Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Julia Hed OK Skogsfalken 00:50:28 14,02
2 Rebecka Hoppe IF Thor 00:51:57 16,14
4 Fredrika von Essen OK Linné 00:52:26 16,83
7 Emma Himmelmann Sjövalla FK 00:55:46 21,58
8 Alice Frost OK Roslagen 00:57:21 23,84
9 Stina Gustås Linköpings OK 00:57:38 24,24
10 Linnea Larsson Ulricehamns OK 00:58:02 24,81
12 Hanna Karlsson Markbygdens OK 00:58:23 25,31
16 Stina Åström Sundsvalls OK 01:01:32 29,81
17 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 01:02:19 30,92
18 Sara Magnusson OK Måsen 01:03:20 32,38
19 Julia Svensson Bredaryds SOK 01:04:10 33,56
20 Linn Eriksson Ryda SK 01:04:38 34,23
20 Elin Peterson Älvdalens IF OK 01:04:38 34,23
22 Ylva Sahl Paavo OK Klemmingen 01:05:33 35,54
23 Lovisa Jonsson Norbergs OK 01:05:56 36,08
27 Tove Norén Vännäs OK 01:07:47 38,72
30 Anna Björklund Bjursås OK 01:08:57 40,39
31 Emma Lindell Linköpings OK 01:09:00 40,46
32 Stina Larsson IF Hagen 01:09:38 41,36
34 Frida Johansson Linköpings OK 01:10:26 42,50
35 Ella Johansson IF Hagen 01:10:31 42,62
36 Emelie Andersson Vänersborgs SK 01:10:37 42,77
37 Alva Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 01:11:04 43,41
38 Josefin Erlandsson OK Milan 01:11:27 43,95
40 Magdalena Mosslind Vandrarringen 01:13:03 46,24
40 Vega Laudon Vännäs OK 01:13:03 46,24
42 Julia Blom Frölunda OL 01:13:05 46,28
43 Karin Hagwall Lunds OK 01:13:52 47,40
45 Linnea Borg Linköpings OK 01:14:41 48,57
46 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:14:47 48,71
48 Matilda Nilsson FK Göingarna 01:15:12 49,30
49 Emma Kindbom IF Hagen 01:15:15 49,37
50 Ellinor Vejlens Visborgs OK 01:15:55 50,33
51 Ida Nordberg OK Tranan 01:16:23 50,99
52 Sara Brolin OK Roslagen 01:16:24 51,02
53 Klara Andrén OK Skogsfalken 01:18:34 54,11
57 Malin Heyden Lunds OK 01:23:27 61,07
59 Isabella Agerhäll OK Tisaren 01:23:51 61,64
60 Cecilia Boman Lustens OK 01:23:52 61,67
61 Emelie Granberg Piteå IF 01:24:34 62,67
62 Linnea Nordberg Bergnäsets AIK 01:24:46 62,95
63 Nathalie Lybert OK Ravinen 01:25:26 63,90
64 Lisa Johansson OK Rodhen 01:25:48 64,42
65 Josefin Carlsson Attunda OK 01:26:12 65,00
66 Lovisa Nilsson FK Göingarna 01:26:30 65,42
67 Erika Ahlqvist OK Tyr 01:26:55 66,02
68 Lisa Wassén Vänersborgs SK 01:28:52 68,80
69 Elvira Johansson OK Österåker 01:28:54 68,85
71 Linda Brolin OK Roslagen 01:29:00 68,99
72 Lovisa Härold Sol Tranås 01:29:19 69,44
74 Frida Kjellman Lidköpings VSK 01:32:08 73,46
75 Stina Håkansson OK Gränsen 01:33:50 75,88
76 Linnea Kjellsson Falkenbergs OK 01:34:11 76,38
78 Caroline Johansson Sundsvalls OK 01:36:36 79,83
80 Tyra Mellin Svaide Roma SOK 01:44:01 90,41
82 Linnéa Sjölander OK Gynge 01:45:32 92,57
83 Olivia Borg IF Hagen 01:47:05 94,79
Elin Johansson Skattkärrs IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF