby OK 01:01:59 29,56
17 Olle Nilsson OK Linné 01:02:12 29,92
18 Eric Danielsson OK Kåre 01:02:18 30,09
19 Jakob Fransson OK Milan 01:02:25 30,28
20 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 01:02:28 30,36
21 Jesper Lindström IF Hagen 01:02:39 30,67
22 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:03:05 31,38
25 Carl Rämmal Lunds OK 01:04:34 33,84
26 Erik Molitor Katrineholms OK 01:05:27 35,30
27 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:05:30 35,38
28 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:05:37 35,58
31 David Svensson Skåneslättens OL 01:06:45 37,45
32 Ludvig Holmberg OK Tranan 01:06:54 37,70
33 Joel Pettersson Tullinge SK 01:06:55 37,73
34 Joel Einarsson Tormestorps IF 01:07:17 38,33
36 Noak Sanderberg Åmåls OK 01:07:34 38,80
38 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 01:08:19 40,04
39 Fabian Steen OK Enen 01:08:39 40,60
40 Adam Johansson Trollhättans SOK 01:09:07 41,37
41 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:09:53 42,64
42 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:09:54 42,66
43 John Gabrielsson Sävedalens AIK 01:10:00 42,83
45 Hampus Larsson FK Göingarna 01:10:28 43,60
46 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 01:10:45 44,07
47 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:11:12 44,81
48 Arvid Persson Täby OK 01:11:22 45,09
49 Olle Hansson OK Roxen 01:11:41 45,61
50 Johan Eklund Växjö OK 01:11:42 45,64
51 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 01:12:03 46,22
53 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:12:26 46,85
54 Nils Henriksson Seskarö IF 01:12:39 47,21
55 Simon Runefors Växjö OK 01:13:08 48,01
56 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 01:13:49 49,14
57 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:14:07 49,64
58 Erik Hansson Härnösands OK 01:14:30 50,27
59 Tobias Pentonen Hestra IF 01:14:55 50,96
61 Albin Pålsson Kungälvs OK 01:15:12 51,43
62 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:15:20 51,65
63 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 01:15:24 51,76
64 Theodor Wahlbom OK Orion 01:15:53 52,56
66 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:16:40 53,86
68 Martin Nilsson Snättringe SK 01:17:03 54,49
69 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 01:17:51 55,82
71 Felix Hellgren OK Ravinen 01:18:23 56,70
72 Johan Gustafsson OK Tyr 01:18:46 57,33
74 Joakim Ståhl Järbo OK 01:20:57 60,95
75 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:21:06 61,20
76 Anton Nilsson Umeå OK 01:21:21 61,61
78 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:22:22 63,29
80 Ludvig Sandahl IFK Enskede 01:24:34 66,93
82 Johan Nordin Sundsvalls OK 01:24:58 67,59
83 Oscar Wiberg Järla Orientering 01:25:56 69,19
84 Gustav Johansson Ulricehamns OK 01:26:13 69,66
89 Markus Nordmark Nässjö OK 01:31:12 77,91
90 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 01:31:58 79,18
91 Erik Widmark IF Hagen 01:32:03 79,31
92 Felix Classon Rånäs OK 01:32:10 79,51
94 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 01:35:56 85,74
96 Egil Simes OK Tyr 01:51:46 111,94
97 Markus Pettersson Vänersborgs SK 01:54:18 116,13
Jacob Torstensson Västerås SOK
Nils Wärnsberg Eksjö SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr